Skip to content

III Forum Senioralne w Świerklańcu

12 października 2024
Redakcja
III Forum Senioralne w Świerklańcu

III Forum Senioralne w Świerklańcu odbyło się w piątek 11 października w świerklanieckim Pałacu Kawalera.

Forum Senioralne w Świerklańcu zorganizowała gmina Świerklaniec oraz Stowarzyszenie Przyszłość Gminy Świerklaniec.

Tematyka forum w Pałacu Kawalera obejmowała bezpieczeństwo finansowe, aktywny styl życia i zdrowe żywienie.

III Forum Senioralne w Świerklańcu

Program wydarzenia zawierał cały szereg prelekcji:

  • „Czy żywienie ma znaczenie? Co jeść a czego unikać?” (Daria Duda)
  • „Bezpieczeństwo konta" (Bank Spółdzielczy w Świerklańcu)
  • „Jak bezpiecznie stosować leki?" (Katarzyna Pasternak-Talarek)
  • „Slow joggingiem do zdrowia - wpływ umiarkowanej aktywności na stan zdrowia” (Marzena Skowron)
  • „Bezpieczny senior” (Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach)

Były też występy zespołów „Kabarecik” i „Sing Kids”.

Ponadto podczas Forum było można zwiedzić pałac wraz z Zofią Lesiewicz. A także skorzystać z badania podologicznego i pomiarów ciśnienia, z oferty Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Świerklańcu oraz z oferty promocyjnej przygotowanej przez firmy i instytucje działające na terenie Gminy Świerklaniec. A prócz tego przystąpić do karty mieszkańca.

III Forum Senioralne w Świerklańcu

Nie zabrakło darmowego poczęstunku oraz degustacji dań przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich.

III Forum Senioralne w Świerklańcu

 

Tagi

Podobne wpisy

  • 11-latek na hulajnodze wjechał pod autobus

    Gliwice: 11-latek na hulajnodze wjechał wprost pod autobus

    Redakcja
  • Festiwal Górnej Odry - region rozpoczyna wakacje nad wodą

    Monika Sławik
  • Śmiertelny wypadek na DK1

    Śmiertelny wypadek w Kobiórze. Nie żyje 41-letni motocyklista, który uderzył w tył ciężarówki

    Redakcja

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP