TOP 5 SILESIA FLESZ: Przechodzimy przez kałużę suchą stopą do 2019 roku!

Kraj produkcji: Polska

Rok produkcji: 2018

Przeznaczenie wiekowe: 12

To na pewno nie był rok, w którym trzeba było w newsach posiłkować się kręgami w zbożu, poszukiwaniem aligatora w Zalewie Rybnickim czy obserwacjami lądowania UFO na Lipinach. W 2018 roku działo się w naszym regionie wyjątkowo dużo. Wyborczych emocji nie ostudziła nawet kałuża 😉 A wojna o dekomunizację zamieniła się w Katowicach w wojnę z dekomunizacją.

 

Plac Szewczyka w Katowicach niczym powstańcza reduta przechodził z rąk do rąk – a to był wojewody, a to przeciwników dekomunizacji. A to nosił imię Lecha i Marii Kaczyńskich, a to ponownie Wilhelma Szewczyka. Sąd wajchę sprawiedliwości przechylił na razie na stronę anty-dekomunizacyjnych społeczników. Ale to ponoć tylko jedna bitwa, a nie cała wojna.

Kolejną wojnę wydała armia ponad 20 tysięcy polityków i urzędników, którzy prawie 2 tygodnie debatowała w Katowicach nad tym, że jest ciepło. Za ciepło. Więc wojenka na całego żeby było zimniej. Jak mówi klasyk – jest zima, to musi byc zimno 😉 No ale pogoda chyba się Deklaracją Katowicką nie przejęła, bo na razie w grudniu mamy takie skrzyżowanie marca z październikiem.

Niestety – w tym wydaniu TOP 5 SILESIA FLESZ odwiedzimy także dwa miejsca, które czarnymi zgłoskami zapisały się na mapie górniczych tragedii. Najpierw Jastrzębie Zdrój i kopalnia Zofiówka, gdzie z poświęceniem i heroizmem ratownicy górniczy używając najnowocześniejszych technologii starali się dotrzeć do zasypanych po wstrząsie górników.

I czeska Karwina. Ta informacja na wszystkich spadła jak grom z jasnego nieba. W wybuchu metanu w czeskiej kopalni Stonava zginęło 13 górników – w tym 12 pracowników z Polski. Bardzo smutnym akcentem kończy się 2018 rok i miejmy nadzieję, że w 2019 będziemy Wam mieli do przekazania o wiele lepsze informacje, pozbawione ludzkich dramatów i cierpienia.

Na Nowy Rok w imieniu całej redakcji programu życzymy Wam dobrego odbioru, 365 dni heheszkowego humoru i dystansu do tego wszystkiego, co dzieje się wokół nas. Szczególnie, jeśli zaczynają nas otaczać opary absurdu. A o to ostatnio szczególnie łatwo 😉

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close