Patronat

TVS może objąć Patronatem Medialnym różne wydarzenia o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, naukowym, sportowym i społecznym. Aby uzyskać Patronat Medialny Telewizji TVS, należy w pierwszej kolejności zapoznać się z regulaminem przyznawania Patronatów Medialnych Telewizji TVS. Następnie należy pobrać i wypełnić formularz umieszczony poniżej oraz odesłać go pocztą na adres TVS (Plac Grunwaldzki 12, 40-126 Katowice). Osobą przyznającą Patronaty Medialne TVS jest Dyrektor – p. Małgorzata Piechoczek, w porozumieniu z Kolegium Patronackim. O decyzji TVS organizatorzy zostają powiadomieni do 14 dni od daty wpłynięcia wniosku. Decyzja nie wymaga uzasadnienia i jest ostateczna.

Prośby prosimy kierować na adres e-mail: patronaty@tvs.pl.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin przyznawania patronatów Telewizji TVS

Wniosek o przyznanie patronatu

Październik

4 Wrz
29 Gru

Olimpiada matematyczna dla dzieci z upośledzeniem umysłowym

Brzmi jak żart? W Katowicach jest jednak instytucja, która ten temat potraktowała bardzo poważnie i zajęła się przygotowaniem projektu takiej olimpiady w formie dostosowanej do możliwości rozwojowych dzieci.

Fundacja Arka Noego, która jest organem prowadzącym  Niepubliczną Specjalną Szkołę Podstawową Arka Noego otrzymała na ten projekt grant z mBanku
w konkursie mPotęga. „Projekt pod nazwą „Praktyczna Olimpiada Matematyczna powstał, ponieważ doświadczenie pokazuje nam, że uczniowie
z niepełnosprawnością intelektualną rzadko mają możliwość uczestniczenia
w olimpiadach przedmiotowych. Zwykle biorą udział w konkursach artystycznych. Chcielibyśmy przełamać ten stereotyp i zaproponować nauczycielom i uczniom udział w olimpiadzie matematycznej, ale trochę nietypowej – w Olimpiadzie Matematycznej w formie gry terenowej.”
– mówi prezes fundacji Magdalena Skorupa-Grajner. „Projekt jest dla nas bardzo ważny, bo nie tylko pozwoli sprawdzić wiedzę matematyczną i umiejętność zastosowania jej w praktyce wśród uczniów klas 4 -7 katowickich szkół specjalnych, ale przede wszystkim zintegrować się im
z rówieśnikami.” – podkreśla prezes Magdalena Skorupa-Grajner
.

Uczniowie w czasie zabawy będą mogli pochwalić się umiejętnością zastosowania swojej wiedzy matematycznej w praktycznym działaniu, co w przypadku osób
z upośledzeniem umysłowym jest bardzo istotne. Chodzi o to, by wiedza ścisła zdobyta na lekcjach matematyki przekładała się na aktywność życiową. Na przykład na umiejętność odczytywania rozkładu jazdy środków lokomocji, planowania zakupów pod kątem możliwości portfela, czy biegłości
w zarządzaniu czasem. Osoby pełnosprawne takie czynności wykonują automatycznie, w przypadku osób z deficytami trzeba je wypracować.

Oprócz przeprowadzenia samej Olimpiady projekt zakłada zorganizowanie warsztatów metodycznych dla nauczycieli klas 4-7 szkół specjalnych, podczas których m.in. zostaną przedstawione główne założenia i cele Olimpiady – gry terenowej. Następnie szkołom oraz chętnym rodzicom zostaną przekazane matematyczne zadania do wykonania razem z dziećmi. Na koniec Olimpiady Matematycznej odbędzie się pokaz podsumowujący oraz zostanie wydana publikacja z grą matematyczną dla nauczycieli.”

 

Wrzesień 04 (poniedziałek) 00:00 - Grudzień 29 (piątek) 00:00
7 Wrz
31 Gru

SILESIAN BUSINESS LEAGUE

Silesian Business League to elitarne rozgrywki piłkarskie drużyn sześcioosobowych dla firm ze Śląska i okolic. Mecze rozgrywane są na boiskach o wymiarach ok. 55 m x 33 m, specjalnie wydzielonych z pełnowymiarowego boiska piłkarskiego o najwyższej jakości nawierzchni z trawy syntetycznej, takiego jak nowoczesne boisko treningowe na Stadionie Śląskim przy ul. Katowickiej 10 w Chorzowie. Właśnie tam odbywają się mecze ligowe.

 

Od początku założycielom przyświeca idea stworzenia profesjonalnie prowadzonej biznesowej ligi dla firm. Realizacja tego zamierzenia jest widoczna w każdym aspekcie: technicznym, organizacyjnym, sportowo-zapleczowym (do dyspozycji zawodników szatnie z pełnym węzłem sanitarnym). Dzięki takiemu podejściu uczestnicy mogą liczyć na szereg atrakcji, takich jak:
– profesjonalna obsługa sędziowska,
– profesjonalnie prowadzona strona internetowa ligi,
– aktualności, tabele, statystyki,
– relacje foto i video z rozgrywanych meczów,
– nagrody i wyróżnienie dla zawodników,
i wiele innych…

Ponadto każda firma uczestnicząca w rozgrywkach otrzymuje podstawowy pakiet reklamowy na stronie internetowej Silesian Business League!
Korzyści płynące z gry w Silesian Business League:
– integracja pracowników firmy,
– pozyskiwanie nowych kontaktów biznesowych,
– sportowa rywalizacja,
– dobra zabawa,
– rozwój fizyczny

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDĄ PAŃSTWO NA STRONIE ORGANIZATORA -> www.biznesliga-silesia.pl/
ZAPISY TRWAJĄ DO 21 SIERPNIA, NATOMIAST START LIGI PRZYPADA NA 7 WRZEŚNIA.

Wrzesień 07 (czwartek) 00:00 - Grudzień 31 (niedziela) 00:00
15 Wrz
15 Gru

STOP CYBERWOLCE

Trwa III edycja projektu STOP CYBERWOLCE – Teatr Forum w profilaktyce cyberprzemocy.
W ramach projektu odbędą się warsztaty i interaktywne spektakle Teatru Forum poruszające problem agresji w sieci. Rozpoczęły się zapisy szkół oraz do młodzieżowej grupy, która stworzy spektakl pod okiem doświadczonych trenerów. Organizatorem projektu jest Fundacja Centrum Rozwoju NoDrama.

Projekt STOP CYBERWOLCE powstał w odpowiedzi na problemem cyberprzemocy i skutków agresji
w sieci, jego nazwa odwołuje się do “samowolki”, która coraz częściej dostrzegana jest w internecie. Między 15 września a 15 grudnia 2017 r. odbędą się interaktywne spektakle Teatru Forum z warsztatami dla uczniów i nauczycieli w 20 szkołach. Finałem projektu jest spektakl w Chorzowskim Centrum Kultury dla mieszkańców oraz warsztaty psychologiczne dla rodziców. “Obecnie trwa nabór do młodzieżowej grupy Teatru Forum, uczniów szkół na terenie Chorzowa, Bytomia, Radzionkowa, Świętochłowic i Rudy Śląskiej między 14-tym a 18-tym rokiem życia” – mówi Agnieszka Pryca, Prezes Zarządu Fundacji Centrum Rozwoju NoDrama.

Fundacja zaprasza do współpracy wolontariuszy, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy chcą rozwijać zdolności aktorskie oraz wrażliwość na problemy społeczne. Udział w projekcie jest okazją do wypróbowania swoich sił na scenie, uczestniczeniu w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych trenerów metody dramy. Zjazdy grupy przygotowującej spektakl będą odbywać się w piątki i soboty na terenie miasta Bytom.
Nabór prowadzony jest do dnia 15 września 2017 r. pod adresem mailowym: zapisy@nodrama.org.pl.
Dla pierwszych 6 osób Organizator przygotował ciekawe gadżety.

Cyberprzemoc to umyślne, powtarzające się prześladowanie innych osób za pomocą tekstu, zdjęć lub video z wykorzystaniem Internetu, telefonów komórkowych i innych narzędzi komunikacji. Cyberprzemoc często zaczyna się niewinnie, ale jej skutki często mają bardzo poważne konsekwencje.

Teatr Forum jest techniką dramy stosowanej, specyficzną formą teatralną umożliwiającą widowni wejście na scenę i zmianę biegu wydarzeń.
W poprzednich edycjach projektu w sumie wzięło udział: 1562 uczniów gimnazjów i liceów, 48 nauczycieli,80 rodziców, 40 mieszkańców, 24 szkoły. W tegorocznej edycji planuje się udział 20 szkół
i około 1000 uczniów.

Działania Fundacji Centrum Rozwoju NoDrama, skupiają się wokół propagowania metody dramy
w edukacji i akcji na rzecz osiągania zmiany społecznej, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i
wyrównywanie szans grup defaworyzowanych.
Patronat nad projektem objęła Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Bytomiu, Chorzowskie Centrum Kultury oraz miasto Chorzów.
Projekt dofinansowany jest ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Zobacz relację z poprzedniego projektu i działań Fundacji:

Więcej o projekcie: www.nodrama.org.pl
Informacji udziela: Agnieszka Pryca, tel. 731 917 193, zapisy@nodrama.org.pl

Wrzesień 15 (piątek) 00:00 - Grudzień 15 (piątek) 00:00
16 Wrz
16 Lis

Dzień Świra

15 lat po premierze kinowej filmu Marka Koterskiego tragikomiczna historia Adasia
Miauczyńskiego powraca w wersji scenicznej jako „DZIEŃ ŚWIRA opera|musical”.
Po udanej premierze 7 lipca w teatrze Kamienica spektakl zawita do wielu miast w całej
Polsce i za granicę.
Publiczność i krytycy nie mają wątpliwości, że „Dzień świra” to film kultowy. W przedstawieniu
według libretta Marka Koterskiego i z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, wyreżyserowanym
przez Marcina Kołaczkowskiego, widzowie odnajdą wszystko to, co najlepsze w
pierwowzorze, ciekawe rozwiązania inscenizacyjne oraz doskonałe kreacje aktorskie. W
obsadzie znaleźli się m.in. Maciej Miecznikowski, Joanna Kołaczkowska i Wojciech Solarz.
„DZIEŃ ŚWIRA opera|musical” zaskoczy nowatorską formą. Oryginalny tekst pierwowzoru –
zachowujący charakterystyczny styl językowy Koterskiego, łącznie z wulgaryzmami i
powiedzeniami, które na stałe weszły do języka potocznego – zostanie zaprezentowany na
scenie w niekonwencjonalnej formie operowo-musicalowej. Spektakl przeznaczony jest dla
widzów powyżej 16. roku życia.

Wrzesień 16 (sobota) 17:00 - Listopad 16 (czwartek) 23:00
1 Paź
30 Cze

STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO

STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO
SPRÓBUJ WYZWOLIĆ TO, CO W TOBIE DRZEMIE!

PLANUJESZ STUDIA NA WYŻSZYCH UCZELNIACH ARTYSTYCZNYCH?
TE WARSZTATY PRZYGOTUJĄ CIĘ DO EGZAMINÓW WSTĘPNYCH!

Studio Teatru Fizycznego i Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej mają przyjemność zaprosić wszystkich chętnych do poszerzania umiejętności tanecznych
i teatralnych. Już od października rusza, dobrze wszystkim znane STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO,
w nowej, odświeżonej formule. Sezon 2017/2018 obfitować będzie w jeszcze więcej atrakcji
i możliwości teatralnego rozwoju. Program został ułożony z myślą o przygotowaniu słuchaczy do egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe artystyczne (z naciskiem na kierunki aktorskie oraz aktorsko-taneczne), czego namacalnym efektem jest pozytywne przejście rekrutacji przez wielu naszych kursantów. Oferta skierowana jest do młodzieży od 16 roku życia.
W ramach kursu prowadzone będą następujące warsztaty: -taniec współczesny, – taniec klasyczny, – body conditioning, – improwizacja, przez ruch, – warsztaty wyzwalające
z elementami dramy, – elementarne zadania aktorskie, – monolog prozą, -monolog wierszem, – piosenka aktorska, – dykcja, – impostacja.
Studio Teatru fizycznego działa od 2005 roku. Powstało przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. STF ma charakter projektu prowadzonego w systemie seminaryjnym. Wykupując trzymiesięczny pakiet zajęć uczestnik objęty będzie programem edukacyjnym, w skład którego wchodzą dwie sesje weekendowe w miesiącu po 13 godzin każda. Cały kurs obejmuje trzy kwartalne cykle warsztatowe, od października 2017 do czerwca 2018 r. Ukończenie kursu wiąże się
z otrzymaniem certyfikatu STF i wzięciem udziału w spektaklu finałowym, wystawionym na scenie MCK. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra aktorów, tancerzy oraz wokalistów aktywnych zawodowo na wielu scenach w Polsce, m.in. Ewa Zawada, Natalia Dinges. Patronat artystyczny: Leszek Stanek, pomysłodawca projektu, aktor, tancerz, wokalista.
Dane kontaktowe:
Kontakt Ewa Zawada, koordynator projektu: 505 898 677
Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej,
Dział Organizacji Imprez: 32 248 62 40 wew. 24, 512 024 062, www.mckrudasl.pl

Październik 01 (niedziela) 08:00 - Czerwiec 30 (sobota) 23:00
16 Paź
11 Gru

LEX EMPIRICUS. Ogólnopolski konkurs wiedzy prawniczej

LEX EMPIRICUS. Ogólnopolski konkurs wiedzy prawniczej
Data: 11.12.2017 (finał), 16.10-15.11.2017 (eliminacje)
Miejsce: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (finał), www.kancelaria-
szip.pl/konkurs (eliminacje)

Studenci i absolwenci studiów prawniczych kolejny raz mają możliwość stanąć w szranki
konkursowe i wygrać płatny staż w katowickiej kancelarii prawnej. Rusza właśnie VI edycja
prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu Lex Empiricus. Eliminacje rozpoczynają się
16 października 2017 roku.

Konkurs, organizowany przez Kancelarię Adwokatów i Radców Prawnych Ślązak, Zapiór
i Wspólnicy, tradycyjnie adresowany jest do studentów prawa III, IV i V roku oraz absolwentów
z rocznika 2016/17. Uczestnicy mają możliwość nie tylko sprawdzić swoją wiedzę z zakresu prawa
karnego, cywilnego i gospodarczego, ale przede wszystkim – nabyć cenne w zawodzie prawnika
umiejętności miękkie.

Zwracamy uwagę nie tylko na to, jak dobrze studenci znają przysłowiowe „paragrafy”, ale także
czy potrafią je zastosować do rozwiązania kazusów, których kanwą była nasza codzienna
praktyka. W etapie finałowym liczy się także empatia, umiejętność porozumienia się z klientem i
zbudowania atmosfery zaufania – mówi adwokat Aleksandra Góra z kancelarii Ślązak, Zapiór i
Wspólnicy, opiekunka merytoryczna i jedna z jurorów konkursu. Również zwycięzca
ubiegłorocznej edycji, Tomasz Mizioch przyznaje: specyfika zadań konkursowych pozwala
na ocenę, czy w przyszłości uczestnicy będą w stanie umiejętnie wykonywać zawód
adwokata lub radcy prawnego.

Kazusy zostaną opublikowane na stronie konkursowej 16 października 2017 roku. Rozwiązania
zadań pisemnych z zakresu prawa cywilnego, karnego i gospodarczego należy nadsyłać na adres
e-mail organizatora najpóźniej do 15 listopada. Do finału, który odbędzie się 11 grudnia na

Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zakwalifikowanych zostanie
maksymalnie dziesięciu najlepszych uczestników.

Finaliści zmierzą się z symulacją pracy prawnika. Wcielą się w role adwokatów bądź radców
prawnych i będą udzielać porad osobom fizycznym i przedsiębiorcom. Staną także przed składem
sędziowskim, złożonym z członków Jury i wygłoszą mowę końcową w symulowanym procesie
karnym. W skład Jury wchodzą przedstawiciele organizatora i patronów honorowych konkursu.

Lex Empiricus odbywa się pod patronatem honorowym JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego,
Dziekana Wydziału Prawa i Administracji UŚ, Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych
w Katowicach oraz Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach. Partnerem studenckim
konkursu jest ELSA Katowice.

Dla zwycięzców przewidziano wartościowe nagrody. Oprócz nagród finansowych trzem najlepszym
uczestnikom kancelaria Ślązak, Zapiór i Wspólnicy zaproponuje płatny staż. W ocenie Tomasza
Miziocha nagroda ta była o tyle cenna, że podczas stażu w dużej mierze mogłem
w praktyce zajmować się sprawami, które leżą w kręgu moich zainteresowań naukowych.
Ciekawym doświadczeniem była praca przy dużym wydarzeniu CSR-owym.
Potraktowałem ją jako przyczynek do menedżerskiego podejścia w zarządzaniu
kancelarią. Ponieważ finał konkursu odbywa się na Śląsku, organizatorzy postanowili zaprosić do
współpracy partnerów współtworzących oblicze śląskiej kultury, którzy ufundowali nagrody
rzeczowe. Finaliści będą mogli obejrzeć sztukę graną na deskach Teatru Śląskiego, przeczytać
książkę wydaną przez Silesia Progress czy posłuchać muzyki sygnowanej marką Tauron Nowa
Muzyka.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, warunków zgłoszeń i jego regulaminu można znaleźć
na stronie internetowej www.kancelaria-szip.pl/konkurs oraz na stronie wydarzenia w portalu
Facebook (Lex Empiricus).

Październik 16 (poniedziałek) 00:00 - Grudzień 11 (poniedziałek) 00:00
27 Paź

Music for Hope – Aeham Ahmad

27 października 2017 o godzinie 19.00 w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach odbędzie się wyjątkowy koncert „Music for Hope”. Na scenie wystąpi Aeham Ahmad, pianiasta z Syrii, który na świecie znany jest jako Pianiasta Z Yarmouk. 

Music for Hope to muzyczna opowieść o Syrii i jej mieszkańcach, którzy znaleźli się w sytuacji wojny. 

Historia zwykłych ludzi, którzy zmuszeni byli uciekać ze swojego kraju z powodu reżim panującego w kraju oraz ataków zbrojnych i chemicznych na ludność cywliną. 

Historia Aehama, który grając na ulicach bombardowanego Damaszku dodawał ludziom otuchy i wiary. W chwili kiedy Dżihadyści spalili jego pianino a snajper zastrzelił dziecko, które dołączyło do jego występu postanowił opuścić kraj. Jako Palestyńczyk w trzeciej generacji nigdy nie miał praw do posiadania paszportu syryjskiego, musiał więc uciekać nielegalnie. Przebywając Drogę Bałkańską dotarł do Niemiec, gdzie wraz ze swoją swoją rodziną odzyskał spokój i normalne życie. 

Obecnie Aeham Ahmad koncertuje w całej Europie, w 2017 roku wydał również autobiografię, która dostępna jest w większości krajów europejskich oraz w USA. 

Koncert Music for Hope otrzymał Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Katowice, Caritas Archidiecezji Katowickiej a także patronaty: TVP3 Katowice, Radia Silesia, Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, Fundacji Kultury Afront, opoka.news, Ultramaryna, Silesia Kultra, Chlebem i Solą, uchodźcy.info, blue bossa blog.

Partnerem wiodącym wydarzenia jest Muzłumański Związek Religijny w RP.
Organizatorami wydarzenia jest agencja artystyczna Arte Promotion (PL) oraz Palast Promotion (DE).

Koncert poprowadzi Dziennikarz Polskiego Radia Adam Dobrzyński.

Październik 27 (piątek) 19:00 - Październik 27 (piątek) 23:00

Listopad

4 Wrz
29 Gru

Olimpiada matematyczna dla dzieci z upośledzeniem umysłowym

Brzmi jak żart? W Katowicach jest jednak instytucja, która ten temat potraktowała bardzo poważnie i zajęła się przygotowaniem projektu takiej olimpiady w formie dostosowanej do możliwości rozwojowych dzieci.

Fundacja Arka Noego, która jest organem prowadzącym  Niepubliczną Specjalną Szkołę Podstawową Arka Noego otrzymała na ten projekt grant z mBanku
w konkursie mPotęga. „Projekt pod nazwą „Praktyczna Olimpiada Matematyczna powstał, ponieważ doświadczenie pokazuje nam, że uczniowie
z niepełnosprawnością intelektualną rzadko mają możliwość uczestniczenia
w olimpiadach przedmiotowych. Zwykle biorą udział w konkursach artystycznych. Chcielibyśmy przełamać ten stereotyp i zaproponować nauczycielom i uczniom udział w olimpiadzie matematycznej, ale trochę nietypowej – w Olimpiadzie Matematycznej w formie gry terenowej.”
– mówi prezes fundacji Magdalena Skorupa-Grajner. „Projekt jest dla nas bardzo ważny, bo nie tylko pozwoli sprawdzić wiedzę matematyczną i umiejętność zastosowania jej w praktyce wśród uczniów klas 4 -7 katowickich szkół specjalnych, ale przede wszystkim zintegrować się im
z rówieśnikami.” – podkreśla prezes Magdalena Skorupa-Grajner
.

Uczniowie w czasie zabawy będą mogli pochwalić się umiejętnością zastosowania swojej wiedzy matematycznej w praktycznym działaniu, co w przypadku osób
z upośledzeniem umysłowym jest bardzo istotne. Chodzi o to, by wiedza ścisła zdobyta na lekcjach matematyki przekładała się na aktywność życiową. Na przykład na umiejętność odczytywania rozkładu jazdy środków lokomocji, planowania zakupów pod kątem możliwości portfela, czy biegłości
w zarządzaniu czasem. Osoby pełnosprawne takie czynności wykonują automatycznie, w przypadku osób z deficytami trzeba je wypracować.

Oprócz przeprowadzenia samej Olimpiady projekt zakłada zorganizowanie warsztatów metodycznych dla nauczycieli klas 4-7 szkół specjalnych, podczas których m.in. zostaną przedstawione główne założenia i cele Olimpiady – gry terenowej. Następnie szkołom oraz chętnym rodzicom zostaną przekazane matematyczne zadania do wykonania razem z dziećmi. Na koniec Olimpiady Matematycznej odbędzie się pokaz podsumowujący oraz zostanie wydana publikacja z grą matematyczną dla nauczycieli.”

 

Wrzesień 04 (poniedziałek) 00:00 - Grudzień 29 (piątek) 00:00
7 Wrz
31 Gru

SILESIAN BUSINESS LEAGUE

Silesian Business League to elitarne rozgrywki piłkarskie drużyn sześcioosobowych dla firm ze Śląska i okolic. Mecze rozgrywane są na boiskach o wymiarach ok. 55 m x 33 m, specjalnie wydzielonych z pełnowymiarowego boiska piłkarskiego o najwyższej jakości nawierzchni z trawy syntetycznej, takiego jak nowoczesne boisko treningowe na Stadionie Śląskim przy ul. Katowickiej 10 w Chorzowie. Właśnie tam odbywają się mecze ligowe.

 

Od początku założycielom przyświeca idea stworzenia profesjonalnie prowadzonej biznesowej ligi dla firm. Realizacja tego zamierzenia jest widoczna w każdym aspekcie: technicznym, organizacyjnym, sportowo-zapleczowym (do dyspozycji zawodników szatnie z pełnym węzłem sanitarnym). Dzięki takiemu podejściu uczestnicy mogą liczyć na szereg atrakcji, takich jak:
– profesjonalna obsługa sędziowska,
– profesjonalnie prowadzona strona internetowa ligi,
– aktualności, tabele, statystyki,
– relacje foto i video z rozgrywanych meczów,
– nagrody i wyróżnienie dla zawodników,
i wiele innych…

Ponadto każda firma uczestnicząca w rozgrywkach otrzymuje podstawowy pakiet reklamowy na stronie internetowej Silesian Business League!
Korzyści płynące z gry w Silesian Business League:
– integracja pracowników firmy,
– pozyskiwanie nowych kontaktów biznesowych,
– sportowa rywalizacja,
– dobra zabawa,
– rozwój fizyczny

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDĄ PAŃSTWO NA STRONIE ORGANIZATORA -> www.biznesliga-silesia.pl/
ZAPISY TRWAJĄ DO 21 SIERPNIA, NATOMIAST START LIGI PRZYPADA NA 7 WRZEŚNIA.

Wrzesień 07 (czwartek) 00:00 - Grudzień 31 (niedziela) 00:00
15 Wrz
15 Gru

STOP CYBERWOLCE

Trwa III edycja projektu STOP CYBERWOLCE – Teatr Forum w profilaktyce cyberprzemocy.
W ramach projektu odbędą się warsztaty i interaktywne spektakle Teatru Forum poruszające problem agresji w sieci. Rozpoczęły się zapisy szkół oraz do młodzieżowej grupy, która stworzy spektakl pod okiem doświadczonych trenerów. Organizatorem projektu jest Fundacja Centrum Rozwoju NoDrama.

Projekt STOP CYBERWOLCE powstał w odpowiedzi na problemem cyberprzemocy i skutków agresji
w sieci, jego nazwa odwołuje się do “samowolki”, która coraz częściej dostrzegana jest w internecie. Między 15 września a 15 grudnia 2017 r. odbędą się interaktywne spektakle Teatru Forum z warsztatami dla uczniów i nauczycieli w 20 szkołach. Finałem projektu jest spektakl w Chorzowskim Centrum Kultury dla mieszkańców oraz warsztaty psychologiczne dla rodziców. “Obecnie trwa nabór do młodzieżowej grupy Teatru Forum, uczniów szkół na terenie Chorzowa, Bytomia, Radzionkowa, Świętochłowic i Rudy Śląskiej między 14-tym a 18-tym rokiem życia” – mówi Agnieszka Pryca, Prezes Zarządu Fundacji Centrum Rozwoju NoDrama.

Fundacja zaprasza do współpracy wolontariuszy, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy chcą rozwijać zdolności aktorskie oraz wrażliwość na problemy społeczne. Udział w projekcie jest okazją do wypróbowania swoich sił na scenie, uczestniczeniu w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych trenerów metody dramy. Zjazdy grupy przygotowującej spektakl będą odbywać się w piątki i soboty na terenie miasta Bytom.
Nabór prowadzony jest do dnia 15 września 2017 r. pod adresem mailowym: zapisy@nodrama.org.pl.
Dla pierwszych 6 osób Organizator przygotował ciekawe gadżety.

Cyberprzemoc to umyślne, powtarzające się prześladowanie innych osób za pomocą tekstu, zdjęć lub video z wykorzystaniem Internetu, telefonów komórkowych i innych narzędzi komunikacji. Cyberprzemoc często zaczyna się niewinnie, ale jej skutki często mają bardzo poważne konsekwencje.

Teatr Forum jest techniką dramy stosowanej, specyficzną formą teatralną umożliwiającą widowni wejście na scenę i zmianę biegu wydarzeń.
W poprzednich edycjach projektu w sumie wzięło udział: 1562 uczniów gimnazjów i liceów, 48 nauczycieli,80 rodziców, 40 mieszkańców, 24 szkoły. W tegorocznej edycji planuje się udział 20 szkół
i około 1000 uczniów.

Działania Fundacji Centrum Rozwoju NoDrama, skupiają się wokół propagowania metody dramy
w edukacji i akcji na rzecz osiągania zmiany społecznej, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i
wyrównywanie szans grup defaworyzowanych.
Patronat nad projektem objęła Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Bytomiu, Chorzowskie Centrum Kultury oraz miasto Chorzów.
Projekt dofinansowany jest ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Zobacz relację z poprzedniego projektu i działań Fundacji:

Więcej o projekcie: www.nodrama.org.pl
Informacji udziela: Agnieszka Pryca, tel. 731 917 193, zapisy@nodrama.org.pl

Wrzesień 15 (piątek) 00:00 - Grudzień 15 (piątek) 00:00
16 Wrz
16 Lis

Dzień Świra

15 lat po premierze kinowej filmu Marka Koterskiego tragikomiczna historia Adasia
Miauczyńskiego powraca w wersji scenicznej jako „DZIEŃ ŚWIRA opera|musical”.
Po udanej premierze 7 lipca w teatrze Kamienica spektakl zawita do wielu miast w całej
Polsce i za granicę.
Publiczność i krytycy nie mają wątpliwości, że „Dzień świra” to film kultowy. W przedstawieniu
według libretta Marka Koterskiego i z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, wyreżyserowanym
przez Marcina Kołaczkowskiego, widzowie odnajdą wszystko to, co najlepsze w
pierwowzorze, ciekawe rozwiązania inscenizacyjne oraz doskonałe kreacje aktorskie. W
obsadzie znaleźli się m.in. Maciej Miecznikowski, Joanna Kołaczkowska i Wojciech Solarz.
„DZIEŃ ŚWIRA opera|musical” zaskoczy nowatorską formą. Oryginalny tekst pierwowzoru –
zachowujący charakterystyczny styl językowy Koterskiego, łącznie z wulgaryzmami i
powiedzeniami, które na stałe weszły do języka potocznego – zostanie zaprezentowany na
scenie w niekonwencjonalnej formie operowo-musicalowej. Spektakl przeznaczony jest dla
widzów powyżej 16. roku życia.

Wrzesień 16 (sobota) 17:00 - Listopad 16 (czwartek) 23:00
1 Paź
30 Cze

STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO

STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO
SPRÓBUJ WYZWOLIĆ TO, CO W TOBIE DRZEMIE!

PLANUJESZ STUDIA NA WYŻSZYCH UCZELNIACH ARTYSTYCZNYCH?
TE WARSZTATY PRZYGOTUJĄ CIĘ DO EGZAMINÓW WSTĘPNYCH!

Studio Teatru Fizycznego i Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej mają przyjemność zaprosić wszystkich chętnych do poszerzania umiejętności tanecznych
i teatralnych. Już od października rusza, dobrze wszystkim znane STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO,
w nowej, odświeżonej formule. Sezon 2017/2018 obfitować będzie w jeszcze więcej atrakcji
i możliwości teatralnego rozwoju. Program został ułożony z myślą o przygotowaniu słuchaczy do egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe artystyczne (z naciskiem na kierunki aktorskie oraz aktorsko-taneczne), czego namacalnym efektem jest pozytywne przejście rekrutacji przez wielu naszych kursantów. Oferta skierowana jest do młodzieży od 16 roku życia.
W ramach kursu prowadzone będą następujące warsztaty: -taniec współczesny, – taniec klasyczny, – body conditioning, – improwizacja, przez ruch, – warsztaty wyzwalające
z elementami dramy, – elementarne zadania aktorskie, – monolog prozą, -monolog wierszem, – piosenka aktorska, – dykcja, – impostacja.
Studio Teatru fizycznego działa od 2005 roku. Powstało przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. STF ma charakter projektu prowadzonego w systemie seminaryjnym. Wykupując trzymiesięczny pakiet zajęć uczestnik objęty będzie programem edukacyjnym, w skład którego wchodzą dwie sesje weekendowe w miesiącu po 13 godzin każda. Cały kurs obejmuje trzy kwartalne cykle warsztatowe, od października 2017 do czerwca 2018 r. Ukończenie kursu wiąże się
z otrzymaniem certyfikatu STF i wzięciem udziału w spektaklu finałowym, wystawionym na scenie MCK. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra aktorów, tancerzy oraz wokalistów aktywnych zawodowo na wielu scenach w Polsce, m.in. Ewa Zawada, Natalia Dinges. Patronat artystyczny: Leszek Stanek, pomysłodawca projektu, aktor, tancerz, wokalista.
Dane kontaktowe:
Kontakt Ewa Zawada, koordynator projektu: 505 898 677
Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej,
Dział Organizacji Imprez: 32 248 62 40 wew. 24, 512 024 062, www.mckrudasl.pl

Październik 01 (niedziela) 08:00 - Czerwiec 30 (sobota) 23:00
16 Paź
11 Gru

LEX EMPIRICUS. Ogólnopolski konkurs wiedzy prawniczej

LEX EMPIRICUS. Ogólnopolski konkurs wiedzy prawniczej
Data: 11.12.2017 (finał), 16.10-15.11.2017 (eliminacje)
Miejsce: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (finał), www.kancelaria-
szip.pl/konkurs (eliminacje)

Studenci i absolwenci studiów prawniczych kolejny raz mają możliwość stanąć w szranki
konkursowe i wygrać płatny staż w katowickiej kancelarii prawnej. Rusza właśnie VI edycja
prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu Lex Empiricus. Eliminacje rozpoczynają się
16 października 2017 roku.

Konkurs, organizowany przez Kancelarię Adwokatów i Radców Prawnych Ślązak, Zapiór
i Wspólnicy, tradycyjnie adresowany jest do studentów prawa III, IV i V roku oraz absolwentów
z rocznika 2016/17. Uczestnicy mają możliwość nie tylko sprawdzić swoją wiedzę z zakresu prawa
karnego, cywilnego i gospodarczego, ale przede wszystkim – nabyć cenne w zawodzie prawnika
umiejętności miękkie.

Zwracamy uwagę nie tylko na to, jak dobrze studenci znają przysłowiowe „paragrafy”, ale także
czy potrafią je zastosować do rozwiązania kazusów, których kanwą była nasza codzienna
praktyka. W etapie finałowym liczy się także empatia, umiejętność porozumienia się z klientem i
zbudowania atmosfery zaufania – mówi adwokat Aleksandra Góra z kancelarii Ślązak, Zapiór i
Wspólnicy, opiekunka merytoryczna i jedna z jurorów konkursu. Również zwycięzca
ubiegłorocznej edycji, Tomasz Mizioch przyznaje: specyfika zadań konkursowych pozwala
na ocenę, czy w przyszłości uczestnicy będą w stanie umiejętnie wykonywać zawód
adwokata lub radcy prawnego.

Kazusy zostaną opublikowane na stronie konkursowej 16 października 2017 roku. Rozwiązania
zadań pisemnych z zakresu prawa cywilnego, karnego i gospodarczego należy nadsyłać na adres
e-mail organizatora najpóźniej do 15 listopada. Do finału, który odbędzie się 11 grudnia na

Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zakwalifikowanych zostanie
maksymalnie dziesięciu najlepszych uczestników.

Finaliści zmierzą się z symulacją pracy prawnika. Wcielą się w role adwokatów bądź radców
prawnych i będą udzielać porad osobom fizycznym i przedsiębiorcom. Staną także przed składem
sędziowskim, złożonym z członków Jury i wygłoszą mowę końcową w symulowanym procesie
karnym. W skład Jury wchodzą przedstawiciele organizatora i patronów honorowych konkursu.

Lex Empiricus odbywa się pod patronatem honorowym JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego,
Dziekana Wydziału Prawa i Administracji UŚ, Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych
w Katowicach oraz Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach. Partnerem studenckim
konkursu jest ELSA Katowice.

Dla zwycięzców przewidziano wartościowe nagrody. Oprócz nagród finansowych trzem najlepszym
uczestnikom kancelaria Ślązak, Zapiór i Wspólnicy zaproponuje płatny staż. W ocenie Tomasza
Miziocha nagroda ta była o tyle cenna, że podczas stażu w dużej mierze mogłem
w praktyce zajmować się sprawami, które leżą w kręgu moich zainteresowań naukowych.
Ciekawym doświadczeniem była praca przy dużym wydarzeniu CSR-owym.
Potraktowałem ją jako przyczynek do menedżerskiego podejścia w zarządzaniu
kancelarią. Ponieważ finał konkursu odbywa się na Śląsku, organizatorzy postanowili zaprosić do
współpracy partnerów współtworzących oblicze śląskiej kultury, którzy ufundowali nagrody
rzeczowe. Finaliści będą mogli obejrzeć sztukę graną na deskach Teatru Śląskiego, przeczytać
książkę wydaną przez Silesia Progress czy posłuchać muzyki sygnowanej marką Tauron Nowa
Muzyka.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, warunków zgłoszeń i jego regulaminu można znaleźć
na stronie internetowej www.kancelaria-szip.pl/konkurs oraz na stronie wydarzenia w portalu
Facebook (Lex Empiricus).

Październik 16 (poniedziałek) 00:00 - Grudzień 11 (poniedziałek) 00:00
23 Lis

KONCERT WIEDEŃSKI

Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.
Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca – Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii
z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza” oraz „Kraina Uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in.:
Walc „Nad Pięknym Modrym Dunajem”, Arię Barinkaya „Wielka sława to żart”,
Duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa” czy polkę „Tritsch- Tratsch”.
Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.
Zapraszamy serdecznie!
Bilety 85 zł: Empik (Galeria Silesia, Trzy Stawy), Empik (ul. Skargi 6),
Media Expert (ul. Alpejska 6), Księgarnia PWN (ul. Teatralna 2, Bogucicka 3),
Sklep Riff (ul. Krasińskiego 5), Saturn (ul. Chorzowska 107)
online: www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.kupbilecik.pl, grupy tel. 504 091 909

Listopad 23 (czwartek) 18:00 - Listopad 23 (czwartek) 22:00
25 Lis
26 Lis

Pionek – Rodzinne spotkania z grami planszowymi

Pionek to najstarsza promująca gry planszowe impreza w Polsce. Już od ponad 10 lat gracze z całej Polski spotykają się podczas pionkowych spotkań, odbywających się dwa razy w roku – latem i jesienią. Pierwsze Pionki organizowane były w MDK w Gliwicach, jednak stale zwiększająca się liczba graczy spowodowała zmianę lokalizacji. Od dwóch lat konwent organizowany jest w Hali Widowiskowo-Sportowej w Zabrzu.

Każda taka impreza przyciąga prawie 1500 osób, które przez dwa dni spędzają czas nad planszami. Uczestnicy mają okazję zagrać zarówno w sprawdzone klasyki, jak  i najświeższe nowości wydawnicze, dostarczane przez sponsorów. Wszelkie niejasności i zasady wyjaśniane są przez wolontariuszy, jest to więc świetna okazja do nauki nowych tytułów. Od lat konwent zbiera świetne opinie za klimat i promowanie wspaniałego hobby, jakim jest granie w planszówki.
Pionka stworzył w 2007 roku Ignacy Trzewiczek, autor wielu uznanych w Polsce  i na świecie gier planszowych, a także właściciel wydawnictwa Portal Games. Impreza powstała by umożliwić ludziom kontakt z grami planszowymi, integrację oraz wspólne – bardzo towarzyskie i rodzinne – spędzanie czasu.

Pionek jest wydarzeniem bardzo otwartym i transparentnym. Nie promujemy na nim gier konkretnych wydawnictw, a po prostu granie w gry planszowe jako formę spędzania czasu z przyjaciółmi czy rodziną.

Najbliższa edycja Pionka odbędzie się w dniach 25-26 listopada 2017                 w zabrzańskiej hali MOSiR. Jest to wspaniała okazja do spotkania z przyjaciółmi            i nowymi, podobnie myślącymi ludźmi, w rodzinnej atmosferze. Zapraszamy do rozpoczęcia swojej przygody z grami planszowymi oraz nabycia wspaniałych prezentów na zbliżające się święta właśnie na Pionku!

XXVIII PIONEK

Data: 25-26 listopada 2017 r.
Godzina: sob.10:00-18:00 , ndz.10:00-17:00
Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR w Zabrzu, ul. Jana Matejki 6
Wstęp: Biletowany, cena 8zł
Strona www: http://pionek.org/
Kontakt: portal@portalgames.pl

Atrakcje 28. Pionka:

Bogata biblioteka gier

Na Pionku udostępniamy Wam bogatą bibliotekę gier, zawierającą w sobie kilkaset egzemplarzy tytułów polskich i zagranicznych wydawców. Jednocześnie przed każdym Pionkiem staramy się pozyskiwać kolejne nowości od czołowych polskich wydawców, by mieć jak najbardziej aktualną listę gier, a czasem nawet umożliwić wam w tytuły jeszcze nie wydane!

Pomarańczowe Koszulki

Na Pionku osoby noszące dobrze widoczne pomarańczowe koszulki udzielają pomocy związanej z zasadami gier i kwestiami organizacyjnym. Ich zadaniem jest polecać odpowiednie tytuły i dobierać partnerów do grania, a także oprowadzać po terenie imprezy.

Jeśli chciałbyś zostać jedną z Pomarańczowych Koszulek i pomóc przy organizacji imprezy, skontaktuj się z nami.

Zagraj, żeby Wygrać

To akcja, która pierwszy raz pojawiła się podczas 22. edycji Pionka. Gry biorące udział w akcji znajdują się obecnie w osobnej części hali i osoby grające w nie mogą po zagraniu wypełnić kupon, który weźmie udział w losowaniu. Później, na koniec imprezy (w niedzielę ok. 16.30), spośród wszystkich osób grających losujemy szczęśliwców, którzy otrzymują nagrody z puli ufundowanej przez sponsorów.

Giełda gier używanych

Od kilku lat to już stały element Pionka. Zasada działania giełdy jest bardzo prosta: każdy może przynieść dowolne gry planszowe/karciane czy związane z nimi akcesoria  i wystawić na giełdzie. Każdy może przejrzeć to, co przynieśli inni i wybrać dla siebie interesujące pozycje. Z każdej transakcji 2 zł trafia do puli. Po zakończeniu imprezy losujemy spośród wszystkich kupujących osoby, do których trafia ta pula, którą mogą następnie wykorzystać na zakup nowych gier.

UnPub Poland – Sieć Prototypów

Masz świetną grę, ale jeszcze jej nie przetestowałeś wśród szerszej publiczności? Chcesz poznać opinie innych fanów gier planszowych? Zgłoś prototyp swojej gry planszowej na Pionka w ramach inicjatywy UnPub! UnPub to doskonała okazja, aby twój prototyp znalazł się na jednym ze stołów i przyciągnął do siebie tłumy! W ramach wydarzenia udostępnimy specjalną strefę prototypów, gdzie autorzy będą mogli prezentować i grać w swoje gry z zainteresowanymi.

 

Listopad 25 (sobota) 09:00 - Listopad 26 (niedziela) 19:00

Grudzień

4 Wrz
29 Gru

Olimpiada matematyczna dla dzieci z upośledzeniem umysłowym

Brzmi jak żart? W Katowicach jest jednak instytucja, która ten temat potraktowała bardzo poważnie i zajęła się przygotowaniem projektu takiej olimpiady w formie dostosowanej do możliwości rozwojowych dzieci.

Fundacja Arka Noego, która jest organem prowadzącym  Niepubliczną Specjalną Szkołę Podstawową Arka Noego otrzymała na ten projekt grant z mBanku
w konkursie mPotęga. „Projekt pod nazwą „Praktyczna Olimpiada Matematyczna powstał, ponieważ doświadczenie pokazuje nam, że uczniowie
z niepełnosprawnością intelektualną rzadko mają możliwość uczestniczenia
w olimpiadach przedmiotowych. Zwykle biorą udział w konkursach artystycznych. Chcielibyśmy przełamać ten stereotyp i zaproponować nauczycielom i uczniom udział w olimpiadzie matematycznej, ale trochę nietypowej – w Olimpiadzie Matematycznej w formie gry terenowej.”
– mówi prezes fundacji Magdalena Skorupa-Grajner. „Projekt jest dla nas bardzo ważny, bo nie tylko pozwoli sprawdzić wiedzę matematyczną i umiejętność zastosowania jej w praktyce wśród uczniów klas 4 -7 katowickich szkół specjalnych, ale przede wszystkim zintegrować się im
z rówieśnikami.” – podkreśla prezes Magdalena Skorupa-Grajner
.

Uczniowie w czasie zabawy będą mogli pochwalić się umiejętnością zastosowania swojej wiedzy matematycznej w praktycznym działaniu, co w przypadku osób
z upośledzeniem umysłowym jest bardzo istotne. Chodzi o to, by wiedza ścisła zdobyta na lekcjach matematyki przekładała się na aktywność życiową. Na przykład na umiejętność odczytywania rozkładu jazdy środków lokomocji, planowania zakupów pod kątem możliwości portfela, czy biegłości
w zarządzaniu czasem. Osoby pełnosprawne takie czynności wykonują automatycznie, w przypadku osób z deficytami trzeba je wypracować.

Oprócz przeprowadzenia samej Olimpiady projekt zakłada zorganizowanie warsztatów metodycznych dla nauczycieli klas 4-7 szkół specjalnych, podczas których m.in. zostaną przedstawione główne założenia i cele Olimpiady – gry terenowej. Następnie szkołom oraz chętnym rodzicom zostaną przekazane matematyczne zadania do wykonania razem z dziećmi. Na koniec Olimpiady Matematycznej odbędzie się pokaz podsumowujący oraz zostanie wydana publikacja z grą matematyczną dla nauczycieli.”

 

Wrzesień 04 (poniedziałek) 00:00 - Grudzień 29 (piątek) 00:00
7 Wrz
31 Gru

SILESIAN BUSINESS LEAGUE

Silesian Business League to elitarne rozgrywki piłkarskie drużyn sześcioosobowych dla firm ze Śląska i okolic. Mecze rozgrywane są na boiskach o wymiarach ok. 55 m x 33 m, specjalnie wydzielonych z pełnowymiarowego boiska piłkarskiego o najwyższej jakości nawierzchni z trawy syntetycznej, takiego jak nowoczesne boisko treningowe na Stadionie Śląskim przy ul. Katowickiej 10 w Chorzowie. Właśnie tam odbywają się mecze ligowe.

 

Od początku założycielom przyświeca idea stworzenia profesjonalnie prowadzonej biznesowej ligi dla firm. Realizacja tego zamierzenia jest widoczna w każdym aspekcie: technicznym, organizacyjnym, sportowo-zapleczowym (do dyspozycji zawodników szatnie z pełnym węzłem sanitarnym). Dzięki takiemu podejściu uczestnicy mogą liczyć na szereg atrakcji, takich jak:
– profesjonalna obsługa sędziowska,
– profesjonalnie prowadzona strona internetowa ligi,
– aktualności, tabele, statystyki,
– relacje foto i video z rozgrywanych meczów,
– nagrody i wyróżnienie dla zawodników,
i wiele innych…

Ponadto każda firma uczestnicząca w rozgrywkach otrzymuje podstawowy pakiet reklamowy na stronie internetowej Silesian Business League!
Korzyści płynące z gry w Silesian Business League:
– integracja pracowników firmy,
– pozyskiwanie nowych kontaktów biznesowych,
– sportowa rywalizacja,
– dobra zabawa,
– rozwój fizyczny

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDĄ PAŃSTWO NA STRONIE ORGANIZATORA -> www.biznesliga-silesia.pl/
ZAPISY TRWAJĄ DO 21 SIERPNIA, NATOMIAST START LIGI PRZYPADA NA 7 WRZEŚNIA.

Wrzesień 07 (czwartek) 00:00 - Grudzień 31 (niedziela) 00:00
15 Wrz
15 Gru

STOP CYBERWOLCE

Trwa III edycja projektu STOP CYBERWOLCE – Teatr Forum w profilaktyce cyberprzemocy.
W ramach projektu odbędą się warsztaty i interaktywne spektakle Teatru Forum poruszające problem agresji w sieci. Rozpoczęły się zapisy szkół oraz do młodzieżowej grupy, która stworzy spektakl pod okiem doświadczonych trenerów. Organizatorem projektu jest Fundacja Centrum Rozwoju NoDrama.

Projekt STOP CYBERWOLCE powstał w odpowiedzi na problemem cyberprzemocy i skutków agresji
w sieci, jego nazwa odwołuje się do “samowolki”, która coraz częściej dostrzegana jest w internecie. Między 15 września a 15 grudnia 2017 r. odbędą się interaktywne spektakle Teatru Forum z warsztatami dla uczniów i nauczycieli w 20 szkołach. Finałem projektu jest spektakl w Chorzowskim Centrum Kultury dla mieszkańców oraz warsztaty psychologiczne dla rodziców. “Obecnie trwa nabór do młodzieżowej grupy Teatru Forum, uczniów szkół na terenie Chorzowa, Bytomia, Radzionkowa, Świętochłowic i Rudy Śląskiej między 14-tym a 18-tym rokiem życia” – mówi Agnieszka Pryca, Prezes Zarządu Fundacji Centrum Rozwoju NoDrama.

Fundacja zaprasza do współpracy wolontariuszy, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy chcą rozwijać zdolności aktorskie oraz wrażliwość na problemy społeczne. Udział w projekcie jest okazją do wypróbowania swoich sił na scenie, uczestniczeniu w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych trenerów metody dramy. Zjazdy grupy przygotowującej spektakl będą odbywać się w piątki i soboty na terenie miasta Bytom.
Nabór prowadzony jest do dnia 15 września 2017 r. pod adresem mailowym: zapisy@nodrama.org.pl.
Dla pierwszych 6 osób Organizator przygotował ciekawe gadżety.

Cyberprzemoc to umyślne, powtarzające się prześladowanie innych osób za pomocą tekstu, zdjęć lub video z wykorzystaniem Internetu, telefonów komórkowych i innych narzędzi komunikacji. Cyberprzemoc często zaczyna się niewinnie, ale jej skutki często mają bardzo poważne konsekwencje.

Teatr Forum jest techniką dramy stosowanej, specyficzną formą teatralną umożliwiającą widowni wejście na scenę i zmianę biegu wydarzeń.
W poprzednich edycjach projektu w sumie wzięło udział: 1562 uczniów gimnazjów i liceów, 48 nauczycieli,80 rodziców, 40 mieszkańców, 24 szkoły. W tegorocznej edycji planuje się udział 20 szkół
i około 1000 uczniów.

Działania Fundacji Centrum Rozwoju NoDrama, skupiają się wokół propagowania metody dramy
w edukacji i akcji na rzecz osiągania zmiany społecznej, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i
wyrównywanie szans grup defaworyzowanych.
Patronat nad projektem objęła Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Bytomiu, Chorzowskie Centrum Kultury oraz miasto Chorzów.
Projekt dofinansowany jest ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Zobacz relację z poprzedniego projektu i działań Fundacji:

Więcej o projekcie: www.nodrama.org.pl
Informacji udziela: Agnieszka Pryca, tel. 731 917 193, zapisy@nodrama.org.pl

Wrzesień 15 (piątek) 00:00 - Grudzień 15 (piątek) 00:00
1 Paź
30 Cze

STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO

STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO
SPRÓBUJ WYZWOLIĆ TO, CO W TOBIE DRZEMIE!

PLANUJESZ STUDIA NA WYŻSZYCH UCZELNIACH ARTYSTYCZNYCH?
TE WARSZTATY PRZYGOTUJĄ CIĘ DO EGZAMINÓW WSTĘPNYCH!

Studio Teatru Fizycznego i Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej mają przyjemność zaprosić wszystkich chętnych do poszerzania umiejętności tanecznych
i teatralnych. Już od października rusza, dobrze wszystkim znane STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO,
w nowej, odświeżonej formule. Sezon 2017/2018 obfitować będzie w jeszcze więcej atrakcji
i możliwości teatralnego rozwoju. Program został ułożony z myślą o przygotowaniu słuchaczy do egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe artystyczne (z naciskiem na kierunki aktorskie oraz aktorsko-taneczne), czego namacalnym efektem jest pozytywne przejście rekrutacji przez wielu naszych kursantów. Oferta skierowana jest do młodzieży od 16 roku życia.
W ramach kursu prowadzone będą następujące warsztaty: -taniec współczesny, – taniec klasyczny, – body conditioning, – improwizacja, przez ruch, – warsztaty wyzwalające
z elementami dramy, – elementarne zadania aktorskie, – monolog prozą, -monolog wierszem, – piosenka aktorska, – dykcja, – impostacja.
Studio Teatru fizycznego działa od 2005 roku. Powstało przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. STF ma charakter projektu prowadzonego w systemie seminaryjnym. Wykupując trzymiesięczny pakiet zajęć uczestnik objęty będzie programem edukacyjnym, w skład którego wchodzą dwie sesje weekendowe w miesiącu po 13 godzin każda. Cały kurs obejmuje trzy kwartalne cykle warsztatowe, od października 2017 do czerwca 2018 r. Ukończenie kursu wiąże się
z otrzymaniem certyfikatu STF i wzięciem udziału w spektaklu finałowym, wystawionym na scenie MCK. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra aktorów, tancerzy oraz wokalistów aktywnych zawodowo na wielu scenach w Polsce, m.in. Ewa Zawada, Natalia Dinges. Patronat artystyczny: Leszek Stanek, pomysłodawca projektu, aktor, tancerz, wokalista.
Dane kontaktowe:
Kontakt Ewa Zawada, koordynator projektu: 505 898 677
Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej,
Dział Organizacji Imprez: 32 248 62 40 wew. 24, 512 024 062, www.mckrudasl.pl

Październik 01 (niedziela) 08:00 - Czerwiec 30 (sobota) 23:00
16 Paź
11 Gru

LEX EMPIRICUS. Ogólnopolski konkurs wiedzy prawniczej

LEX EMPIRICUS. Ogólnopolski konkurs wiedzy prawniczej
Data: 11.12.2017 (finał), 16.10-15.11.2017 (eliminacje)
Miejsce: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (finał), www.kancelaria-
szip.pl/konkurs (eliminacje)

Studenci i absolwenci studiów prawniczych kolejny raz mają możliwość stanąć w szranki
konkursowe i wygrać płatny staż w katowickiej kancelarii prawnej. Rusza właśnie VI edycja
prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu Lex Empiricus. Eliminacje rozpoczynają się
16 października 2017 roku.

Konkurs, organizowany przez Kancelarię Adwokatów i Radców Prawnych Ślązak, Zapiór
i Wspólnicy, tradycyjnie adresowany jest do studentów prawa III, IV i V roku oraz absolwentów
z rocznika 2016/17. Uczestnicy mają możliwość nie tylko sprawdzić swoją wiedzę z zakresu prawa
karnego, cywilnego i gospodarczego, ale przede wszystkim – nabyć cenne w zawodzie prawnika
umiejętności miękkie.

Zwracamy uwagę nie tylko na to, jak dobrze studenci znają przysłowiowe „paragrafy”, ale także
czy potrafią je zastosować do rozwiązania kazusów, których kanwą była nasza codzienna
praktyka. W etapie finałowym liczy się także empatia, umiejętność porozumienia się z klientem i
zbudowania atmosfery zaufania – mówi adwokat Aleksandra Góra z kancelarii Ślązak, Zapiór i
Wspólnicy, opiekunka merytoryczna i jedna z jurorów konkursu. Również zwycięzca
ubiegłorocznej edycji, Tomasz Mizioch przyznaje: specyfika zadań konkursowych pozwala
na ocenę, czy w przyszłości uczestnicy będą w stanie umiejętnie wykonywać zawód
adwokata lub radcy prawnego.

Kazusy zostaną opublikowane na stronie konkursowej 16 października 2017 roku. Rozwiązania
zadań pisemnych z zakresu prawa cywilnego, karnego i gospodarczego należy nadsyłać na adres
e-mail organizatora najpóźniej do 15 listopada. Do finału, który odbędzie się 11 grudnia na

Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zakwalifikowanych zostanie
maksymalnie dziesięciu najlepszych uczestników.

Finaliści zmierzą się z symulacją pracy prawnika. Wcielą się w role adwokatów bądź radców
prawnych i będą udzielać porad osobom fizycznym i przedsiębiorcom. Staną także przed składem
sędziowskim, złożonym z członków Jury i wygłoszą mowę końcową w symulowanym procesie
karnym. W skład Jury wchodzą przedstawiciele organizatora i patronów honorowych konkursu.

Lex Empiricus odbywa się pod patronatem honorowym JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego,
Dziekana Wydziału Prawa i Administracji UŚ, Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych
w Katowicach oraz Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach. Partnerem studenckim
konkursu jest ELSA Katowice.

Dla zwycięzców przewidziano wartościowe nagrody. Oprócz nagród finansowych trzem najlepszym
uczestnikom kancelaria Ślązak, Zapiór i Wspólnicy zaproponuje płatny staż. W ocenie Tomasza
Miziocha nagroda ta była o tyle cenna, że podczas stażu w dużej mierze mogłem
w praktyce zajmować się sprawami, które leżą w kręgu moich zainteresowań naukowych.
Ciekawym doświadczeniem była praca przy dużym wydarzeniu CSR-owym.
Potraktowałem ją jako przyczynek do menedżerskiego podejścia w zarządzaniu
kancelarią. Ponieważ finał konkursu odbywa się na Śląsku, organizatorzy postanowili zaprosić do
współpracy partnerów współtworzących oblicze śląskiej kultury, którzy ufundowali nagrody
rzeczowe. Finaliści będą mogli obejrzeć sztukę graną na deskach Teatru Śląskiego, przeczytać
książkę wydaną przez Silesia Progress czy posłuchać muzyki sygnowanej marką Tauron Nowa
Muzyka.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, warunków zgłoszeń i jego regulaminu można znaleźć
na stronie internetowej www.kancelaria-szip.pl/konkurs oraz na stronie wydarzenia w portalu
Facebook (Lex Empiricus).

Październik 16 (poniedziałek) 00:00 - Grudzień 11 (poniedziałek) 00:00

Styczeń

1 Paź
30 Cze

STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO

STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO
SPRÓBUJ WYZWOLIĆ TO, CO W TOBIE DRZEMIE!

PLANUJESZ STUDIA NA WYŻSZYCH UCZELNIACH ARTYSTYCZNYCH?
TE WARSZTATY PRZYGOTUJĄ CIĘ DO EGZAMINÓW WSTĘPNYCH!

Studio Teatru Fizycznego i Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej mają przyjemność zaprosić wszystkich chętnych do poszerzania umiejętności tanecznych
i teatralnych. Już od października rusza, dobrze wszystkim znane STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO,
w nowej, odświeżonej formule. Sezon 2017/2018 obfitować będzie w jeszcze więcej atrakcji
i możliwości teatralnego rozwoju. Program został ułożony z myślą o przygotowaniu słuchaczy do egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe artystyczne (z naciskiem na kierunki aktorskie oraz aktorsko-taneczne), czego namacalnym efektem jest pozytywne przejście rekrutacji przez wielu naszych kursantów. Oferta skierowana jest do młodzieży od 16 roku życia.
W ramach kursu prowadzone będą następujące warsztaty: -taniec współczesny, – taniec klasyczny, – body conditioning, – improwizacja, przez ruch, – warsztaty wyzwalające
z elementami dramy, – elementarne zadania aktorskie, – monolog prozą, -monolog wierszem, – piosenka aktorska, – dykcja, – impostacja.
Studio Teatru fizycznego działa od 2005 roku. Powstało przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. STF ma charakter projektu prowadzonego w systemie seminaryjnym. Wykupując trzymiesięczny pakiet zajęć uczestnik objęty będzie programem edukacyjnym, w skład którego wchodzą dwie sesje weekendowe w miesiącu po 13 godzin każda. Cały kurs obejmuje trzy kwartalne cykle warsztatowe, od października 2017 do czerwca 2018 r. Ukończenie kursu wiąże się
z otrzymaniem certyfikatu STF i wzięciem udziału w spektaklu finałowym, wystawionym na scenie MCK. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra aktorów, tancerzy oraz wokalistów aktywnych zawodowo na wielu scenach w Polsce, m.in. Ewa Zawada, Natalia Dinges. Patronat artystyczny: Leszek Stanek, pomysłodawca projektu, aktor, tancerz, wokalista.
Dane kontaktowe:
Kontakt Ewa Zawada, koordynator projektu: 505 898 677
Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej,
Dział Organizacji Imprez: 32 248 62 40 wew. 24, 512 024 062, www.mckrudasl.pl

Październik 01 (niedziela) 08:00 - Czerwiec 30 (sobota) 23:00

Luty

1 Paź
30 Cze

STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO

STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO
SPRÓBUJ WYZWOLIĆ TO, CO W TOBIE DRZEMIE!

PLANUJESZ STUDIA NA WYŻSZYCH UCZELNIACH ARTYSTYCZNYCH?
TE WARSZTATY PRZYGOTUJĄ CIĘ DO EGZAMINÓW WSTĘPNYCH!

Studio Teatru Fizycznego i Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej mają przyjemność zaprosić wszystkich chętnych do poszerzania umiejętności tanecznych
i teatralnych. Już od października rusza, dobrze wszystkim znane STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO,
w nowej, odświeżonej formule. Sezon 2017/2018 obfitować będzie w jeszcze więcej atrakcji
i możliwości teatralnego rozwoju. Program został ułożony z myślą o przygotowaniu słuchaczy do egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe artystyczne (z naciskiem na kierunki aktorskie oraz aktorsko-taneczne), czego namacalnym efektem jest pozytywne przejście rekrutacji przez wielu naszych kursantów. Oferta skierowana jest do młodzieży od 16 roku życia.
W ramach kursu prowadzone będą następujące warsztaty: -taniec współczesny, – taniec klasyczny, – body conditioning, – improwizacja, przez ruch, – warsztaty wyzwalające
z elementami dramy, – elementarne zadania aktorskie, – monolog prozą, -monolog wierszem, – piosenka aktorska, – dykcja, – impostacja.
Studio Teatru fizycznego działa od 2005 roku. Powstało przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. STF ma charakter projektu prowadzonego w systemie seminaryjnym. Wykupując trzymiesięczny pakiet zajęć uczestnik objęty będzie programem edukacyjnym, w skład którego wchodzą dwie sesje weekendowe w miesiącu po 13 godzin każda. Cały kurs obejmuje trzy kwartalne cykle warsztatowe, od października 2017 do czerwca 2018 r. Ukończenie kursu wiąże się
z otrzymaniem certyfikatu STF i wzięciem udziału w spektaklu finałowym, wystawionym na scenie MCK. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra aktorów, tancerzy oraz wokalistów aktywnych zawodowo na wielu scenach w Polsce, m.in. Ewa Zawada, Natalia Dinges. Patronat artystyczny: Leszek Stanek, pomysłodawca projektu, aktor, tancerz, wokalista.
Dane kontaktowe:
Kontakt Ewa Zawada, koordynator projektu: 505 898 677
Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej,
Dział Organizacji Imprez: 32 248 62 40 wew. 24, 512 024 062, www.mckrudasl.pl

Październik 01 (niedziela) 08:00 - Czerwiec 30 (sobota) 23:00

Marzec

1 Paź
30 Cze

STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO

STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO
SPRÓBUJ WYZWOLIĆ TO, CO W TOBIE DRZEMIE!

PLANUJESZ STUDIA NA WYŻSZYCH UCZELNIACH ARTYSTYCZNYCH?
TE WARSZTATY PRZYGOTUJĄ CIĘ DO EGZAMINÓW WSTĘPNYCH!

Studio Teatru Fizycznego i Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej mają przyjemność zaprosić wszystkich chętnych do poszerzania umiejętności tanecznych
i teatralnych. Już od października rusza, dobrze wszystkim znane STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO,
w nowej, odświeżonej formule. Sezon 2017/2018 obfitować będzie w jeszcze więcej atrakcji
i możliwości teatralnego rozwoju. Program został ułożony z myślą o przygotowaniu słuchaczy do egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe artystyczne (z naciskiem na kierunki aktorskie oraz aktorsko-taneczne), czego namacalnym efektem jest pozytywne przejście rekrutacji przez wielu naszych kursantów. Oferta skierowana jest do młodzieży od 16 roku życia.
W ramach kursu prowadzone będą następujące warsztaty: -taniec współczesny, – taniec klasyczny, – body conditioning, – improwizacja, przez ruch, – warsztaty wyzwalające
z elementami dramy, – elementarne zadania aktorskie, – monolog prozą, -monolog wierszem, – piosenka aktorska, – dykcja, – impostacja.
Studio Teatru fizycznego działa od 2005 roku. Powstało przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. STF ma charakter projektu prowadzonego w systemie seminaryjnym. Wykupując trzymiesięczny pakiet zajęć uczestnik objęty będzie programem edukacyjnym, w skład którego wchodzą dwie sesje weekendowe w miesiącu po 13 godzin każda. Cały kurs obejmuje trzy kwartalne cykle warsztatowe, od października 2017 do czerwca 2018 r. Ukończenie kursu wiąże się
z otrzymaniem certyfikatu STF i wzięciem udziału w spektaklu finałowym, wystawionym na scenie MCK. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra aktorów, tancerzy oraz wokalistów aktywnych zawodowo na wielu scenach w Polsce, m.in. Ewa Zawada, Natalia Dinges. Patronat artystyczny: Leszek Stanek, pomysłodawca projektu, aktor, tancerz, wokalista.
Dane kontaktowe:
Kontakt Ewa Zawada, koordynator projektu: 505 898 677
Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej,
Dział Organizacji Imprez: 32 248 62 40 wew. 24, 512 024 062, www.mckrudasl.pl

Październik 01 (niedziela) 08:00 - Czerwiec 30 (sobota) 23:00

Kwiecień

1 Paź
30 Cze

STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO

STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO
SPRÓBUJ WYZWOLIĆ TO, CO W TOBIE DRZEMIE!

PLANUJESZ STUDIA NA WYŻSZYCH UCZELNIACH ARTYSTYCZNYCH?
TE WARSZTATY PRZYGOTUJĄ CIĘ DO EGZAMINÓW WSTĘPNYCH!

Studio Teatru Fizycznego i Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej mają przyjemność zaprosić wszystkich chętnych do poszerzania umiejętności tanecznych
i teatralnych. Już od października rusza, dobrze wszystkim znane STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO,
w nowej, odświeżonej formule. Sezon 2017/2018 obfitować będzie w jeszcze więcej atrakcji
i możliwości teatralnego rozwoju. Program został ułożony z myślą o przygotowaniu słuchaczy do egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe artystyczne (z naciskiem na kierunki aktorskie oraz aktorsko-taneczne), czego namacalnym efektem jest pozytywne przejście rekrutacji przez wielu naszych kursantów. Oferta skierowana jest do młodzieży od 16 roku życia.
W ramach kursu prowadzone będą następujące warsztaty: -taniec współczesny, – taniec klasyczny, – body conditioning, – improwizacja, przez ruch, – warsztaty wyzwalające
z elementami dramy, – elementarne zadania aktorskie, – monolog prozą, -monolog wierszem, – piosenka aktorska, – dykcja, – impostacja.
Studio Teatru fizycznego działa od 2005 roku. Powstało przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. STF ma charakter projektu prowadzonego w systemie seminaryjnym. Wykupując trzymiesięczny pakiet zajęć uczestnik objęty będzie programem edukacyjnym, w skład którego wchodzą dwie sesje weekendowe w miesiącu po 13 godzin każda. Cały kurs obejmuje trzy kwartalne cykle warsztatowe, od października 2017 do czerwca 2018 r. Ukończenie kursu wiąże się
z otrzymaniem certyfikatu STF i wzięciem udziału w spektaklu finałowym, wystawionym na scenie MCK. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra aktorów, tancerzy oraz wokalistów aktywnych zawodowo na wielu scenach w Polsce, m.in. Ewa Zawada, Natalia Dinges. Patronat artystyczny: Leszek Stanek, pomysłodawca projektu, aktor, tancerz, wokalista.
Dane kontaktowe:
Kontakt Ewa Zawada, koordynator projektu: 505 898 677
Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej,
Dział Organizacji Imprez: 32 248 62 40 wew. 24, 512 024 062, www.mckrudasl.pl

Październik 01 (niedziela) 08:00 - Czerwiec 30 (sobota) 23:00

Maj

1 Paź
30 Cze

STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO

STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO
SPRÓBUJ WYZWOLIĆ TO, CO W TOBIE DRZEMIE!

PLANUJESZ STUDIA NA WYŻSZYCH UCZELNIACH ARTYSTYCZNYCH?
TE WARSZTATY PRZYGOTUJĄ CIĘ DO EGZAMINÓW WSTĘPNYCH!

Studio Teatru Fizycznego i Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej mają przyjemność zaprosić wszystkich chętnych do poszerzania umiejętności tanecznych
i teatralnych. Już od października rusza, dobrze wszystkim znane STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO,
w nowej, odświeżonej formule. Sezon 2017/2018 obfitować będzie w jeszcze więcej atrakcji
i możliwości teatralnego rozwoju. Program został ułożony z myślą o przygotowaniu słuchaczy do egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe artystyczne (z naciskiem na kierunki aktorskie oraz aktorsko-taneczne), czego namacalnym efektem jest pozytywne przejście rekrutacji przez wielu naszych kursantów. Oferta skierowana jest do młodzieży od 16 roku życia.
W ramach kursu prowadzone będą następujące warsztaty: -taniec współczesny, – taniec klasyczny, – body conditioning, – improwizacja, przez ruch, – warsztaty wyzwalające
z elementami dramy, – elementarne zadania aktorskie, – monolog prozą, -monolog wierszem, – piosenka aktorska, – dykcja, – impostacja.
Studio Teatru fizycznego działa od 2005 roku. Powstało przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. STF ma charakter projektu prowadzonego w systemie seminaryjnym. Wykupując trzymiesięczny pakiet zajęć uczestnik objęty będzie programem edukacyjnym, w skład którego wchodzą dwie sesje weekendowe w miesiącu po 13 godzin każda. Cały kurs obejmuje trzy kwartalne cykle warsztatowe, od października 2017 do czerwca 2018 r. Ukończenie kursu wiąże się
z otrzymaniem certyfikatu STF i wzięciem udziału w spektaklu finałowym, wystawionym na scenie MCK. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra aktorów, tancerzy oraz wokalistów aktywnych zawodowo na wielu scenach w Polsce, m.in. Ewa Zawada, Natalia Dinges. Patronat artystyczny: Leszek Stanek, pomysłodawca projektu, aktor, tancerz, wokalista.
Dane kontaktowe:
Kontakt Ewa Zawada, koordynator projektu: 505 898 677
Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej,
Dział Organizacji Imprez: 32 248 62 40 wew. 24, 512 024 062, www.mckrudasl.pl

Październik 01 (niedziela) 08:00 - Czerwiec 30 (sobota) 23:00

Czerwiec

1 Paź
30 Cze

STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO

STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO
SPRÓBUJ WYZWOLIĆ TO, CO W TOBIE DRZEMIE!

PLANUJESZ STUDIA NA WYŻSZYCH UCZELNIACH ARTYSTYCZNYCH?
TE WARSZTATY PRZYGOTUJĄ CIĘ DO EGZAMINÓW WSTĘPNYCH!

Studio Teatru Fizycznego i Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej mają przyjemność zaprosić wszystkich chętnych do poszerzania umiejętności tanecznych
i teatralnych. Już od października rusza, dobrze wszystkim znane STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO,
w nowej, odświeżonej formule. Sezon 2017/2018 obfitować będzie w jeszcze więcej atrakcji
i możliwości teatralnego rozwoju. Program został ułożony z myślą o przygotowaniu słuchaczy do egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe artystyczne (z naciskiem na kierunki aktorskie oraz aktorsko-taneczne), czego namacalnym efektem jest pozytywne przejście rekrutacji przez wielu naszych kursantów. Oferta skierowana jest do młodzieży od 16 roku życia.
W ramach kursu prowadzone będą następujące warsztaty: -taniec współczesny, – taniec klasyczny, – body conditioning, – improwizacja, przez ruch, – warsztaty wyzwalające
z elementami dramy, – elementarne zadania aktorskie, – monolog prozą, -monolog wierszem, – piosenka aktorska, – dykcja, – impostacja.
Studio Teatru fizycznego działa od 2005 roku. Powstało przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. STF ma charakter projektu prowadzonego w systemie seminaryjnym. Wykupując trzymiesięczny pakiet zajęć uczestnik objęty będzie programem edukacyjnym, w skład którego wchodzą dwie sesje weekendowe w miesiącu po 13 godzin każda. Cały kurs obejmuje trzy kwartalne cykle warsztatowe, od października 2017 do czerwca 2018 r. Ukończenie kursu wiąże się
z otrzymaniem certyfikatu STF i wzięciem udziału w spektaklu finałowym, wystawionym na scenie MCK. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra aktorów, tancerzy oraz wokalistów aktywnych zawodowo na wielu scenach w Polsce, m.in. Ewa Zawada, Natalia Dinges. Patronat artystyczny: Leszek Stanek, pomysłodawca projektu, aktor, tancerz, wokalista.
Dane kontaktowe:
Kontakt Ewa Zawada, koordynator projektu: 505 898 677
Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej,
Dział Organizacji Imprez: 32 248 62 40 wew. 24, 512 024 062, www.mckrudasl.pl

Październik 01 (niedziela) 08:00 - Czerwiec 30 (sobota) 23:00
Close