Programy

Akademia NOSPR

Akademia NOSPR w TVS, czyli cykl reportaży opowiadających o muzyce, młodych artystach i pasji. Zastanawialiście się, jak pracują profesjonalni muzycy? Teraz możecie przyjrzeć się z bliska i poznać tajniki pracy młodych artystów uczestniczących w programie stypendialno-mentorskim, przygotowujący młodych muzyków do gry w orkiestrze i funkcjonowania w realiach współczesnego rynku muzycznego. Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Katowice w ramach Katowickiego Pakietu dla Kultury. Akademię NOSPR wspiera Związek Artystów Wykonawców STOART

Bonanza po śląsku

Obejrzyj kultową „Bonanzę”  z wyjątkowym, śląskim lektorem! Jesteś gotowy odwiedzić ranczo Cartwrightów? Dołącz do Bena i jego czterech synów i przeżyj prawdziwą, westernową przygodę. Oglądaj "Bonanzę po śląsku" w niedzielę o 11:40!

Czas to przemyśleć!

Czy da się połączyć ogień z wodą? Czy magia to magia czy tylko szybkość dłoni i spryt magika? Czy świat, który nas otacza, da się wytłumaczyć w prosty ale i fascynujący sposób? Sprawdźcie to w naszej nowej, programowej propozycji - zapraszamy na program "Czas to przemyśleć!"

Dzieje się!

Kolejna nowość w Telewizji TVS! „Dzieje Się!” to magazyn kulturalno - rozrywkowy, w którym pokażemy, jak w ciekawy sposób spędzić czas. Gospodyniami programu są Monika Herman - Sopniewska oraz Nina Nocoń, dla której będzie to kolejna produkcja z gatunku "lifestyle". Nowości kulturalne, książki, muzyka, wydarzenia online stoją tak naprawdę przed nami otworem! Należy ich tylko dobrze poszukać, a my dla Was to zrobiony. Krótka forma programu umożliwia szybkie podanie najważniejszych informacji kulturalno-rozrywkowych. Bądźcie z nami! Premierowe odcinki „Dzieje się!”, w każdy piątek o 17:55, TVS.

Eko Europa

Czy Europa jest w stanie szybko i skutecznie przestawić się na efektywną gospodarkę energetyczną? Czy efektywna na pewno znaczy bez-węglowa? Czy Śląsk i Zagłębie szybko odnajdą się w takich realiach? Jak kształtować naszą energetyczną i środowiskową politykę, przy okazji dokonując transformacji przemysłowego regionu w dolinę IT? Na te i wiele innych tematów postaramy się odpowiedzieć w programie EKO EUROPA!

EkoMisja

Ekomisja - Ekologia bliska każdemu. Program o tym jak dbać o przyrodę w normalnym, codziennym życiu. Na "zielone" 20 minut zaprasza Wojciech Żegolewski. Oglądaj w pierwszy piątek miesiąca o godzinie 8:55 w Telewizji TVS.

Fabryki w Polsce

Fabryki w Polsce - W tym programie prezentujemy to, co powstaje w Polsce, a o czym wielu nie ma nawet pojęcia. Bo w paru dziedzinach jesteśmy jako producenci większymi potentatami niż Chiny, USA czy Japonia! Zapraszamy na program Fabryki w Polce, w którym za każdym razem zaglądamy za kulisy pracy, różnorodnych polskich firm. Oglądajcie w każdy wtorek o 17:30 w Telewizji TVS!

Gość TVS

Ciekawi goście, nietuzinkowe tematy - ale zawsze na czasie. Tu nie goni nas czas i nie ma tematów tabu. Zapraszamy na program GOŚĆ TVS

Kabaretowy Klub Dwójki

Panteon najlepszych polskich kabaretów wjeżdża na Wasze ekrany! Trzymajcie się za brzuchy - bo śmiech to zdrowie, ale brzuszek trząsł się będzie! Gwarantujemy! Bo Kabaretowy Klub Dwójki to przegląd najlepszych kabaretów i ich najlepszych skeczów! Oglądaj od poniedziałku do czwartku o 7:00, 16:15 w Telewizji TVS.

Kierunek Zdrowie

Kierunek Zdrowie - Jak leczyć? Jak zapobiegać? Kierunek Zdrowie to propozycja dla tych, którzy chcą o swoim zdrowiu wiedzieć naprawdę wszystko! Zaprasza prowadząca - Maria Zawała. Oglądaj premierowy odcinek programu Kierunek Zdrowie w każdy piątek o 16:45 w Telewizji TVS.

Koncert Życzeń

Koncert Życzeń – to program tworzony przez widzów TVS. Życzenia składane za pośrednictwem Koli i Juli przeplatane są znaną i lubianą muzyką. Oglądaj Koncert Życzeń w piątek o 20:20, oraz w sobotę i niedzielę o 16:00.

Kopalnia Historii: Nasza Droga do Niepodległej

Gdyby nie Górny Śląsk nie było by Polski! Dlaczego po 100 latach trzeba wszystkim przypominać o Powstaniach Śląskich? Dlaczego próbowano marginalizować bohaterów tamtych wydarzeń? Na te pytania odpowiedzą autorzy i goście programu Kopalnia Historii Nasza Droga do Niepodległej. Nowe odcinki zawsze w piątek o 17:15 w Telewizji TVS Projekt powstał z inicjatywy Jakuba Chełstowskiego - Marszałka Województwa Śląskiego. Tworzony jest we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach.

Loża Prezydentów

Jesteście ciekawi, jakie plany i działania podejmuje Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia? Chcecie wiedzieć, co dzieje się w waszym mieście czy gminie? Oglądajcie program "Loża Prezydentów" w każdą środę o 17:55 w Telewizji TVS!

Meteopodróże

Meteopodróże - Pogoda nie jedno ma imię. I nie zawsze musi wyglądać tak samo. Tym bardziej, że w Telewizji TVS na pogodę zapraszamy Was do różnych miejsc w całej Polsce!

Muzyczny Kącik Damiana Holeckiego

Muzyczny Kącik Damiana Holeckiego - Muzyczny program, którego gospodarzem jest Damian Holecki. W "Muzycznym Kąciku Damiana Holeckiego" będą gościli znani artyści. Nie zabraknie też dowcipu i mnóstwa dobrej muzyki. Zapraszamy do oglądania w każdy piątek o 15:05 w Telewizji TVS!

My Wam to Zagramy

My Wam to Zagramy - Muzyczna porcja hitów na antenie Telewizji TVS. Wasi ulubieni wykonawcy prezentują swoje najlepsze teledyski. Zaprasza Andrzej Miś. Oglądaj w każdą niedzielę o 17:15 w Telewizji TVS.

Na Dwóch Kołach

Lubicie aktywnie spędzać czas, a zwiedzając przy okazji złapać nieco ruchu? Program NA DWÓCH KOŁACH to propozycja dla Was! Nowy program w Telewizji TVS zabierze Was na najlepsze i najciekawsze rowerowe szlaki. Razem sprawdzimy technologiczne nowinki, zajmiemy się serwisowaniem sprzętu i przygotowaniem naszych rowerów na najcięższe nawet trasy!

Na Ratunek!

Koronawirus zmienił nasze życie o 180%. Także w wymiarze gospodarczym. Narodowa kwarantanna to dla wielu firm ogromny problem - mniej zamówień, utrata płynności, widmo zwolnień. Jak w trudnych czasach pandemii COVID-19 radzą sobie polskie firmy i jak starają się pokonywać przeciwności, jakie przyniósł koronawirus? Odpowiedź znajdziecie w naszym nowym programie NA RATUNEK! Oglądaj w każdą środę o 17:25 w Telewizji TVS!

Napisała: Morderstwo

Kolejna premiera na antenie Telewizji TVS! Od kwietnia możemy śledzić przygody Jessici Fletcher, pisarki kryminałów i detektyw w jednym, i rozwiązywać z nią najbardziej zawiłe, kryminalne zagadki! Oglądaj serial "Napisała: Morderstwo" od poniedziałku do czwartku o 08:00 i 21:25 w Telewizji TVS.

Nasze strony

Propozycja w Telewizji TVS dla tych, którzy lubią dużo wiedzieć o tym, co dzieje się dookoła nich. Ciekawostki z regionu, ważne wydarzenia i goście - to wszystko znajdziecie w Telewizji TVS - w programie NASZE STRONY!

Nowe na wsi

Wsi wesoła, wsi spokojna... Ale i wsi piękna i nowoczesna. Wieś to dzisiaj obszar, który zmienia się dynamicznie. Ale nie sam. W województwie śląskim oblicze wsi zmienia Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 - 2020. I zmienia na lepsze! Przykłady tego, że wieś jeszcze 10 lat temu a wieś w 2020 roku to dwa zupełnie różne miejsca - znajdziecie w nowym programie Telewizji TVS - Nowe na wsi.

Perły Śląska

Śląsk to wspaniałe miejsce pełne wspaniałych ludzi. Jednym z nich jest Mirek Szołtysek! Co wyjdzie z połączenia pięknych i ciekawych miejsc na Śląsku z Waszym ulubionym Mirkiem Szołtyskiem, który Śląsk zna od podszewki? Nowy program w Telewizji TVS - Perły Śląska!

Polskie znaczy dobre!

Polski przemysł to silna gospodarka na mapie Europy i świata. Zaskakuje innowacjami i rozwiązaniami, często powielanymi potem na całym globie. Jak, co i gdzie się produkuje? Jak powstają i działają rodzinne firmy? Jak zrobić biznes od A do Z? Zobaczycie w najnowszych odcinkach programu "Polskie znaczy dobre!"

Poranek Silesia

Budź się razem z Telewizją TVS! Poranek Silesia to ciekawy program, najlepsi goście i niezawodne trio naszych prowadzących. Z nami nigdy nie jest nudno! Nie wierzysz? Sprawdź!

Potencjał Regionu

Potencjał Regionu - program Telewizji TVS, pokazujący województwo śląskie od zupełnie nowej strony. Nowej dosłownie - bo za nim ponad 20 lat ciężkich, ale i skutecznych przemian.

Poznaj wielkich polskich ekonomistów

Kolejna nowość w Telewizji TVS! Czwartki od teraz do dni z ekonomią i polskimi ekonomistami. Takimi, którzy wywarli na polską ekonomię ogromny wpływ, ale i wpływ na rozwój Narodowego Banku Polskiego. W programie POZNAJ WIELKICH POLSKICH EKONOMISTÓW przedstawimy Wam sylwetki wybitnych postaci z tej dziedziny, ale i zaprezentujemy serię monet kolekcjonerskich Narodowego Banku Polskiego "Wielcy Polscy Ekonomiści".

Prawo i porządek

Zobaczcie, jak wygląda analiza zbrodni z perspektywy śledczych i sądu. "Prawo i Porządek" to serial trzymający w napięciu od pierwszych sekund do samego końca! Dajcie się porwać najlepszej rozrywce na wiosnę w TVS! "Prawo i Porządek" od poniedziałku do czwartku o 09:00 i 20:20 w TVS.

Przebojowe Smaki Mariusza Kalagi

„Przebojowe Smaki”, czyli dużo jedzenia, dobrej muzyki i humoru! Program oglądaj w każdą niedzielę o 13:45. Razem z Mariuszem Kalagą i jego żoną Bogusią oddamy się muzyczno-kulinarnej przygodzie w towarzystwie zaproszonych gości.

Rokolinowy Świat

Rokolinowy Świat to połączenie muzyki oraz edukacji. Dzięki Roko i Colino Twoja pociecha może przy doskonałej zabawie uczyć się i poznawać świat. Oglądaj program w każdą niedzielę o 10:00 w Telewizji TVS.

Silesia Flesz

Silesia Flesz - Krótko i na temat – taki jest serwis informacyjny w Telewizji TVS. Najszybsze informacje w regionie. Aktualne i wiarygodne. Oglądaj serwisy Silesia Flesz od poniedziałku do piątku o 16:00, 17:45, 20:00, 23:00 w Telewizji TVS.

Śląska Karuzela

Śląska Karuzela - Zobaczcie Waszych ulubionych wykonawców - wywiady, teledyski i wiele innych atrakcji! Zaprasza niezawodny duet Sławomir oraz Kajra! Oglądaj program Śląska Karuzela w każdą niedzielę o godzinie 15:00.

Śląskie od Kuchni

Śląskie od Kuchni - Piotr Jezutek, ciekawy Śląska góral z krwi i kości jest gospodarzem tej kulinarno-podróżniczej propozycji TVS. To program prezentujący śląskie krajobrazy, tradycje i obyczaje. Kiedy góral z Zawoi gotuje krupniok, prażuchy i prawdziwy, śląski żur, wszystkie podniebienia są nasycone.

Spotkanie z Balladą

Włącz TVS i przenieś się z nami do sielskiego Kopydłowa! Sprawdź, co słychać w najsłynniejszej na świecie remizie strażackiej i baw się dobrze przy przebojach, które zapisały się złotymi nutami w polskiej muzyce!

Srebrne Katowice

Wraz z wiosną w Telewizji TVS ruszamy z nowym projektem! SREBRNE KATOWICE - to nie tylko program, który w TVS znajdziecie w każdy piątek o godz. 8.20, w środę o 18.30 i w poniedziałek o 17.15. To projekt, który ma do współpracy wciągnąć Was wszystkich - nieco starszych nastolatków! Pokażemy, że Katowice to miasto, w którym żaden senior nie może się nudzić i nie powinien siedzieć w czterech ścianach. To miasto, które dba o swoich seniorów - a ma ich 60 tysięcy! Co można w złotej jesieni wieku robić w stolicy woj.śląskiego, na co seniorzy mogą liczyć ze strony samorządu i jak wygląda ich życie w tym cały czas zmieniającym się mieście - zobaczycie w serii programów Srebrne Katowice w TVS

Święta Wojna

Święta Wojna - Hanysy kontra gorole? Serialowy Bercik i Zbyszek udowadniają, że "warszawiok" nie musi żyć z hanysem jak pies z kotem. Znajdziecie tutaj sporą dawkę humoru i zabawy. Serial Święta Wojna oglądajcie od poniedziałku do czwartku o 15:25.

Szlagierowa Lista TVS

Szlagierowa Lista TVS - to program w którym zobaczycie mnóstwo muzycznych gości, poznacie ciekawostki z życia Waszych ulubionych wykonawców, oraz posłuchacie dużo ciekawych wywiadów! Na Szlagierową Listę TVS zaprasza Jacek Swoboda w każdą niedzielę o 20:00.

Telewizja TVS

Tu znajdziecie filmy promocyjne TVS, a także relacje z imprez, w których nasza telewizja uczestniczyła.

TOP 100 najważniejszych wydarzeń XX wieku

TOP 100 najważniejszych wydarzeń XX wieku - Jesteście ciekawi, co istotnego wydarzyło się w ciągu minionego wieku? w takim razie to program dla Was! Zbiór najważniejszych wydarzeń XX wieku, które ukształtowały naszą współczesność. Oglądaj program TOP 100 najważniejszych wydarzeń XX wieku od poniedziałku do piątku o 23:20 w Telewizji TVS.

TOP 5 Newsów Tygodnia Silesia Flesz

TOP 5 Newsów Tygodnia Silesia Flesz - to nieco inne spojrzenie na informacje ze Śląska i Zagłębie, które cały tydzień zbierają dziennikarze Silesia Flesz. Świeżo, niekonwencjonalnie. Oglądaj w każdą niedzielę o 19:50 na antenie TVS i kanale Silesia Flesz na YouTube

TVS SUPER SKI

TVS SUPER SKI, czyli wszystko co trzeba wiedzieć o białym szaleństwie a o co często nie ma kogo zapytać.

U Bacy na Cacy

U Bacy na Cacy - Jak połączyć pieczarkę z oscypkiem i cebulę ze słodką bułką? Jak skleić śląskie i góralskie klimaty w jedno, wybitnie smaczne danie? Na te i wiele innych pytań odpowie Wam ON - Baca Artur Bacowski! Oglądaj program "U Bacy na Cacy" w każdą niedzielę o 14:35.

W Oku Miasta

W Oku Miasta - to wyjątkowa seria w Telewizji TVS. Najciekawsze wydarzenia z życia Waszego miasta i regionu, zaproszenia na wyjątkowe imprezy, relacje z kulturalnych i sportowych wydarzeń - tylko w W Oku Miasta!

Weekend z TVS

Ruszamy w Polskę - nie tylko - aby pokazać Wam najwspanialsze, a często bardzo zaskakujące miejsca, w których wspaniale można spędzić wakacyjny  wypoczynek! W niektórych nasze kamery pojawiają się jako pierwsze - śledźcie więc WEEKEND Z TVS! A w  oczekiwaniu na kolejny odcinek zajrzyjcie na naszego fanpage'a: Polub nas na facebooku. Ciekawostki, zdjęcia spoza planu i dużo więcej na FB.

Zdrowie Bliżej Natury

"Zdrowie bliżej natury" to program pełen porad dotyczących zdrowia i urody. Na naszej antenie pojawi się grono wybitnych lekarzy i specjalistów z Kliniki Uzdrowiskowej w Ciechocinku. Poznajcie potencjał naturalnych produktów i dowiedzcie się jak prowadzić zdrowszy tryb życia dzięki medycynie naturalnej o podstawach naukowych. Zdrowie bliżej natury - zawsze w poniedziałki o 17:30

Żywieniowe ABC

Jak jeść zdrowo i smacznie? Jak duży wpływ na nasze zdrowie ma nie tylko co ale i jak jemy? I oczywiście - co pijemy? To i wiele innych aspektów związanych ze zdrowym odżywianiem odkryjemy dla Was w "Żywieniowym ABC". Zaprasza Andrzej Kawka z Kliniki Medycyny Zintegrowanej KawkaJe.