Skip to content

Bielsko kupiło kolekcjonerskiego, nierejestrowanego „Malucha” [ZDJĘCIA]

05 lutego 2023
Redakcja
Bielsko kupiło kolekcjonerskiego, nierejestrowanego „Malucha”. Fot. UM Bielsko-Biała
Bielsko kupiło kolekcjonerskiego, nierejestrowanego „Malucha”. Fot. UM Bielsko-Biała

W 2023 roku przypada 50. rocznica rozpoczęcia produkcji Fiata 126p w Bielsku-Białej. Z tej okazji miasto postanowiło kupić kolekcjonerski, nigdy nierejestrowany, 33-letni egzemplarz tego samochodu.

 

Produkcja Fiata 126p w Bielsku-Białej rozpoczęła się 6 czerwca 1973 roku i trwała do 22 września 2000 roku. W tym czasie z taśm montażowych zjechało ponad 3,3 mln egzemplarzy. 27 proc. z nich wyeksportowano za granicę.

Z okazji okrągłej rocznicy Bielsko postanowiło kupić Fiata 126p w kolekcjonerskim stanie. Od 2 lutego mieszkańcy mogą go oglądać w holu Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej.

- Fiat 126p, który 2 lutego stanął w holu BCK, to auto w kolorze czerwonym w odcieniu ceglastym, dla koneserów nr 75 Polifarbu, jest w stanie kolekcjonerskim. To bardzo rzadki egzemplarz. Nasz jest z 1990 roku, nigdy nie był rejestrowany, jest w pełni oryginalny, a odpala lepiej niż niejedno nowe auto, mimo upływu lat. Dodatkowy lakier w puszce, który jego właściciel otrzymał przy zakupie auta, nadal jest w stanie płynnym. Mało tego, fiacik ma oryginalne folie na tylnych siedzeniach – informuje miasto.

Bielsko kupiło kolekcjonerskiego, nierejestrowanego „Malucha”. Fot. UM Bielsko-Biała
Bielsko kupiło kolekcjonerskiego, nierejestrowanego „Malucha”. Fot. UM Bielsko-Biała
Bielsko kupiło kolekcjonerskiego, nierejestrowanego „Malucha”. Fot. UM Bielsko-Biała
Bielsko kupiło kolekcjonerskiego, nierejestrowanego „Malucha”. Fot. UM Bielsko-Biała
Bielsko kupiło kolekcjonerskiego, nierejestrowanego „Malucha”. Fot. UM Bielsko-Biała
Bielsko kupiło kolekcjonerskiego, nierejestrowanego „Malucha”. Fot. UM Bielsko-Biała
Bielsko kupiło kolekcjonerskiego, nierejestrowanego „Malucha”. Fot. UM Bielsko-Biała
Bielsko kupiło kolekcjonerskiego, nierejestrowanego „Malucha”. Fot. UM Bielsko-Biała
Bielsko kupiło kolekcjonerskiego, nierejestrowanego „Malucha”. Fot. UM Bielsko-Biała
Bielsko kupiło kolekcjonerskiego, nierejestrowanego „Malucha”. Fot. UM Bielsko-Biała
Bielsko kupiło kolekcjonerskiego, nierejestrowanego „Malucha”. Fot. UM Bielsko-Biała
Bielsko kupiło kolekcjonerskiego, nierejestrowanego „Malucha”. Fot. UM Bielsko-Biała
Bielsko kupiło kolekcjonerskiego, nierejestrowanego „Malucha”. Fot. UM Bielsko-Biała
Bielsko kupiło kolekcjonerskiego, nierejestrowanego „Malucha”. Fot. UM Bielsko-Biała

Tagi

Podobne wpisy

  • Rozbito grupę czerpiącą zyski z prostytucji

    Likwidacja zorganizowanej grupy przestępczej na Śląsku. Czerpali korzyści z prostytucji przez prawie 10 lat

    Redakcja
  • Ruszyła akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”. Służby apelują o rozsądek podczas wakacji

    Kamil Janisz
  • 11-latek na hulajnodze wjechał pod autobus

    Gliwice: 11-latek na hulajnodze wjechał wprost pod autobus

    Redakcja

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP