Patronat

TVS może objąć Patronatem Medialnym różne wydarzenia o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, naukowym, sportowym i społecznym. Aby uzyskać Patronat Medialny Telewizji TVS, należy w pierwszej kolejności zapoznać się z regulaminem przyznawania Patronatów Medialnych Telewizji TVS. Następnie należy pobrać i wypełnić formularz umieszczony poniżej oraz odesłać go pocztą na adres TVS (Plac Grunwaldzki 12, 40-126 Katowice). Osobą przyznającą Patronaty Medialne TVS jest Dyrektor – p. Małgorzata Piechoczek, w porozumieniu z Kolegium Patronackim. O decyzji TVS organizatorzy zostają powiadomieni do 14 dni od daty wpłynięcia wniosku. Decyzja nie wymaga uzasadnienia i jest ostateczna.

Prośby prosimy kierować na adres e-mail: patronaty@tvs.pl.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin przyznawania patronatów Telewizji TVS

Wniosek o przyznanie patronatu

Maj

18 Kwi
17 Cze

ACTA NON VERBA – III edycja

Kancelaria KNTM Koza-Nessmann-Tajak-Mura Sp.p. już po raz trzeci ma zaszczyt zaprosić wszystkich studentów III, IV,V roku na kierunku prawo do wzięcia udziału w konkursie na esej prawniczy – ,, ACTA NON VERBA -III edycja’’.
Przedmiotem konkursu będzie napisanie jednego eseju prawniczego spośród zaproponowanych tematów :
1. ,, Kryptowaluty w świetle polskiego ustawodawstwa.’’ 2. ,, Zatrudnianie cudzoziemców na terenie Rzeczypospolitej Polskiej- aktualne uregulowania i propozycje zmian w procedurze.’’
Autorzy dwóch najlepszych prac otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 1000,00 zł każda, nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwo prawnicze C.H.Beck, wydawnictwo SILESIA PROGRESS oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sklep Gryfnie.
W celu wsparcia rozwoju najlepszych studentów prawa, Kancelaria oprócz nagród pieniężnych i rzeczowych oferuje możliwość odbycia płatnego stażu w kancelarii KNTM w Katowicach.
Celem konkursu jest przede wszystkim propagowanie wśród studentów praktycznego podejścia do prawa, nauczenie młodych adeptów prawa analitycznego podejścia do rozwiązywania problemów, z którymi przyjdzie im się spotkać w trakcie przyszłej kariery zawodowej. Co więcej, wypowiedź pisemna pozwoli nauczyć studentów poprawnego interpretowania przepisów prawnych oraz formułowania wniosków de lege ferenda.
Dodatkowe informacje znajdują się w Regulaminie Konkursu dostępnym na stronie internetowej Kancelarii (www.kntm.pl) oraz na Facebooku (https://www.facebook.com/KancelariaKNTM ).
Eseje wraz z oświadczeniami dostępnymi na stronie www.kntm.pl/konkurs należy przesłać drogą mailową do dnia 20 maja 2019 r. na adres: konkurs@kntm.pl. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi dnia 17 czerwca 2019 r. na stronie www.kntm.pl.

Kwiecień 18 (czwartek) 09:00 - Czerwiec 17 (poniedziałek) 22:00
21 Maj
26 Maj

Coroczna inwazja studentów, czyli nadchodzą Juwenalia Śląskie 2019!

Już 21 maja nad Katowicami kontrolę przejmą studenci śląskich uczelni. Inwazja młodych, wesołych i żądnych zabawy ludzi rozpocznie się tradycyjnie korowodem i potrwa aż do soboty. Zwieńczeniem imprezowego tygodnia będą koncerty w Parku Leśnym na Muchowcu, podczas których wystąpią min. PRO8l3M, STACHURSKY, STRACHY NA LACHY i PALUCH.

Jak co roku wydarzenie rozpocznie się na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, skąd punktualnie o godzinie 1200 ruszy barwny korowód. Przebrani w niebanalne stroje młodzi ludzie przejdą odpowiednio ulicami: 1 Maja i Warszawską, gdzie zbiorą studentów pozostałych uczelni m.in. Politechniki Śląskiej i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Następnie cała grupa będzie zmierzać Aleją Korfantego w stronę parku przy Pomniku Powstańców Śląskich, gdzie w tym roku zaplanowano finał korowodu. Podczas finału odbędzie się oficjalne przekazanie kluczy do miasta. Wieczorem zaplanowane jest karaoke oraz huczna impreza w klubie Rajzefiber.

Ci, którzy już po pierwszym dniu Juwenaliów Śląskich będą chcieli nieco odpocząć mogą zrobić to już w środę. Warto będzie podładować rano baterie, ponieważ wieczorem wszyscy bawimy się w katowickim klubie Spiż, gdzie w klubowych rytmach studenci będą tańczyć do białego rana. Impreza rozpocznie się o godzinie 2100.

Tegoroczna Totalna Inwazja Studentów na Muchowcu potrwa trzy dni. Koncerty rozpoczną się już w czwartek 23 maja o godzinie 17.00. Tego dnia na scenie pojawią się Stachursky, Bracia Figo Fagot i Borys LBD. Piątek zostanie zdominowany przez Juwenaliową inwazję rapu. Fani tego gatunku muzyki z pewnością znajdą coś dla siebie, bowiem wystąpią Adi Nowak, Słoń, Paluch i PROBLEM.

Oficjalnie Juwenalia Śląskie zakończą się w sobotę 25 maja, kiedy to zagrają zespoły: Bownik, Bokka, Kamp!. Ponadto na scenie wystąpią Strachy na Lachy.

Warto dodać, że Juwenalia Śląskie to wydarzenie nie tylko dla studentów, ale dla wszystkich zainteresowanych, bez względu na wiek. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą w przyjemny sposób spędzić czas na świeżym powietrzu.” – przypomina organizator Juwenaliów Marek Adamczyk.

Zarówno studenci jak i ci, którzy wciąż czują się studentami podczas całego tygodnia juwenaliowego znajdą wiele ciekawych imprez i atrakcji a Katowice, jak co roku ponownie będą tętnić młodzieńczą energią.  

Więcej aktualnych informacji znajdziemy na stronie www.juwenaliaslaskie.pl oraz na Facebooku Juwenaliów  Śląskich (@JuweSlaskie).

Wstęp na wydarzenia organizowane w ramach Juwenaliów jest bezpłatny.

Szczegółowy program:

21.05 BARWNY KOROWÓD STUDENTÓW
Start 12:00 Uniwersytet Ekonomiczny
Przejście ul. 1 Maja -> Rynek -> Korfantego -> Park Powstańców Śląskich
14:00 Meta korowodu i przekazanie studentom kluczy do miasta.
After w Rajzefiber
17:00 Juwenaliowe Karaoke
22:00 Impreza do rana z DJ Groover
https://tiny.pl/t9df3

22.05 JUWENALIA W SPIŻU
Start: 21:00
Gość specjalny – GUZIOR
https://tiny.pl/t9d5h

23.05 MAGICZNY LAS VOL.1
Start godzina 17:00 Park Leśny Muchowiec
18:30 Mikrokosmos
19:45 Borys LBD
21:00 Stachursky
22:30 Bracia Figo Fagot

25.05 MAGICZNY LAS VOL.2
Start godzina 17:00 Park Leśny Muchowiec
18:00 Hyper Son
19:30 Słoń
21:00 Paluch
22:30 Adi Nowak
00:00 PRO8L3M

26.05 MAGICZNY LAS VOL.3
Start godzina 17:00 Park Leśny Muchowiec
17:00 SMTH on point
18:00 Bownik
19:30 Kamp!
21:00 Strachy na Lachy
22:45 BOKKA
00:00 Fyl Gut

Zachęcamy też na turniej Silesia Flanki Masters!

Maj 21 (wtorek) 12:00 - Maj 26 (niedziela) 23:00
22 Maj
24 Maj

IX EDYCJA KONFERENCJI KOBIETA NA SZPILKACH ZBLIŻA SIĘ WIELKIMI KROKAMI

Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej już po raz dziewiąty zaprasza na Konferencję Kobieta na Szpilkach. Głównym celem projektu jest motywowanie i inspirowanie Pań do przedsiębiorczego działania, a także wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów.
Podczas tegorocznej edycji, której towarzyszy motyw przewodni „Prawo na szpilkach. Bądź pewna siebie w miejscu pracy!” zostaną poruszone kwestie związane z prawem
zatrudnienia oraz ubezpieczeniem osób wchodzących na rynek pracy.
Drugiego dnia konferencji uczestniczki wezmą udział w praktycznych warsztatach dotyczących sporządzania CV oraz przygotowania się do rozmowy rekrutacyjnej w branży nowoczesnych usług biznesowych, które poprowadzą ekspertki PwC SDC. Panie dowiedzą się także jakie ścieżki prowadzą do kariery w IBM – jednej z największych korporacji IT na świecie. Odpowiemy na pytanie, dlaczego umiejętności związane z inteligencją emocjonalną są uznawane za kluczowe kompetencje XXI wieku.

Honorowy Patronat nad Konferencją objęło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Prezydent Miasta Katowice.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-24 maja 2019 roku na Wydziale Prawa
i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Serdecznie zapraszamy!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji. Więcej informacji oraz zapisy dostępne są na wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/581957425643396/

Maj 22 (środa) 09:00 - Maj 24 (piątek) 21:00
23 Maj

KONFERENCJA BLOCKCHAIN – PRZEMYSŁ 4.0 Poznaj. Zrozum. Zastosuj.

Nazwa wydarzenia: KONFERENCJA BLOCKCHAIN – PRZEMYSŁ 4.0 Poznaj. Zrozum. Zastosuj.

Termin: 23 maja 2019 r.

Miejsce: Naukowo-Dydaktyczne Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej, Konarskiego 22b, Gliwice

Główny organizator – Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa

Współorganizatorzy – Miasto Gliwice

Partner: Narodowe Centrum Badan i Rozwoju

Wszystkie szczegółowe informacje dostępne tutaj: http://www.blockchain.riph.com.pl/.

Blockchainowa rewolucja przemysłowa 4.0

Nowoczesność stawia przed nami coraz to nowe wyzwania. Pojawiają się nowe pojęcia próbujące opisać dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość. Jedne z nich to BLOCKCHAIN i PRZEMYSŁ 4.0! Co to jest? Na czym polega? Do czego służy? Jak spożytkować ich możliwości dla własnych korzyści? To tylko niektóre pytania, jakie stawiamy sobie słysząc nowe pojęcia. Sama idea jest podstawą wielu gałęzi przemysłu, jest wykorzystywana przede wszystkim w ochronie zdrowia czy w ubezpieczeniach, a Estonia jest jednym z pierwszych państw, które zrewolucjonizowało swoją gospodarkę korzystając z technologii blockchain w sposób systemowy. O tym i o innych zastosowaniach blockchain dowiemy się podczas konferencji. Co wyróżnia to wydarzenie? Krótkie formy wystąpień, połączenie teorii z praktyką, dodatkowe punkty tematyczne do dyskusji, eksperci-praktycy.

Swój udział w konferencji już zapowiedzieli m.in. Jerzy Buzek – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego, Arkadiusz Mężyk – Rektor Politechniki Śląskiej, Zygmunt Frankiewicz – Prezydent Miasta Gliwice, Marcin Krupa – Prezydent Miasta Katowice, Piotr Kuczera – Prezydent Miasta Rybnik, Janusz Steinhoff – Przewodniczący Rady Krajowej Izby Gospodarczej oraz wielu innych znakomitych gości.

Konferencja jest częścią obchodów 160-lecia powstania Izby. Udział jest bezpłatny. Rejestracja odbywa się poprzez stronę http://www.blockchain.riph.com.pl/.

Maj 23 (czwartek) 08:00 - Maj 23 (czwartek) 22:00
24 Maj

Festyn charytatywny dla Kingi Kaim

Maj 24 (piątek) 16:00 - Maj 24 (piątek) 23:00
25 Maj
26 Maj

XVI Najazd Barbarzyńców na Kupieckim Szlaku

Maj 25 (sobota) 12:00 - Maj 26 (niedziela) 17:00
25 Maj

XV edycja BITWA WYRSKA – BÓJ O GOSTYŃ 2019

 • data: 25 maj 2019 r.
 • adres: Gostyń w Gminie Wyry w rejonie ulicy Tęczowej, na historycznych polach w pobliżu Pomnika Pamięci Żołnierzy Września 1939 r.
 • godzina rozpoczęcia: 14:00, godzina zakończenia 21:00

Serdecznie zapraszamy mieszkańców województwa śląskiego i sympatyków historii do udziału w jubileuszowej XV edycji „Bitwy Wyrskiej – Bój o Gostyń”.

W sobotę 25 maja 2019 r. „Bitwa Wyrska – Bój o Gostyń” będzie tradycyjnie zorganizowana w Gostyni w Gminie Wyry w rejonie ulicy Tęczowej, na historycznych polach w pobliżu Pomnika Pamięci Żołnierzy Września 1939 r., natomiast imprezy towarzyszące – w trakcie „Pikniku Fortecznego” – w okolicach schronu bojowego „Sowiniec”.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy masowej odbędzie się o godz. 14.00 występem Orkiestry Dętej z KWK Bolesław Śmiały oraz przemówieniem Wójt Gminy Wyry Barbary Prasoł. Następnie o godz. 15.00 przy udziale około 200 młodych rekonstruktorów z całej Polski, broni i pojazdów z okresu II wojny światowej oraz efektów pirotechnicznych rozegra się inscenizacja historyczna upamiętniająca walkę z najeźdźcą hitlerowskim toczącą się w dniach 1-3 września 1939 r. w obrębie miejscowości Wyry i Gostyń na Śląsku.

O godz. 17.00 zapraszamy na teren Pikniku Fortecznego, gdzie odbędzie się pokaz Szkoły Sztuk i Sportów Walki „Wojownik” oraz koncerty zespołów BACIARY oraz OPTIMA. Na zakończenie „Pikniku Fortecznego” planujemy zabawę taneczną z DJ.

Piknikowi Fortecznemu towarzyszyć będzie część gastronomiczna, stoiska handlowo – militarne, wystawa sprzętu Wojska Polskiego oraz stanowiska Grup Rekonstrukcji Historycznej. Dla najmłodszych przewidziano strefę zabaw oraz konkursy z nagrodami.

Zapraszamy całe rodziny do uczestnictwa w XV edycji „Bitwy Wyrskiej – Bój o Gostyń”. To jedyne tego typu wydarzenie w województwie śląskim. Mamy nadzieję, iż inscenizacja historyczna zwłaszcza w młodym pokoleniu obudzi ducha patriotyzmu i zainteresowanie historią.

Szczegóły na plakatach, stronie www.wyry.pl oraz Facebooku.

Maj 25 (sobota) 14:00 - Maj 25 (sobota) 21:00
25 Maj

Bieg Velostrady

Bieg nr 1 (25 maja):

 1. Tytuł: Bieg Velostrady im. rtm Witolda Pileckiego
 2. Data rozpoczęcia i zakończenia: 25 maja 2019r. (sobota)

Biuro zawodów czynne od godz. 13:00

Start biegu godz. 16:00

Zakończenie wydarzenia około godz. 18:00

 1. Miejsce: Velostrada, Jaworzno

Informacja prasowa z opisem wydarzenia:

Bieg Velostrady – 25 maja 2019 roku

Tego dnia spotykamy się na II zawodach z cyklu Jaworznickie Grand Prix Biegów Patriotycznych 2019.

Trasa biegu jest wyjątkowa, gdyż wiedzie tzw. autostradą dla rowerów, czyli Velostradą. Bieg ma charakter uliczny i rozegrany zostanie na dystansach 5 000 i 10 000 metrów w kategoriach kobiet i mężczyzn open. Najmłodsi uczestnicy będą mogli zmierzyć się na trasie przeznaczonej specjalnie dla dzieci o długości 600 m.

Wydarzenie jest kierowane do biegaczy-amatorów. Mamy tu na myśli bardzo liczne środowisko, począwszy od dzieci do seniorów.

Data biegu nawiązuje do rocznicy tragicznej śmierci rtm. Witolda Pileckiego patrona biegu, który został zgładzony przez komunistycznych oprawców 25 maja 1948 r. Pilecki zasłynął dobrowolnym poddaniem się wywozowi do Auschwitz by zorganizować tam ruch oporu oraz pomoc materialną i duchową. Spisane przez niego ,,Raporty Pileckiego” pozwoliły szerzej ukazać światu piekło obozu koncentracyjnego.

Zapisy na bieg oraz szczegóły wydarzenia na stronie: http://zapisy.personalbest.pl/bieg-velostrady-imienia-rotmistrza-pileckiego-v3296.pl.html

Jaworznickie Grand Prix to seria 4 biegów organizowanych na terenie miasta Jaworzna. Na początku marca odbyła się̨ już̇ pierwsza sportowa impreza pod nazwą „Bieg Tropem Wilczym”. Bieg cieszył się̨ dużą popularnością̨. Przed nami jeszcze trzy biegi z historią w tle. Podczas każdego z biegów uczestnicy dostają̨ pakiety startowe, w tym koszulki dla biegaczy oraz pamiątkowe medale.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu! Do zobaczenia na starcie!

 

Maj 25 (sobota) 16:00 - Maj 25 (sobota) 21:00
28 Maj
19 Lis

Śląsk dzieci – szkółka tradycji i gwary prowadzona przez Mistrza Tradycji

 

Śląsk dzieci – szkółka tradycji i gwary prowadzona przez Mistrza Tradycji

Cykl 7 warsztatów (raz w miesiącu od maja do listopada) dla dzieci od 5 do 9 roku życia prowadzona przez znanego na Śląsku artystę – Grzegorza Chudego.

 • Interdyscyplinarne warsztaty z wykorzystaniem innowacyjnych scenariuszy
 • Zabawa – animacje – nauka
 • 1 godzina w miesiącu
 • Materiały, pomoce i udział bezpłatne
 • Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
 • Zapisy rozpoczniemy po świętach wielkanocnych (należy wypełnić kartę zgłoszenia oraz zaakceptować regulamin) – trwać będą do 17 V

Cele projektu:

 • Nabycie praktycznych umiejętności władania gwarą śląska
 • Twórcze zainspirowanie dzieci elementami kultury i tradycji Górnego Śląska
 • Zwiększenie świadomości korzeni swojego pochodzenia
 • Wzmocnienie tożsamości z kulturą i tradycjami funkcjonującymi na poziomie regionalnym

Terminy warsztatów – wtorkowe popołudnia: 28 V, 4 VI, 2 VII, 27 VIII, 17 IX, 22 X, 19 XI

Szczegółowe informacje w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” filia „Dąb” (ul. Krzyżowa 1, Katowice) tel: 608 549 089 / mail: filiadab@mdkkoszutka.pl

Kontakt do koordynatora projektu: Katarzyna Pawlak mail/k.martin@mdkkoszutka.pl (tel: 608 549 089 wew. 22)

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Maj 28 (wtorek) 08:00 - Listopad 19 (wtorek) 22:00

Czerwiec

18 Kwi
17 Cze

ACTA NON VERBA – III edycja

Kancelaria KNTM Koza-Nessmann-Tajak-Mura Sp.p. już po raz trzeci ma zaszczyt zaprosić wszystkich studentów III, IV,V roku na kierunku prawo do wzięcia udziału w konkursie na esej prawniczy – ,, ACTA NON VERBA -III edycja’’.
Przedmiotem konkursu będzie napisanie jednego eseju prawniczego spośród zaproponowanych tematów :
1. ,, Kryptowaluty w świetle polskiego ustawodawstwa.’’ 2. ,, Zatrudnianie cudzoziemców na terenie Rzeczypospolitej Polskiej- aktualne uregulowania i propozycje zmian w procedurze.’’
Autorzy dwóch najlepszych prac otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 1000,00 zł każda, nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwo prawnicze C.H.Beck, wydawnictwo SILESIA PROGRESS oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sklep Gryfnie.
W celu wsparcia rozwoju najlepszych studentów prawa, Kancelaria oprócz nagród pieniężnych i rzeczowych oferuje możliwość odbycia płatnego stażu w kancelarii KNTM w Katowicach.
Celem konkursu jest przede wszystkim propagowanie wśród studentów praktycznego podejścia do prawa, nauczenie młodych adeptów prawa analitycznego podejścia do rozwiązywania problemów, z którymi przyjdzie im się spotkać w trakcie przyszłej kariery zawodowej. Co więcej, wypowiedź pisemna pozwoli nauczyć studentów poprawnego interpretowania przepisów prawnych oraz formułowania wniosków de lege ferenda.
Dodatkowe informacje znajdują się w Regulaminie Konkursu dostępnym na stronie internetowej Kancelarii (www.kntm.pl) oraz na Facebooku (https://www.facebook.com/KancelariaKNTM ).
Eseje wraz z oświadczeniami dostępnymi na stronie www.kntm.pl/konkurs należy przesłać drogą mailową do dnia 20 maja 2019 r. na adres: konkurs@kntm.pl. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi dnia 17 czerwca 2019 r. na stronie www.kntm.pl.

Kwiecień 18 (czwartek) 09:00 - Czerwiec 17 (poniedziałek) 22:00
28 Maj
19 Lis

Śląsk dzieci – szkółka tradycji i gwary prowadzona przez Mistrza Tradycji

 

Śląsk dzieci – szkółka tradycji i gwary prowadzona przez Mistrza Tradycji

Cykl 7 warsztatów (raz w miesiącu od maja do listopada) dla dzieci od 5 do 9 roku życia prowadzona przez znanego na Śląsku artystę – Grzegorza Chudego.

 • Interdyscyplinarne warsztaty z wykorzystaniem innowacyjnych scenariuszy
 • Zabawa – animacje – nauka
 • 1 godzina w miesiącu
 • Materiały, pomoce i udział bezpłatne
 • Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
 • Zapisy rozpoczniemy po świętach wielkanocnych (należy wypełnić kartę zgłoszenia oraz zaakceptować regulamin) – trwać będą do 17 V

Cele projektu:

 • Nabycie praktycznych umiejętności władania gwarą śląska
 • Twórcze zainspirowanie dzieci elementami kultury i tradycji Górnego Śląska
 • Zwiększenie świadomości korzeni swojego pochodzenia
 • Wzmocnienie tożsamości z kulturą i tradycjami funkcjonującymi na poziomie regionalnym

Terminy warsztatów – wtorkowe popołudnia: 28 V, 4 VI, 2 VII, 27 VIII, 17 IX, 22 X, 19 XI

Szczegółowe informacje w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” filia „Dąb” (ul. Krzyżowa 1, Katowice) tel: 608 549 089 / mail: filiadab@mdkkoszutka.pl

Kontakt do koordynatora projektu: Katarzyna Pawlak mail/k.martin@mdkkoszutka.pl (tel: 608 549 089 wew. 22)

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Maj 28 (wtorek) 08:00 - Listopad 19 (wtorek) 22:00
7 Cze
23 Sie

XII Art Naif Festiwal

W dniach 7.06.2019 – 23.08.2019 w Galerii Szyb Wilson w Katowicach odbędzie się XII Art Naif Festiwal. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Naiwnej jest wydarzeniem cyklicznym, dzięki któremu na dwa wakacyjne miesiące postindustrialne wnętrza Galerii Szyb Wilson w Katowicach zapełniają się pełną kolorów, optymizmu i ożywczości sztuką artystów nieprofesjonalnych z całego świata (także z Polski), sztuką płynącą „prosto z serca do serca”. Art Naif Festiwal organizowany przez Fundację Eko-Art Silesia oraz Galerię Szyb Wilson już od dwunastu lat, a z roku na rok przyciąga coraz większe grono miłośników sztuki naiwnej (podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu Galerię odwiedziło około 40 000 osób). Na wystawie zaprezentowanych zostanie około 1500 prac (malarstwo, rzeźba, ceramika, witraże, mozaiki) stworzonych przez ponad 300 artystów z 45 krajów.

Krajem przewodnim tegorocznej edycji, a jednocześnie gościem specjalnym Katowic będzie Kolumbia. W sztuce Kolumbii do dziś zauważalne są wzajemne wpływy sztuki europejskiej, która dotarła do Ameryki na przełomie XV i XVI wieku i pierwotnej, rodzimej kultury Inków. Nie zabraknie również reprezentantów innych krajów Ameryki Południowej: Argentyny, Brazylii, Ekwadoru, Urugwaju czy Wenezueli. Wystawie głównej towarzyszyć będą wystawy dodatkowe zorganizowane przez Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Łódzki Dom Kultury. Podczas festiwalu nie zabraknie warsztatów artystycznych dla dzieci, koncertów i corocznego ArtJarmarku na Nikiszowieckim rynku. Wernisaż wystawy głównej odbędzie się 7 czerwca o godz. 18:15. Szczegółowy program atrakcji znajduje się na stronie: www.artnaiffestiwal.pl

Czerwiec 07 (piątek) 18:15 - Sierpień 23 (piątek) 22:00
9 Cze

II Bieg Zwycięstwa

9 czerwca br. Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe, X LO w Katowicach oraz parafia Opatrzności Bożej na Zawodziu i parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa na Koszutce wraz z Miastem Katowice zapraszają na II Bieg Zwycięstwa, organizowany z okazji 100 – lecie I Powstania Śląskiego.

Bieg jest inicjatywą lokalną współfinansowaną ze środków budżetu Miasta Katowice.  Został objęty patronatem honorowym: Prezydenta Miasta Katowice, Wojewody Śląskiego i Arcybiskupa Seniora Damiana Zimonia.

Zbiórka uczestników o godz 9.00 na placu przy kościele na Zawodziu, zakończenie Mszą św o godz. 11.00 w kościele Oblatów na Koszutce.

 Zgłoszenia udziału do 31 maja br. na adres: biegzwyciestwa@gmail.com

Czerwiec 09 (niedziela) 09:00 - Czerwiec 09 (niedziela) 22:00
14 Cze

Wszyscy jesteśmy równi – powiedz NIE rasizmowi

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich wspierani przez instytucje działające na terenie miasta prowadzą obecnie działania profilaktyczne pn. „Wszyscy jesteśmy równi – powiedz NIE rasizmowi”. Działania te mają na celu promowanie tolerancji wobec innych osób, poszanowania godności ludzkiej bez względu na narodowość, wyznanie czy kolor skóry. W ramach akcji objętej patronatem przez Prezydent Miasta Piekary Śląskie, prowadzone są prelekcje w placówkach oświatowych oraz klubach seniora na terenie Piekar Śląskich, w których udział wraz z policjantami udział wezmą m.in. przedstawiciele innych krajów. Podsumowaniem działań profilaktycznych będzie piknik, który odbędzie się 14 czerwca 2019 r. W tym dniu rozstrzygnięte zostaną konkursy dla poszczególnych grup wiekowych, nie zabraknie także licznych pokazów, zarówno policyjnych, jak również tych organizowanych przez pozostałe podmioty. Wśród uczestników finału projektu znajdą się goście z różnych stron świata, przedstawiciele wielu miejscowych podmiotów, wolontariusze, którzy dla wszystkich zebranych przygotują dużą ilość atrakcji

Czerwiec 14 (piątek) 10:00 - Czerwiec 14 (piątek) 13:00

Lipiec

28 Maj
19 Lis

Śląsk dzieci – szkółka tradycji i gwary prowadzona przez Mistrza Tradycji

 

Śląsk dzieci – szkółka tradycji i gwary prowadzona przez Mistrza Tradycji

Cykl 7 warsztatów (raz w miesiącu od maja do listopada) dla dzieci od 5 do 9 roku życia prowadzona przez znanego na Śląsku artystę – Grzegorza Chudego.

 • Interdyscyplinarne warsztaty z wykorzystaniem innowacyjnych scenariuszy
 • Zabawa – animacje – nauka
 • 1 godzina w miesiącu
 • Materiały, pomoce i udział bezpłatne
 • Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
 • Zapisy rozpoczniemy po świętach wielkanocnych (należy wypełnić kartę zgłoszenia oraz zaakceptować regulamin) – trwać będą do 17 V

Cele projektu:

 • Nabycie praktycznych umiejętności władania gwarą śląska
 • Twórcze zainspirowanie dzieci elementami kultury i tradycji Górnego Śląska
 • Zwiększenie świadomości korzeni swojego pochodzenia
 • Wzmocnienie tożsamości z kulturą i tradycjami funkcjonującymi na poziomie regionalnym

Terminy warsztatów – wtorkowe popołudnia: 28 V, 4 VI, 2 VII, 27 VIII, 17 IX, 22 X, 19 XI

Szczegółowe informacje w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” filia „Dąb” (ul. Krzyżowa 1, Katowice) tel: 608 549 089 / mail: filiadab@mdkkoszutka.pl

Kontakt do koordynatora projektu: Katarzyna Pawlak mail/k.martin@mdkkoszutka.pl (tel: 608 549 089 wew. 22)

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Maj 28 (wtorek) 08:00 - Listopad 19 (wtorek) 22:00
7 Cze
23 Sie

XII Art Naif Festiwal

W dniach 7.06.2019 – 23.08.2019 w Galerii Szyb Wilson w Katowicach odbędzie się XII Art Naif Festiwal. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Naiwnej jest wydarzeniem cyklicznym, dzięki któremu na dwa wakacyjne miesiące postindustrialne wnętrza Galerii Szyb Wilson w Katowicach zapełniają się pełną kolorów, optymizmu i ożywczości sztuką artystów nieprofesjonalnych z całego świata (także z Polski), sztuką płynącą „prosto z serca do serca”. Art Naif Festiwal organizowany przez Fundację Eko-Art Silesia oraz Galerię Szyb Wilson już od dwunastu lat, a z roku na rok przyciąga coraz większe grono miłośników sztuki naiwnej (podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu Galerię odwiedziło około 40 000 osób). Na wystawie zaprezentowanych zostanie około 1500 prac (malarstwo, rzeźba, ceramika, witraże, mozaiki) stworzonych przez ponad 300 artystów z 45 krajów.

Krajem przewodnim tegorocznej edycji, a jednocześnie gościem specjalnym Katowic będzie Kolumbia. W sztuce Kolumbii do dziś zauważalne są wzajemne wpływy sztuki europejskiej, która dotarła do Ameryki na przełomie XV i XVI wieku i pierwotnej, rodzimej kultury Inków. Nie zabraknie również reprezentantów innych krajów Ameryki Południowej: Argentyny, Brazylii, Ekwadoru, Urugwaju czy Wenezueli. Wystawie głównej towarzyszyć będą wystawy dodatkowe zorganizowane przez Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Łódzki Dom Kultury. Podczas festiwalu nie zabraknie warsztatów artystycznych dla dzieci, koncertów i corocznego ArtJarmarku na Nikiszowieckim rynku. Wernisaż wystawy głównej odbędzie się 7 czerwca o godz. 18:15. Szczegółowy program atrakcji znajduje się na stronie: www.artnaiffestiwal.pl

Czerwiec 07 (piątek) 18:15 - Sierpień 23 (piątek) 22:00

Sierpień

28 Maj
19 Lis

Śląsk dzieci – szkółka tradycji i gwary prowadzona przez Mistrza Tradycji

 

Śląsk dzieci – szkółka tradycji i gwary prowadzona przez Mistrza Tradycji

Cykl 7 warsztatów (raz w miesiącu od maja do listopada) dla dzieci od 5 do 9 roku życia prowadzona przez znanego na Śląsku artystę – Grzegorza Chudego.

 • Interdyscyplinarne warsztaty z wykorzystaniem innowacyjnych scenariuszy
 • Zabawa – animacje – nauka
 • 1 godzina w miesiącu
 • Materiały, pomoce i udział bezpłatne
 • Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
 • Zapisy rozpoczniemy po świętach wielkanocnych (należy wypełnić kartę zgłoszenia oraz zaakceptować regulamin) – trwać będą do 17 V

Cele projektu:

 • Nabycie praktycznych umiejętności władania gwarą śląska
 • Twórcze zainspirowanie dzieci elementami kultury i tradycji Górnego Śląska
 • Zwiększenie świadomości korzeni swojego pochodzenia
 • Wzmocnienie tożsamości z kulturą i tradycjami funkcjonującymi na poziomie regionalnym

Terminy warsztatów – wtorkowe popołudnia: 28 V, 4 VI, 2 VII, 27 VIII, 17 IX, 22 X, 19 XI

Szczegółowe informacje w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” filia „Dąb” (ul. Krzyżowa 1, Katowice) tel: 608 549 089 / mail: filiadab@mdkkoszutka.pl

Kontakt do koordynatora projektu: Katarzyna Pawlak mail/k.martin@mdkkoszutka.pl (tel: 608 549 089 wew. 22)

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Maj 28 (wtorek) 08:00 - Listopad 19 (wtorek) 22:00
7 Cze
23 Sie

XII Art Naif Festiwal

W dniach 7.06.2019 – 23.08.2019 w Galerii Szyb Wilson w Katowicach odbędzie się XII Art Naif Festiwal. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Naiwnej jest wydarzeniem cyklicznym, dzięki któremu na dwa wakacyjne miesiące postindustrialne wnętrza Galerii Szyb Wilson w Katowicach zapełniają się pełną kolorów, optymizmu i ożywczości sztuką artystów nieprofesjonalnych z całego świata (także z Polski), sztuką płynącą „prosto z serca do serca”. Art Naif Festiwal organizowany przez Fundację Eko-Art Silesia oraz Galerię Szyb Wilson już od dwunastu lat, a z roku na rok przyciąga coraz większe grono miłośników sztuki naiwnej (podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu Galerię odwiedziło około 40 000 osób). Na wystawie zaprezentowanych zostanie około 1500 prac (malarstwo, rzeźba, ceramika, witraże, mozaiki) stworzonych przez ponad 300 artystów z 45 krajów.

Krajem przewodnim tegorocznej edycji, a jednocześnie gościem specjalnym Katowic będzie Kolumbia. W sztuce Kolumbii do dziś zauważalne są wzajemne wpływy sztuki europejskiej, która dotarła do Ameryki na przełomie XV i XVI wieku i pierwotnej, rodzimej kultury Inków. Nie zabraknie również reprezentantów innych krajów Ameryki Południowej: Argentyny, Brazylii, Ekwadoru, Urugwaju czy Wenezueli. Wystawie głównej towarzyszyć będą wystawy dodatkowe zorganizowane przez Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Łódzki Dom Kultury. Podczas festiwalu nie zabraknie warsztatów artystycznych dla dzieci, koncertów i corocznego ArtJarmarku na Nikiszowieckim rynku. Wernisaż wystawy głównej odbędzie się 7 czerwca o godz. 18:15. Szczegółowy program atrakcji znajduje się na stronie: www.artnaiffestiwal.pl

Czerwiec 07 (piątek) 18:15 - Sierpień 23 (piątek) 22:00

Wrzesień

28 Maj
19 Lis

Śląsk dzieci – szkółka tradycji i gwary prowadzona przez Mistrza Tradycji

 

Śląsk dzieci – szkółka tradycji i gwary prowadzona przez Mistrza Tradycji

Cykl 7 warsztatów (raz w miesiącu od maja do listopada) dla dzieci od 5 do 9 roku życia prowadzona przez znanego na Śląsku artystę – Grzegorza Chudego.

 • Interdyscyplinarne warsztaty z wykorzystaniem innowacyjnych scenariuszy
 • Zabawa – animacje – nauka
 • 1 godzina w miesiącu
 • Materiały, pomoce i udział bezpłatne
 • Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
 • Zapisy rozpoczniemy po świętach wielkanocnych (należy wypełnić kartę zgłoszenia oraz zaakceptować regulamin) – trwać będą do 17 V

Cele projektu:

 • Nabycie praktycznych umiejętności władania gwarą śląska
 • Twórcze zainspirowanie dzieci elementami kultury i tradycji Górnego Śląska
 • Zwiększenie świadomości korzeni swojego pochodzenia
 • Wzmocnienie tożsamości z kulturą i tradycjami funkcjonującymi na poziomie regionalnym

Terminy warsztatów – wtorkowe popołudnia: 28 V, 4 VI, 2 VII, 27 VIII, 17 IX, 22 X, 19 XI

Szczegółowe informacje w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” filia „Dąb” (ul. Krzyżowa 1, Katowice) tel: 608 549 089 / mail: filiadab@mdkkoszutka.pl

Kontakt do koordynatora projektu: Katarzyna Pawlak mail/k.martin@mdkkoszutka.pl (tel: 608 549 089 wew. 22)

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Maj 28 (wtorek) 08:00 - Listopad 19 (wtorek) 22:00

Październik

28 Maj
19 Lis

Śląsk dzieci – szkółka tradycji i gwary prowadzona przez Mistrza Tradycji

 

Śląsk dzieci – szkółka tradycji i gwary prowadzona przez Mistrza Tradycji

Cykl 7 warsztatów (raz w miesiącu od maja do listopada) dla dzieci od 5 do 9 roku życia prowadzona przez znanego na Śląsku artystę – Grzegorza Chudego.

 • Interdyscyplinarne warsztaty z wykorzystaniem innowacyjnych scenariuszy
 • Zabawa – animacje – nauka
 • 1 godzina w miesiącu
 • Materiały, pomoce i udział bezpłatne
 • Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
 • Zapisy rozpoczniemy po świętach wielkanocnych (należy wypełnić kartę zgłoszenia oraz zaakceptować regulamin) – trwać będą do 17 V

Cele projektu:

 • Nabycie praktycznych umiejętności władania gwarą śląska
 • Twórcze zainspirowanie dzieci elementami kultury i tradycji Górnego Śląska
 • Zwiększenie świadomości korzeni swojego pochodzenia
 • Wzmocnienie tożsamości z kulturą i tradycjami funkcjonującymi na poziomie regionalnym

Terminy warsztatów – wtorkowe popołudnia: 28 V, 4 VI, 2 VII, 27 VIII, 17 IX, 22 X, 19 XI

Szczegółowe informacje w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” filia „Dąb” (ul. Krzyżowa 1, Katowice) tel: 608 549 089 / mail: filiadab@mdkkoszutka.pl

Kontakt do koordynatora projektu: Katarzyna Pawlak mail/k.martin@mdkkoszutka.pl (tel: 608 549 089 wew. 22)

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Maj 28 (wtorek) 08:00 - Listopad 19 (wtorek) 22:00

Listopad

28 Maj
19 Lis

Śląsk dzieci – szkółka tradycji i gwary prowadzona przez Mistrza Tradycji

 

Śląsk dzieci – szkółka tradycji i gwary prowadzona przez Mistrza Tradycji

Cykl 7 warsztatów (raz w miesiącu od maja do listopada) dla dzieci od 5 do 9 roku życia prowadzona przez znanego na Śląsku artystę – Grzegorza Chudego.

 • Interdyscyplinarne warsztaty z wykorzystaniem innowacyjnych scenariuszy
 • Zabawa – animacje – nauka
 • 1 godzina w miesiącu
 • Materiały, pomoce i udział bezpłatne
 • Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
 • Zapisy rozpoczniemy po świętach wielkanocnych (należy wypełnić kartę zgłoszenia oraz zaakceptować regulamin) – trwać będą do 17 V

Cele projektu:

 • Nabycie praktycznych umiejętności władania gwarą śląska
 • Twórcze zainspirowanie dzieci elementami kultury i tradycji Górnego Śląska
 • Zwiększenie świadomości korzeni swojego pochodzenia
 • Wzmocnienie tożsamości z kulturą i tradycjami funkcjonującymi na poziomie regionalnym

Terminy warsztatów – wtorkowe popołudnia: 28 V, 4 VI, 2 VII, 27 VIII, 17 IX, 22 X, 19 XI

Szczegółowe informacje w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” filia „Dąb” (ul. Krzyżowa 1, Katowice) tel: 608 549 089 / mail: filiadab@mdkkoszutka.pl

Kontakt do koordynatora projektu: Katarzyna Pawlak mail/k.martin@mdkkoszutka.pl (tel: 608 549 089 wew. 22)

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Maj 28 (wtorek) 08:00 - Listopad 19 (wtorek) 22:00
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close