Wichura i burza w Rybniku 24 lipca. Wideo nagrane z balkonu na ulicy Dworcowej dosłownie mrozi krew w żyłach
Potężna burza w Rybniku 24 lipca. W poniedziałek nad regionem przeszły potężne burze i ulewy. Ale o ile np. w Katowicach opady nie były specjalnie uciążliwe, o tyle na południu regionu - w Tychach, Rybniku czy Beskidach - było naprawdę groźnie. Zobaczcie wideo, jakie w Rybniku nagrał Pan Grzegorz i przesłał do naszej redakcji.
Z nagrania wynika, że w poniedziałkowe popołudnie rodzina przyglądała się ulewie z balkonu. Ale nagłe gwałtowne uderzenie wiatru i grzmot przegoniły ich do środka. - Do domu, zamknąć okna! - słychać na nagraniu ostrzeżenie. - Świata nie widać!
Autor nagrania podaje szczegóły.
- Przesyłam ku przestrodze dla innych to nagranie wideo, wykonane przeze mnie wczoraj, czyli 24.07 ok. godz. 17:15 w Rybniku z balkonu mieszkania przy ul. Dworcowej. - opisuje pan Grzegorz. - Nagranie pokazuje, dlaczego nie należy bagatelizować ostrzeżeń o unikaniu przebywania na balkonie w trakcie burzy, a tym bardziej w pobliżu nie powinny przebywać dzieci - ostrzega.
I dodaje: Pozornie niegroźna burza nagle zmieniła się o 180 stopni i w ciągu kilkunastu sekund pokazała swoje najgorsze oblicze. Czyli bardzo silne porywy wiatru i uderzenie pioruna w pobliskie drzewo (końcówka filmu). Na szczęście skończyło się wszystko dobrze, nikomu nie stała się krzywda, a samo drzewo ucierpiało tylko częściowo. Jego fragmenty wylądowały na pobliskim parkingu i trawniku. Na szczęście nie wyrządziły szkód. Bez wątpienia, po tym wszystkim osobiście nabrałem większego szacunku dla Matki Natury - kończy rybniczanin.
Gdzie jest burza? Mapa wyładowań on line
https://tvs.pl/informacje/gdzie-jest-burza-zobacz-na-mapie-gdzie-grzmi-blyska-i-leje/