Czy warto budować dom modułowy?
Nie ma wątpliwości, że gotowe domy modułowe cieszą się coraz większą popularnością. Tak naprawdę nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dom modułowy stawiany jest zgodnie z innowacyjną technologią, szybko, do tego wyróżnia się doskonałą jakością. Domki modułowe są tak samo trwałe, jak nieruchomości murowane, czyli stawiane zgodnie z tradycyjną technologią, jednak wyróżnia je funkcjonalność, a nowoczesne rozwiązania wpływają na doskonały komfort użytkowania takiej nieruchomości.
Dowiedz się, czy dom modułowy jest tańszy w budowie oraz w utrzymaniu i czy dom z gotowych elementów sprawdzi się w warunkach, jakie panują na terenie naszego kraju.
Ile kosztuje gotowy dom modułowy?
Chcesz wiedzieć, ile kosztuje dom modułowy pod klucz. Możesz się miło zaskoczyć, ponieważ nie dość, że budowa takiej nieruchomości jest łatwiejsza i znacznie krótsza, to jeszcze cała inwestycja jest sporo tańsza, jeśli porównamy ją z budowaniem domu murowanego, czyli w tej tradycyjnej technologii. Poznaj koszty, jakie generują domy modułowe. Cena w przypadku jednej z najważniejszych inwestycji w życiu ma przecież ogromne znaczenie.
Zastanawiasz się, ile kosztuje dom modułowy 70m2? Pomijając już kwestie ceny w ramach konieczności nabycia działki, na której stanie taka nieruchomość, warto oszacować koszty, jakie inwestor musi ponieść w związku z samą budową domu modułowego o powierzchni około 70m2. Jak potwierdzają eksperci, będzie to mniej więcej 150 tysięcy złotych. Warto jednak podkreślić, że nawet drugie tyle trzeba wydać na wykończenie pod klucz, czyli do stanu, w którym można się już wprowadzać do nieruchomości.
Ile kosztuje dom modułowy 100m2? Za taką powierzchnię domu wybudowanego z gotowych modułów trzeba zapłacić około 200 tysięcy złotych i doliczyć jeszcze koszty wykończenia wnętrz. Biorąc ten aspekt pod uwagę, inwestycja pod względem ceny może być różna. Wiele zależy od indywidualnych wymagań inwestora, rozwiązań technologicznych czy jakości materiałów i elementów wyposażenia poszczególnych pomieszczeń, jakie wybiera.
Ile wytrzyma dom modułowy?
Czy dom z gotowych elementów przetrwa tak samo długo, jak ten wybudowany tradycyjnie, zgodnie z murowaną sztuką budownictwa? Oczywiście, że tak, a inwestorzy nie mają się o co martwić. Z powodzeniem domki modułowe mogą być nawet przekazywane kolejnym pokoleniom. Ich trwałość wylicza się na taki sam okres jak w przypadku domów murowanych.
Fachowcy potwierdzają, że jeśli tylko użytkownicy będą dbać o należyty stan techniczny domu wybudowanego z zastosowaniem konstrukcji modułowej, z powodzeniem może on przetrwać aż 300 lat intensywnej eksploatacji. W tym aspekcie porównuje się materiał, z jakiego powstaje konstrukcja modułowa do naturalnego drewna, czyli jednego z najstarszych i najtrwalszych budulców.
Co istotne, domy modułowe nie wymagają intensywnej konserwacji, aby mogły trwać w swojej doskonałości przez wiele lat. Ściany modułowe są w pełni odporne na warunki atmosferyczne, wodę, opady śniegu, wysokie i niskie temperatury. Inwestor nie musi wykonywać żadnych prac renowacyjnych, moduły są też łatwe w utrzymaniu czystości, z powodzeniem można je myć.
Domy modułowe coraz częściej wybierane są nie tylko jako konstrukcja idealna do tworzenia małych domków rekreacyjnych. W polskich warunkach takie nieruchomości sprawdzają się doskonale jako domy do całorocznego mieszkania. Stawia się je szybko, łatwo, a cała inwestycja jest znacząco tańsza. Należy też zwrócić uwagę na nowoczesną technologię, która już niedługo stanie się standardem budownictwa, a sztuka murarstwa odejdzie do lamusa.
źródło: artykuł partnera