Skip to content

Chciała ostrzec przed policją. „Zamrugała” nieoznakowanym

13 lipca 2024
Agnieszka Strzelczyk
Kierowca BMW tłumaczył się, że był w pracy i nie miał czasu by zatrzymać się do kontroli drogowej. [fot. KPP Pszczyna]
[fot. KPP Pszczyna]

Kobieta nie wiedziała, że przed policją ostrzega policjantów. „Jak pani jedzie zgodnie z przepisami, to się nie ma czego obawiać. Po co pani mruga?” - pyta funkcjonariusz.

To fragment rozmowy nagranej przez policjantów gliwickiej drogówki po zatrzymaniu pojazdu do kontroli. Gdy jechali nieoznakowanym radiowozem z wideo-rejestratorem, zauważyli, że kierująca samochodem kobieta mrugała światłami drogowymi, ostrzegajac innych kierowców o kontroli prędkości.

– Proszę pamiętać, że ostrzegamy wszystkich. Nie tylko tych, którzy przekraczają prędkość, ale takie osoby, które ukrywają się przed wmiarem sprawiedliwości, które bardzo często jeżdżą w stanie nietrzeźwości, które z innych przyczyn – na przykład stanu technicznego pojazdu – unikają kontroli – mówi mł. asp. Szymon Kołodziej, Wydziału Ruchu Drogowego, KMP Gliwice.

„Teraz niech pani pomyśli, jedzie taki z trzema promilami i pani go ostrzeże, że policja stoi” - mówi jeden z policjantów.

W tym przypadku 44-latka została nagrana przez policyjną kamerę.

– Dłuższa rozmowa dopiero przekonała ją do tego, że popełniła wykroczenie. Początkowo tłumaczyła się, że zrobiła to nieumyślnie, niecelowo i przez przypadek – mówi mł. asp. Szymon Kołodziej, Wydziału Ruchu Drogowego, KMP Gliwice.

„I po co takiemu wariatowi, co jedzie tutaj 100 km/h mrugnąć, żeby sobie zwolnił i za patrolem da gaz do dechy i za 300 metrów kogoś zabije” - mówi funkcjonariusz.

Kobieta ostatecznie przyznała się do wykroczenia, co skończyło się mandatem w wysokości 200 zł I 4 punktami karnymi. W tym roku zapłaciła już mandat za przekroczenie prędkości.

Autor: Karolina Komada

Tagi

Podobne wpisy

  • Policyjny pościg przez Pszczynę. 32-latek trafił do więzienia

    Kamil Janisz
  • Przebudowa stacji Gliwice Łabędy osiągnęła półmetek

    Kamil Janisz
  • Rafał Bartnikowski z kompletem gwiazdek. „Nikt nie zatrzyma mnie” powalczy o Hit Roku 2026

    Monika Sławik

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP