TOP 5 Silesia Flesz zawiesza STRAJK NAUCZYCIELI!

Kraj produkcji: Polska

Rok produkcji: 2019

Przeznaczenie wiekowe: 12

Ani to koniec kłopotów nauczycieli, ani uczniów, ani jakiekolwiek rozwiązanie. Coś jak pies, coś jak wydra, coś jak na kształt świdra. Strajk nauczycieli zawieszony – a to oznacza, że matury się odbędą. Tak się przynajmniej może wydawać.

 

Wydaje się, że w polskiej edukacji gorzej być może, ale to jak w cytacie z pewnego amerykańskiego filmu: „-Uśmiechnij się, może być gorzej. Uśmiechnął się i było gorzej”. Czy gorzej będzie w naszych szkołach – przekonamy się w najbliższych dniach, bo jeden miszung to skutki strajku nauczycieli, a drugi – zmienione przez rząd na kolanie prawo oświatowe, które miało niczym gaśnica ugasić pożar wzniecony protestem.

Spod szkolnego bałaganu wygrzebywać będziemy się długo, a związkowcy zapowiadają powrót do protestu 1 września. Wychodzenie na prostą po strajku przypomina dochodzenie do siebie po świętach. Jeść lubimy, a z tego co kupujemy na Wielkanoc tylko na Śląsku, można by usypać kilka himalajskich szczytów.

Szczytem szczytów jest z kolei wyrzucanie jedzenia, bo niestety – ale kupujemy za dużo. Z kamerą Silesia Flesza zabierzemy więc Was w miejsca, gdzie poświąteczne już smakołyki – można oddać w cywilizowany sposób. Bardziej cywilizowany, niż napychanie nimi kontenera na śmieci.

Co jeszcze w najnowszym TOP 5 Silesia Flesz? Sprawdźcie i zobaczcie najnowszy odcinek programu!

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close