TOP 5 SILESIA FLESZ: Smog, Horror Ojczyzna i kontener za 2 miliony!

Kraj produkcji: Polska

Rok produkcji: 2018

Przeznaczenie wiekowe: 12

Mijający tydzień obfitował w tyle wydarzeń, że nawet gdyby trwał 1 dzień – i tak by było z czego wybierać. „Zieloni” przeganiający smog i narodowcy broniący węgla. Broniący z kolei Parku Śląskiego dostali twardy orzech do zgryzienia – bo inwestor powiedział szach mat i zaproponował, żeby protestujący przeciwko osiedlu sami sobie wybrali, co ma stanąć koło parku. My stajemy pośrodku tego wszystkiego w najnowszym TOP 5 SILESIA FLESZ.

 

Smog Horror Ojczyzna – tak krzyczeli uczestnicy Marszu dla Klimatu, który przeszedł przez Katowice. Uczestnicy smogu się nałykali – bo stężenia pyłu zawieszonego jak zwykle przekroczone, ale przy okazji wywołali do tablicy tych, którzy zazwyczaj na czarne reagują alergicznie. Narodowcy także wyszli na ulice – ale węgla bronić. Obrona to ostatnio na Śląsku modne słowo – szczególnie w obronie tego, co jest.

O ile obrońcy czystego powietrza chcą smogu się z niego pozbyć, o tyle obrońcy Parku Śląskiego drzew pozbywać się nie mają zamiaru i stają na głowie, żeby w sąsiedztwie zielonych płuc aglomeracji nie powstało osiedle mieszkaniowe. Trafili na wytrawnego przeciwnika i zapowiada się pojedynek jak z westernu. Obejrzeć go będzie można z przeszklonego kontenera, jaki stanął przy Uniwersytecie Śląskim. Wizja mieszkalnictwa przyszłości za dwa miliony – także w najnowszym TOP 5 SILESIA FLESZ!

 

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close