Strajk nauczycieli w TOP 5 SILESIA FLESZ: W tym roku nie będzie matur?!

Kraj produkcji: Polska

Rok produkcji: 2019

Przeznaczenie wiekowe: 12

Strajk nauczycieli nie storpedował egzaminów gimnazjalnych. Ale matury może posłać na dno! Samorządy biją na alarm – sytuacja jest napięta jak struna w kontrabasie, a jak się urwie – to zetnie głowę. Uczniom, którzy mogą nawet repetować klasę!

 

Znacie ten dowcip? Delegacja nauczycieli przychodzi na spotkanie z ministrem. – Panie ministrze, my w ogóle nie mamy pieniędzy! – Trudno… Wchodźcie…

Na razie tak wygląda strajk nauczycieli. Wg różnych źródeł – objął on od ponad 50 do ponad 70 procent placówek w całym kraju. Egzamin gimnazjalny udało się mimo tego przeprowadzić, egzamin ósmoklasisty też pewnie się uda z pomocą katechetów, strażaków i pospolitego ruszenia, zwołanego do komisji. Ale szabel zabraknąć może już w maju – do matur szykują się togoroczni abiturienci, ale może się okazać, że nie mają się na co szykować.

Bo 26 kwietnia kończy się nauka w klasach maturalnych. Uczeń, który formalnie nie ukończy szkoły, nie może przystąpić do matury. A tu ani rad pedagogicznych, ani ocen końcowych. Tu nawet katecheta z bezpośrednim połączeniem z samą górą nie pomoże.

I może być buba i kuku, bo maturzystom może przepaść nie tylko egzamin dojrzałości i studia, ale nawet rok życia – bo niewykluczone jest w takim przypadku powtarzanie klasy!

Ale nie samym strajkiem region żył w ostatnich dniach. W Katowicach obrońcy praw zwierząt uganiają się za zwyrodnialcem, który faszeruje kiełbaski trucizną i gwoździami i takie przysmaki rozrzuca między innymi na Józefowcu. Pierwsze psiaki już wylądowały u weta, a ludzie pytają – kto ma tak nierówno pod sufitem, że w ten sposób krzywdzi pieseły?

Krzywdy z pewnością nikt robił nie będzie nowym maskotkom Sląskiego Ogrodu Zoologicznego. Już w listopadzie przyjedzie tu ekipa odstawiona jak wiedeńscy filharmonicy. Do Chorzowa po 42 latach zwierzęta, które stylówką kasują w przedbiegach instagramowych influencerów – czyli pingwiny 😉

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close