Programy

Akademia NOSPR

Akademia NOSPR w TVS, czyli cykl reportaży opowiadających o muzyce, młodych artystach i pasji. Zastanawialiście się, jak pracują profesjonalni muzycy? Teraz możecie przyjrzeć się z bliska i poznać tajniki pracy młodych artystów uczestniczących w programie stypendialno-mentorskim, przygotowujący młodych muzyków do gry w orkiestrze i funkcjonowania w realiach współczesnego rynku muzycznego. Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Katowice w ramach Katowickiego Pakietu dla Kultury. Akademię NOSPR wspiera Związek Artystów Wykonawców STOART

Czas to przemyśleć!

Czy da się połączyć ogień z wodą? Czy magia to magia czy tylko szybkość dłoni i spryt magika? Czy świat, który nas otacza, da się wytłumaczyć w prosty ale i fascynujący sposób? Sprawdźcie to w naszej nowej, programowej propozycji - zapraszamy na program "Czas to przemyśleć!"

Dzieje się!

Kolejna nowość w Telewizji TVS! „Dzieje Się!” to magazyn kulturalno - rozrywkowy, w którym pokażemy, jak w ciekawy sposób spędzić czas. Gospodyniami programu są Monika Herman - Sopniewska oraz Nina Nocoń, dla której będzie to kolejna produkcja z gatunku "lifestyle". Nowości kulturalne, książki, muzyka, wydarzenia online stoją tak naprawdę przed nami otworem! Należy ich tylko dobrze poszukać, a my dla Was to zrobiony. Krótka forma programu umożliwia szybkie podanie najważniejszych informacji kulturalno-rozrywkowych. Bądźcie z nami! Premierowe odcinki „Dzieje się!”, w każdy piątek o 17:55, TVS.

Eko Europa

Czy Europa jest w stanie szybko i skutecznie przestawić się na efektywną gospodarkę energetyczną? Czy efektywna na pewno znaczy bez-węglowa? Czy Śląsk i Zagłębie szybko odnajdą się w takich realiach? Jak kształtować naszą energetyczną i środowiskową politykę, przy okazji dokonując transformacji przemysłowego regionu w dolinę IT? Na te i wiele innych tematów postaramy się odpowiedzieć w programie EKO EUROPA!

EkoMisja

Ekomisja - Ekologia bliska każdemu. Program o tym jak dbać o przyrodę w normalnym, codziennym życiu. Na "zielone" 20 minut zaprasza Wojciech Żegolewski. Oglądaj w pierwszy piątek miesiąca o godzinie 8:55 w Telewizji TVS.

Fabryki w Polsce

Fabryki w Polsce - W tym programie prezentujemy to, co powstaje w Polsce, a o czym wielu nie ma nawet pojęcia. Bo w paru dziedzinach jesteśmy jako producenci większymi potentatami niż Chiny, USA czy Japonia! Zapraszamy na program Fabryki w Polce, w którym za każdym razem zaglądamy za kulisy pracy, różnorodnych polskich firm. Oglądajcie w każdy wtorek o 17:30 w Telewizji TVS!

Gość TVS

Ciekawi goście, nietuzinkowe tematy - ale zawsze na czasie. Tu nie goni nas czas i nie ma tematów tabu. Zapraszamy na program GOŚĆ TVS

Kabaretowy Klub Dwójki

Panteon najlepszych polskich kabaretów wjeżdża na Wasze ekrany! Trzymajcie się za brzuchy - bo śmiech to zdrowie, ale brzuszek trząsł się będzie! Gwarantujemy! Bo Kabaretowy Klub Dwójki to przegląd najlepszych kabaretów i ich najlepszych skeczów! Oglądaj od poniedziałku do czwartku o 7:00, 16:15 w Telewizji TVS.

Kierunek Zdrowie

Kierunek Zdrowie - Jak leczyć? Jak zapobiegać? Kierunek Zdrowie to propozycja dla tych, którzy chcą o swoim zdrowiu wiedzieć naprawdę wszystko! Zaprasza prowadząca - Maria Zawała. Oglądaj premierowy odcinek programu Kierunek Zdrowie w każdy piątek o 16:45 w Telewizji TVS.

Koncert Życzeń

Koncert Życzeń – to program tworzony przez widzów TVS. Życzenia składane za pośrednictwem Koli i Juli przeplatane są znaną i lubianą muzyką. Oglądaj Koncert Życzeń w piątek o 19:00, oraz w sobotę i niedzielę o 16:00.

Kopalnia Historii: Nasza Droga do Niepodległej

Gdyby nie Górny Śląsk nie było by Polski! Dlaczego po 100 latach trzeba wszystkim przypominać o Powstaniach Śląskich? Dlaczego próbowano marginalizować bohaterów tamtych wydarzeń? Na te pytania odpowiedzą autorzy i goście programu Kopalnia Historii Nasza Droga do Niepodległej. Nowe odcinki zawsze w piątek o 17:15 w Telewizji TVS Projekt powstał z inicjatywy Jakuba Chełstowskiego - Marszałka Województwa Śląskiego. Tworzony jest we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach.

Loża Prezydentów

Jesteście ciekawi, jakie plany i działania podejmuje Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia? Chcecie wiedzieć, co dzieje się w waszym mieście czy gminie? Oglądajcie program "Loża Prezydentów" w każdą środę o 17:55 w Telewizji TVS!

Meteopodróże

Meteopodróże - Pogoda nie jedno ma imię. I nie zawsze musi wyglądać tak samo. Tym bardziej, że w Telewizji TVS na pogodę zapraszamy Was do różnych miejsc w całej Polsce!

Muzyczny Kącik Damiana Holeckiego

Muzyczny Kącik Damiana Holeckiego - Muzyczny program, którego gospodarzem jest Damian Holecki. W "Muzycznym Kąciku Damiana Holeckiego" będą gościli znani artyści. Nie zabraknie też dowcipu i mnóstwa dobrej muzyki. Zapraszamy do oglądania w każdy piątek o 15:05 w Telewizji TVS!

Na Dwóch Kołach

Lubicie aktywnie spędzać czas, a zwiedzając przy okazji złapać nieco ruchu? Program NA DWÓCH KOŁACH to propozycja dla Was! Nowy program w Telewizji TVS zabierze Was na najlepsze i najciekawsze rowerowe szlaki. Razem sprawdzimy technologiczne nowinki, zajmiemy się serwisowaniem sprzętu i przygotowaniem naszych rowerów na najcięższe nawet trasy!

Na Ratunek!

Koronawirus zmienił nasze życie o 180%. Także w wymiarze gospodarczym. Narodowa kwarantanna to dla wielu firm ogromny problem - mniej zamówień, utrata płynności, widmo zwolnień. Jak w trudnych czasach pandemii COVID-19 radzą sobie polskie firmy i jak starają się pokonywać przeciwności, jakie przyniósł koronawirus? Odpowiedź znajdziecie w naszym nowym programie NA RATUNEK! Oglądaj w każdą środę o 17:25 w Telewizji TVS!

Napisała: Morderstwo

Kolejna premiera na antenie Telewizji TVS! Od kwietnia możemy śledzić przygody Jessici Fletcher, pisarki kryminałów i detektyw w jednym, i rozwiązywać z nią najbardziej zawiłe, kryminalne zagadki! Oglądaj serial "Napisała: Morderstwo" od poniedziałku do czwartku o 08:00 i 21:25 w Telewizji TVS.

Nasze strony

Propozycja w Telewizji TVS dla tych, którzy lubią dużo wiedzieć o tym, co dzieje się dookoła nich. Ciekawostki z regionu, ważne wydarzenia i goście - to wszystko znajdziecie w Telewizji TVS - w programie NASZE STRONY!

Nowe na wsi

Wsi wesoła, wsi spokojna... Ale i wsi piękna i nowoczesna. Wieś to dzisiaj obszar, który zmienia się dynamicznie. Ale nie sam. W województwie śląskim oblicze wsi zmienia Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 - 2020. I zmienia na lepsze! Przykłady tego, że wieś jeszcze 10 lat temu a wieś w 2020 roku to dwa zupełnie różne miejsca - znajdziecie w nowym programie Telewizji TVS - Nowe na wsi.

Ooo Ciastko. Słodko i z pasją

Wejdźcie razem z nami do świata słodkości! "Ooo Ciastko. Słodko i z pasją" to najnowsza propozycja Telewizji TVS - nie tylko dla łasuchów. To, że ciastko nie zawsze musi być okrągłe, słodkie i z kremem - udowodni Wam prowadząca program Ela Hurek, która miłość do pieczenia ma w genach. "Ooo Ciastko. Słodko i z pasją" w Telewizji TVS w sobotę o 130.05

Perły Śląska

Śląsk to wspaniałe miejsce pełne wspaniałych ludzi. Jednym z nich jest Mirek Szołtysek! Co wyjdzie z połączenia pięknych i ciekawych miejsc na Śląsku z Waszym ulubionym Mirkiem Szołtyskiem, który Śląsk zna od podszewki? Nowy program w Telewizji TVS - Perły Śląska!

Polskie znaczy dobre!

Polski przemysł to silna gospodarka na mapie Europy i świata. Zaskakuje innowacjami i rozwiązaniami, często powielanymi potem na całym globie. Jak, co i gdzie się produkuje? Jak powstają i działają rodzinne firmy? Jak zrobić biznes od A do Z? Zobaczycie w najnowszych odcinkach programu "Polskie znaczy dobre!"

Potencjał Regionu

Potencjał Regionu - program Telewizji TVS, pokazujący województwo śląskie od zupełnie nowej strony. Nowej dosłownie - bo za nim ponad 20 lat ciężkich, ale i skutecznych przemian.

Poznaj wielkich polskich ekonomistów

Kolejna nowość w Telewizji TVS! Czwartki od teraz do dni z ekonomią i polskimi ekonomistami. Takimi, którzy wywarli na polską ekonomię ogromny wpływ, ale i wpływ na rozwój Narodowego Banku Polskiego. W programie POZNAJ WIELKICH POLSKICH EKONOMISTÓW przedstawimy Wam sylwetki wybitnych postaci z tej dziedziny, ale i zaprezentujemy serię monet kolekcjonerskich Narodowego Banku Polskiego "Wielcy Polscy Ekonomiści".

Prawo i porządek

Zobaczcie kolejną wiosenną premierę na antenie Telewizji TVS! Prawo i Porządek to serial trzymający w napięciu od pierwszych sekund do samego końca! Dajcie się porwać najlepszej rozrywce na wiosnę w TVS! Oglądaj serial od poniedziałku do czwartku o 21:25 w Telewizji TVS!

Przebojowe Smaki Mariusza Kalagi

„Przebojowe Smaki”, czyli dużo jedzenia, dobrej muzyki i humoru! Program oglądaj w każdą niedzielę o 13:45. Razem z Mariuszem Kalagą i jego żoną Bogusią oddamy się muzyczno-kulinarnej przygodzie w towarzystwie zaproszonych gości.

Rokolinowy Świat

Rokolinowy Świat to połączenie muzyki oraz edukacji. Dzięki Roko i Colino Twoja pociecha może przy doskonałej zabawie uczyć się i poznawać świat. Oglądaj program w każdą niedzielę o 10:00 w Telewizji TVS.

Silesia Flesz

Silesia Flesz - Krótko i na temat – taki jest serwis informacyjny w Telewizji TVS. Najszybsze informacje w regionie. Aktualne i wiarygodne. Oglądaj serwisy Silesia Flesz od poniedziałku do piątku o 16:00, 17:45, 20:00, 23:00 w Telewizji TVS.

Śląska Karuzela

Śląska Karuzela - Zobaczcie Waszych ulubionych wykonawców - wywiady, teledyski i wiele innych atrakcji! Zaprasza niezawodny duet Sławomir oraz Kajra! Oglądaj program Śląska Karuzela w każdą sobotę o godzinie 19:40.

Śląskie od Kuchni

Śląskie od Kuchni - Piotr Jezutek, ciekawy Śląska góral z krwi i kości jest gospodarzem tej kulinarno-podróżniczej propozycji TVS. To program prezentujący śląskie krajobrazy, tradycje i obyczaje. Kiedy góral z Zawoi gotuje krupniok, prażuchy i prawdziwy, śląski żur, wszystkie podniebienia są nasycone.

Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre

"Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre" to cykl pięciu audycji telewizyjnych poświęconych ochronie powietrza. Audycje z udziałem cenionych ekspertów powstały w ramach projektu InfoSMOG-MED, którego celem jest budowanie świadomości mieszkańców województwa śląskiego na temat szkodliwego wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka oraz poznawanie skutecznych sposobów na walkę ze smogiem. Eksperci zachęcają również widzów do skorzystania z bezpłatnej platformy cyfrowej oraz aplikacji mobilnej Śląskie SMOGSTOP. Pozwalają one śledzić prognozowaną jakość powietrza i wysyłają spersonalizowane komunikaty zdrowotne.

Spotkanie z Balladą

Włącz TVS i przenieś się z nami do sielskiego Kopydłowa! Sprawdź, co słychać w najsłynniejszej na świecie remizie strażackiej i baw się dobrze przy przebojach, które zapisały się złotymi nutami w polskiej muzyce!

Srebrne Katowice

Wraz z wiosną w Telewizji TVS ruszamy z nowym projektem! SREBRNE KATOWICE - to nie tylko program, który w TVS znajdziecie w każdy piątek o godz. 8.20, w środę o 18.30 i w poniedziałek o 17.15. To projekt, który ma do współpracy wciągnąć Was wszystkich - nieco starszych nastolatków! Pokażemy, że Katowice to miasto, w którym żaden senior nie może się nudzić i nie powinien siedzieć w czterech ścianach. To miasto, które dba o swoich seniorów - a ma ich 60 tysięcy! Co można w złotej jesieni wieku robić w stolicy woj.śląskiego, na co seniorzy mogą liczyć ze strony samorządu i jak wygląda ich życie w tym cały czas zmieniającym się mieście - zobaczycie w serii programów Srebrne Katowice w TVS

Święta Wojna

Święta Wojna - Hanysy kontra gorole? Serialowy Bercik i Zbyszek udowadniają, że "warszawiok" nie musi żyć z hanysem jak pies z kotem. Znajdziecie tutaj sporą dawkę humoru i zabawy. Serial Święta Wojna oglądajcie od poniedziałku do piątku o 15:30.

Szlagierowa Lista TVS

Szlagierowa Lista TVS - to program w którym zobaczycie mnóstwo muzycznych gości, poznacie ciekawostki z życia Waszych ulubionych wykonawców, oraz posłuchacie dużo ciekawych wywiadów! Na Szlagierową Listę TVS zaprasza Jacek Swoboda w każdą niedzielę o 17:50.

Szlagroteka

Szlagiery, szlagry, po prostu nasze ukochane piosenki i hity wszech czasów. Nucimy je nie raz. W samochodzie, pod prysznicem, w kolejce ;) Ale czy zastanawialiście się kiedyś, jak powstają szlagiery? Kto je tworzy i jak to wszystko się zaczęło? Zabieramy Was w podróż po szlagierowej przeszłości. A że ma ona wiele tajemnic - udowodnimy Wam co tydzień w kolejnych odcinkach programu "Szlagroteka" w każdą niedzielę o 12.00

Telewizja TVS

Tu znajdziecie filmy promocyjne TVS, a także relacje z imprez, w których nasza telewizja uczestniczyła.

TOP 100 najważniejszych wydarzeń XX wieku

TOP 100 najważniejszych wydarzeń XX wieku - Jesteście ciekawi, co istotnego wydarzyło się w ciągu minionego wieku? w takim razie to program dla Was! Zbiór najważniejszych wydarzeń XX wieku, które ukształtowały naszą współczesność. Oglądaj program TOP 100 najważniejszych wydarzeń XX wieku od poniedziałku do piątku o 23:20 w Telewizji TVS.

TOP 5 Newsów Tygodnia Silesia Flesz

TOP 5 Newsów Tygodnia Silesia Flesz - to nieco inne spojrzenie na informacje ze Śląska i Zagłębie, które cały tydzień zbierają dziennikarze Silesia Flesz. Świeżo, niekonwencjonalnie. Oglądaj w każdą niedzielę o 19:50 na antenie TVS i kanale Silesia Flesz na YouTube

TVS SUPER SKI

TVS SUPER SKI, czyli wszystko co trzeba wiedzieć o białym szaleństwie a o co często nie ma kogo zapytać.

U Bacy na Cacy

U Bacy na Cacy - Jak połączyć pieczarkę z oscypkiem i cebulę ze słodką bułką? Jak skleić śląskie i góralskie klimaty w jedno, wybitnie smaczne danie? Na te i wiele innych pytań odpowie Wam ON - Baca Artur Bacowski! Oglądaj program "U Bacy na Cacy" w każdą niedzielę o 14:35.

Weekend z TVS

Ruszamy w Polskę - nie tylko - aby pokazać Wam najwspanialsze, a często bardzo zaskakujące miejsca, w których wspaniale można spędzić wakacyjny  wypoczynek! W niektórych nasze kamery pojawiają się jako pierwsze - śledźcie więc WEEKEND Z TVS! A w  oczekiwaniu na kolejny odcinek zajrzyjcie na naszego fanpage'a: Polub nas na facebooku. Ciekawostki, zdjęcia spoza planu i dużo więcej na FB.

Zdrowie Bliżej Natury

"Zdrowie bliżej natury" to program pełen porad dotyczących zdrowia i urody. Na naszej antenie pojawi się grono wybitnych lekarzy i specjalistów z Kliniki Uzdrowiskowej w Ciechocinku. Poznajcie potencjał naturalnych produktów i dowiedzcie się jak prowadzić zdrowszy tryb życia dzięki medycynie naturalnej o podstawach naukowych. Zdrowie bliżej natury - zawsze w poniedziałki o 17:30

Żywieniowe ABC

Dietetyk kliniczny i specjalista medycyny komórkowej, Andrzej Kawka - to człowiek, który brawurowo poprowadzi Was przez meandry zdrowego trybu życia. Będzie o dietach, o zdrowych nawykach ale i o rzeczach, o których nie mieliście pojęcia w kontekście dbania o swoją kondycję i zdrowie. Zapraszamy na nowy program w Telewizji TVS - "Żywieniowe ABC".