Patronat

TVS może objąć Patronatem Medialnym różne wydarzenia o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, naukowym, sportowym i społecznym. Aby uzyskać Patronat Medialny Telewizji TVS, należy w pierwszej kolejności zapoznać się z regulaminem przyznawania Patronatów Medialnych Telewizji TVS. Następnie należy pobrać i wypełnić formularz umieszczony poniżej oraz odesłać go pocztą na adres TVS (Plac Grunwaldzki 12, 40-126 Katowice). Osobą przyznającą Patronaty Medialne TVS jest Dyrektor – p. Małgorzata Piechoczek, w porozumieniu z Kolegium Patronackim. O decyzji TVS organizatorzy zostają powiadomieni do 14 dni od daty wpłynięcia wniosku. Decyzja nie wymaga uzasadnienia i jest ostateczna.

Prośby prosimy kierować na adres e-mail: patronaty@tvs.pl.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin przyznawania patronatów Telewizji TVS

Wniosek o przyznanie patronatu

Listopad

30 Lip
26 Gru

Do sztuki gotowi start

 

 

Projekt edukacyjno-artystyczny „DO SZTUKI GOTOWI START!”, realizowany jest przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA od początku 2012 roku. Wychodzi naprzeciw wszystkim tym, którzy mają nikły kontakt ze sztuką lub nie mają go wcale. Idea projektu zakłada uczestnictwo w kulturze takich osób jako pewien proces nawiązania relacji społecznych. Przypadkowy przechodzień przestaje być traktowany jako pasywna jednostka, staje się nie tylko aktywnym odbiorcą, lecz elementem twórczego działania, współodpowiedzialnym za jego specyfikę oraz za relacje, które zachodzą między uczestnikami. Integracja następuje nie tylko na płaszczyźnie sztuka – odbiorca, ale również artysta – odbiorca oraz odbiorca – odbiorca. Wydarzenia artystyczne inicjowane są w różnych zakątkach Katowic, dodatkowo w galerii odbywają się warsztaty i wykłady. Jak dotąd na nasze zaproszenie odpowiedziało 49 artystów i edukatorów sztuki z całej Polski. Zrealizowali oni w sumie 28 akcji artystycznych – czasem były to efemeryczne działania performatywne, innym razem kilkumiesięczne akcje zorientowane społecznie. Dodatkowo zrealizowanych zostało 6 akcji według pomysłów nadesłanych na konkurs organizowany co roku w ramach projektu. Odbiorcami wszystkich działań było kilkanaście tysięcy osób.

Kuratorka: Aneta Zasucha

 

Artyści zaproszeni do 8.edycji:  Anna Bargiel, Daniel Brożek, Iwona Demko, Joanna Bronisławska/Asi Mina i Agata Hofelmajer-Roś, Anna Nacher i Marek Styczyński, Cecylia Malik, Honorata Martin, kolektyw LineAct.

 

 

W latach 2012 oraz 2014-2019 projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w 2013 roku dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Kultura – Interwencje.

 

Lipiec 30 (wtorek) 00:00 - Grudzień 26 (czwartek) 00:00
7 Paź
31 Gru

Łyso Ci? Nie kombinuj!

Łyso Ci? Nie kombinuj!

Łyso Ci? Nie kombinuj!

 

Czy wkręcanie śrub w kask może być dobrym sposobem na łysienie? A może wystarczy domalować sobie włosy markerem i zapomnieć o sprawie? Co można wykombinować, jeżeli łysina zbiera coraz większe żniwo, a szukanie pomocy u specjalisty kojarzy się raczej ze wstydem niż realnymi rozwiązaniami? Podpowiadamy: najlepiej nie kombinować! Jeżeli problem łysienia staje się coraz bardziej realny, warto poszukać pomocy na stronie niekombinuj.pl.

 

Łysienie to problem dotyczący wielu mężczyzn. Wydaje się, że tak powszechna przypadłość nie powinna budzić szczególnych emocji, jednak w praktyce okazuje się, że jest inaczej. Niemal połowa łysiejących osób doświadcza szeregu negatywnych stanów – od braku pewności siebie, po poważną depresję. Poszukiwanie pomocy jest trudne – po pierwsze przez brak dostępu do informacji o metodach radzenia sobie z łysiną, po drugie – ze względu na strach związany z opinią otoczenia. Mimo wszystko należy pamiętać, że nie ma nic niemęskiego w poszukiwaniu pomocy, a próby rozwiązania problemu domowymi sposobami mają niewielkie lub zerowe szanse na sukces. Warto więc zainteresować się realnymi sposobami na poprawę sytuacji i zajrzeć na stronę niekombinuj.pl, gdzie dostępny jest przygotowany przez specjalistów e-book, zawierający liczne podpowiedzi dotyczące sposobów radzenia sobie z łysiną.

 

Według badań łysienie dotyczy niemal 40% mężczyzn w Polsce. Największy odsetek łysych i łysiejących notuje się wśród osób powyżej 50 roku życia (z tą przypadłością spotyka się ponad połowa z nich), jednak zdarza się, że naturalne łysienie rozpoczyna się dużo wcześniej – nawet przed 20 rokiem życia. Nie ulega wątpliwości, że drastyczna zmiana wyglądu, związana z przedwczesnym łysieniem, może okazać się dużym szokiem. Część osób bez problemu przechodzi z nią do porządku dziennego, jednak niektórzy znoszą ten stan gorzej. Zarówno ci, których problem dotknął nieco wcześniej, jak i mężczyźni w sile wieku, często mają problemy z własną samooceną – są przekonani, że łysina lub przerzedzenie włosów źle wpłyną na ich kontakty ze znajomymi, relacje w pracy czy życie uczuciowe. Skrajne przypadki mogą prowadzić nawet do depresji.

 

Sposobów na rozwiązanie problemów z samooceną związaną z łysieniem jest wiele – od konsultacji z psychologiem przez mikropigmentację po przeszczep włosów. Mimo tego niewielu mężczyzn decyduje się na wizytę u specjalisty i cierpi w milczeniu, decydując się co najwyżej na nieskuteczne, a czasami wręcz niebezpieczne domowe metody. Nie warto kombinować! Sposobów na walkę ze skutkami łysienia jest wiele, a korzystanie z nich to nie ujma na męskim honorze. Oprócz merytorycznych porad na stronie niekombinuj.pl znajdą się podpowiedzi, jak NIE radzić sobie z łysieniem, przedstawione z przymrużeniem oka. W końcu nie samą wiedzą człowiek żyje, a dystans do siebie i dobry humor może okazać się niezastąpionym lekarstwem.

Październik 07 (poniedziałek) 00:00 - Grudzień 31 (wtorek) 23:59
13 Lis
21 Lis

III edycja Festiwalu Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej „Opolski Bifyj”

Szanowni Państwo.

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że w terminie 13.11-21.11.2019 r. odbędzie się III edycja Festiwalu Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej „Opolski Bifyj”, która rozpocznie się uroczystą kolacją w dniu 13 listopada 2019 r. w Zamku Moszna.

Dwie pierwsze edycje (w Restauracji Hotelu „Spałka” w Kluczborku oraz w Restauracji „Nad Stawem” w Bogacicy) zdecydowanie zostały uznane za sukces, który odbił się szerokim echem w mediach. Główną inspiracją organizacji Festiwalu jest chęć promocji zarówno tradycyjnej kuchni Śląska Opolskiego, jak i naszych tradycyjnych i regionalnych produktów. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna od lat działa na rzecz promocji regionu i naszych rodzimych produktów, dlatego w 2015 r. stworzyliśmy Szlak Kulinarny Województwa Opolskiego „Opolski Bifyj”.

W trakcie Festiwalu dzięki wykorzystanym produktom tradycyjnym i regionalnym zostanie przygotowane jedyne i niepowtarzalne menu, które zaprezentowane zostanie przez Szefów Kuchni (restauracji, które stały się partnerem przedsięwzięcia) podczas uroczystej kolacji inaugurującej w Zamku w Mosznej.

Restauracje / Partnerzy wydarzenia: Zamek w Mosznej, Restauracja „Zamkowy Młyn” w Krapkowicach, Restauracja „Nad Stawem” w Bogacicy, Restauracja „Na Wyspie” w Niemodlinie a także indywidualnie Szef Kuchni z Restauracji w Hotelu Bajka w Grodźcu.

W ramach festiwalu będą miały miejsce wydarzenia takie jak: warsztaty zdobienia pierników, zwiedzanie lokalnej winnicy, browaru, piekarni, warsztaty kulinarne, zielarskie a także malowania drewna oraz bombek choinkowych opolskim wzorem kwiatowym, jak również wystawa i prelekcja dotycząca starej Porcelany Tułowickiej.

Producenci regionalni / Partnerzy Festiwalu:

 1. Miody – Maciejów
 2. Piekarnia GS Samopomoc Chłopska – Praszka
 3. Książęcy Browar – Nysa
 4. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska – Olesno
 5. Kozi Dar – Chudoba
 6. Agroturystyka Stary Młyn – Obrowiec
 7. Mięso-Wędliny Róża i Robert Blach s.c. – Górki
 8. Winnica Rodzinna Cwielong – Balcarzowice
 9. Winnica Hople – Paczków
 10. Winnica Parypa – Byczyna
 11. Cukry Nyskie
 12. Gospodarstwo Rolne Gorzellik Jan – Zakrzów
 13. Gospodarstwo Pasieczne – Piotr Krękiewicz – Ligota Tułowicka

Program

13.11.2019 – 17:00 Uroczysta Kolacja Degustacyjna – Zamek Moszna *

13.11. – 30.11.2019 – Wystawa czasowa przedwojennej Porcelany Tułowickiej – Zamek Moszna

14.11.2019 – 17:00 – Warsztaty malowania bombek świątecznych w opolski wzór kwiatowy – Zamek Moszna **

                     19:00 – prelekcja „Historia Porcelany Tułowickiej do 1945 roku” – Zamek Moszna

15.11.2019 – 17:00 – Zwiedzanie winnicy Cwielong – Olszewski z degustacją – Winnica
w Balcarzowicach **

16.11.201916:00 – Warsztaty zdobienia pierników z Wilamowic – Restauracja Zamkowy Młyn w Krapkowicach **

17.11.201911:00 I Gr., 12:30 II Gr.; Warsztaty kulinarne dla dzieci „Tajniki Kuchni Śląskiej” – Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu **

18.11.2019 – 17:00 – Zwiedzanie Książęcego Browaru – Nysa **

19.11.2019 – 17:00 I Gr., 18:30 II Gr. – Warsztaty malowania drewna w opolski wzór kwiatowy – Zamek Moszna **

20.11.2019 – 10:00 – Zwiedzanie Piekarni w Praszce – Piekarnia GS Samopomoc Chłopska w Praszce **

17:00 – Warsztaty zielarskie „Tej ziołowy” – Restauracja Nad Stawem
w Bogacicy **

21.11.2019 – 17:00 – Warsztaty zdobienia pierników z Wilamowic – Restauracja Na Wyspie w Niemodlinie **

* Cena wejściówki 99 zł /os. Sprzedaż biletów od 6 listopada – informacje w Zamku Moszna pod nr tel.: 77 552 07 77; Liczba miejsc ograniczona.

** zapisy i szczegóły pod nr tel. 77/ 44 12 521; Liczba miejsc ograniczona.

 

Listopad 13 (środa) 10:00 - Listopad 21 (czwartek) 22:00
22 Lis

Prawo Designu i Mody. Kreowanie produktu!

 

Połączenie prawa, mody i biznesu po raz pierwszy na Śląsku za sprawą konferencji Prawo Designu i Mody. Kreowanie produktu!

Joanna Jabłczyńska, dr Paweł Węgrzyn, dr hab. Marlena Jankowska-Augustyn,
dr hab. Mirosław Pawełczyk, dr Krystian Dudek, Ewa Bardadin, dr Irena Kamińska-Radomska i wiele innych znanych nazwisk oraz marek świata prawa, mody i biznesu.
Co ich łączy? Udział w pierwszej na Śląsku konferencji Prawo Designu i Mody. Kreowanie produktu, która odbędzie się już 22 listopada na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Wydarzenie kierowane jest do wszystkich miłośników prawa, mody, designerów, projektantów, przedsiębiorców, a także do adwokatów, radców prawnych, rzeczników patentowych i sędziów, którzy z tematami z zakresu prawa designu i mody coraz częściej się spotykają.

Konferencja Prawo Designu i Mody. Kreowanie produktu to pierwsze takiego typu wydarzenie na Śląsku, ale już cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wspierają je znakomici goście oraz kilkadziesiąt popularnych marek, takich jak Tous czy Bielenda. Patronatem Honorowym wydarzenie objął między innymi Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej.  Udział w konferencji to świetna okazja do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu prawa własności intelektualnej, konstrukcji współczesnych przedsiębiorstw, strategii biznesowej, budowania marki czy mediów społecznościowych. Wiedzę będzie można czerpać od inspirujących i doświadczonych osobistości. W wydarzeniu udział wezmą Joanna Jabłczyńska, dr Paweł Węgrzyn, dr hab. Marlena Jankowska-Augustyn, Agnieszka Matusik-Niedziałek, dr Krystian Dudek, dr hab. Mirosław Pawełczyk, Ewa Bardadin, dr Irena Kamińska-Radomska, Alicja Cessak, Magdalena Korol, dr Aleksandra Nowak-Gruca, Agnieszka Warmuzińska, Joanna Karlik-Knocińska, Ewa Ciepielewska, dr hab. inż. Joachim Foltys, Agnieszka Oleksyn-Wajda, Jacek Pierzyński oraz dr Paweł Biały.

– Konferencja naukowa „Prawo Designu i Mody. Kreowanie Produktu” jest pięknym dowodem na to, jak moda, która wypełnia każdy skrawek naszego życia, jest ważna, skoro pochylają się nad nią nie tylko kreatorzy, ale i znakomici naukowcy – komentuje Irena Kamińska-Radomska, Mentorka „Projektu Lady” i wykładowca.

Organizatorem konferencji jest Centrum Prawa Designu, Mody i Reklamy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Fundacja Instytut Własności Intelektualnej z siedzibą
w Katowicach przy udziale organizacyjnym Kancelarii Pawełczyk oraz Kulikowska
& Kulikowski z siedzibą w Warszawie.

Jak mówi Ewa Bardadin, krytyk mody, dziennikarka i stylistka: – Jest to niezwykle cenna inicjatywa, że Uniwersytet Śląski organizuje takie wydarzenie.  Bardzo cieszę się, że będę miała okazję wystąpić w gronie tak znamienitych ekspertów. Jest to pierwsza konferencja w Polsce, która w tak praktyczny i szczegółowy sposób przybliża arkana wiedzy prawniczej dla projektanta. Każdy, kto tworzy modę, powinien w niej uczestniczyć.

Konferencja będzie miała dynamiczny, praktyczny i silnie interaktywny charakter. Przewidywana jest dyskusja ze znanymi projektantami, a także stoiska z autorskimi kolekcjami, nowoczesną i designerską biżuterią czy popularnymi publikacjami z zakresu prawa mody. Przede wszystkim jednak wydarzenie uświetni zespół ekspertów, którzy ubogacą wiedzę uczestników w kwestie z zakresu własności intelektualnej, przemysłowej, prawa autorskiego, strategii biznesowej, kształtowania wizerunku czy komunikacji marketingowej marki.

– Pomysł na konferencję zrodził się z obserwacji problemów prawnych, z którymi borykają się projektanci mody na co dzień. Mamy nadzieję stać się ośrodkiem kojarzonym z symbiozą teorii prawa mody i praktyką projektowania. Pragniemy wychodzić naprzeciw projektantom mody i wspierać ich w biznesie. W tym celu powstało Centrum Prawa Designu, Mody i Reklamy przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, które choć ma za sobą niecały rok istnienia, działa niezwykle prężnie i skupia nietuzinkowych naukowców chcących łączyć swą pracę naukową z praktyką. Aktualnie w ramach Serii Prawa Designu, Mody i Reklamy ukazał się trzeci tom „Prawo designu i mody. Kreowanie produktu”. Pragnę dodać, że dwa pierwsze tomy miały swoją premierę w Izbie Adwokackiej w Rio de Janerio w październiku na międzynarodowej konferencji prawa mody. Pasmo sukcesów jest jedynie pokłosiem potrzeby rozmawiania o sztuce w ujęciu biznesowym. W imieniu organizatorów wyrażam nadzieję, że konferencja, na którą zapraszamy, stanie się wydarzeniem cyklicznym corocznie wpisywanym w kalendarzu ludzi sektora mody – mówi dr hab. Marlena Jankowska-Augustyn.

Celem wydarzenia jest propagowanie wiedzy z zakresu prawa, mody oraz biznesu, a także wymiana informacji i doświadczeń, dotyczących ich funkcjonowania. To idealna okazja,
by nawiązać nowe kontakty oraz zdobyć chociaż cząstkę specjalistycznej wiedzy.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Aby w niej uczestniczyć, należy się zarejestrować –  http://www.kulikowska.pl/2019/10/04/prawo-designu-i-mody-kreowanie-produktu/

Szczegółowy plan konferencji:

I część

12:00 – 12:15 Otwarcie konferencji i przywitanie gości

Panel I: Fortuna własnością intelektualną się toczy

Moderator: adw. Agnieszka Matusik-Niedziałek (Kancelaria Kulikowska & Kulikowski)

12:35-12:55 Merchandising w modzie – r.pr. Joanna Jabłczyńska (Joanna Jabłczyńska kancelaria prawna)

12:55-13:15 Media społecznościowe a własność intelektualna – adw. Magdalena Korol,
adw. Alicja Cessak (kancelaria Snażyk Korol Mordaka)

13:15-13:35 Wzornictwo przemysłowe a ochrona własności przemysłowej – dr Aleksandra Nowak-Gruca (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie)

13:35-13:55 Prawo autorskie w praktyce projektanta – apl. adw. Agnieszka Warmuzińska (Kancelaria Adwokacka Pirożek&Pirożek)

14:00-14:30 Dyskusja

II część

15:00-15:45 Panel II: Potpourri czyli dyskusje różne z projektantami mody

Paneliści: Ewa Ciepielewska, dr. Paweł Węgrzyn, Joanna Karlik-Knocińska, Berenika Józefowicz

Moderator: dr hab. Marlena Jankowska-Augustyn

III część

Panel III:O pieniądzach się nie mówi, ale o polityce IP tak

Moderator: dr hab. Mirosław Pawełczyk, prof. UŚ

(Uniwersytet Śląski w Katowicach, Kancelaria Pawełczyk)

16:00-16:20Konstrukcja współczesnych przedsiębiorstw dla optymalizacji ich wartości
prof. dr hab. Joachim Fołtys (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach)

16:20-16:40Zrównoważony rozwój jako strategia biznesowa – r.pr. Agnieszka Oleksyn-Wajda (Uczelnia Łazarskiego w Warszawie)

16:40-17:00Jak świadomie budować firmę, by odnieść sukces na rynku? – r.pr. Jacek Pierzyński (Softway Polska Sp. z o.o.)

17:00-17:20Komercjalizacja wizerunku – dr Paweł Biały (Instytut Ochrony Danych Osobowych)

17:20-17:40Praktyka komunikacji marketingowej marki – wdrożenie i pomiar efektów
dr Krystian Dudek (Instytut Publico, Wyższa Szkoła Humanitas)

17:40-18:00 Dyskusja

Listopad 22 (piątek) 08:00 - Listopad 22 (piątek) 21:00
24 Lis
30 Lis

Swap Party w Auchan Mysłowice

Listopad 24 (niedziela) 13:00 - Listopad 30 (sobota) 17:00

Grudzień

30 Lip
26 Gru

Do sztuki gotowi start

 

 

Projekt edukacyjno-artystyczny „DO SZTUKI GOTOWI START!”, realizowany jest przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA od początku 2012 roku. Wychodzi naprzeciw wszystkim tym, którzy mają nikły kontakt ze sztuką lub nie mają go wcale. Idea projektu zakłada uczestnictwo w kulturze takich osób jako pewien proces nawiązania relacji społecznych. Przypadkowy przechodzień przestaje być traktowany jako pasywna jednostka, staje się nie tylko aktywnym odbiorcą, lecz elementem twórczego działania, współodpowiedzialnym za jego specyfikę oraz za relacje, które zachodzą między uczestnikami. Integracja następuje nie tylko na płaszczyźnie sztuka – odbiorca, ale również artysta – odbiorca oraz odbiorca – odbiorca. Wydarzenia artystyczne inicjowane są w różnych zakątkach Katowic, dodatkowo w galerii odbywają się warsztaty i wykłady. Jak dotąd na nasze zaproszenie odpowiedziało 49 artystów i edukatorów sztuki z całej Polski. Zrealizowali oni w sumie 28 akcji artystycznych – czasem były to efemeryczne działania performatywne, innym razem kilkumiesięczne akcje zorientowane społecznie. Dodatkowo zrealizowanych zostało 6 akcji według pomysłów nadesłanych na konkurs organizowany co roku w ramach projektu. Odbiorcami wszystkich działań było kilkanaście tysięcy osób.

Kuratorka: Aneta Zasucha

 

Artyści zaproszeni do 8.edycji:  Anna Bargiel, Daniel Brożek, Iwona Demko, Joanna Bronisławska/Asi Mina i Agata Hofelmajer-Roś, Anna Nacher i Marek Styczyński, Cecylia Malik, Honorata Martin, kolektyw LineAct.

 

 

W latach 2012 oraz 2014-2019 projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w 2013 roku dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Kultura – Interwencje.

 

Lipiec 30 (wtorek) 00:00 - Grudzień 26 (czwartek) 00:00
7 Paź
31 Gru

Łyso Ci? Nie kombinuj!

Łyso Ci? Nie kombinuj!

Łyso Ci? Nie kombinuj!

 

Czy wkręcanie śrub w kask może być dobrym sposobem na łysienie? A może wystarczy domalować sobie włosy markerem i zapomnieć o sprawie? Co można wykombinować, jeżeli łysina zbiera coraz większe żniwo, a szukanie pomocy u specjalisty kojarzy się raczej ze wstydem niż realnymi rozwiązaniami? Podpowiadamy: najlepiej nie kombinować! Jeżeli problem łysienia staje się coraz bardziej realny, warto poszukać pomocy na stronie niekombinuj.pl.

 

Łysienie to problem dotyczący wielu mężczyzn. Wydaje się, że tak powszechna przypadłość nie powinna budzić szczególnych emocji, jednak w praktyce okazuje się, że jest inaczej. Niemal połowa łysiejących osób doświadcza szeregu negatywnych stanów – od braku pewności siebie, po poważną depresję. Poszukiwanie pomocy jest trudne – po pierwsze przez brak dostępu do informacji o metodach radzenia sobie z łysiną, po drugie – ze względu na strach związany z opinią otoczenia. Mimo wszystko należy pamiętać, że nie ma nic niemęskiego w poszukiwaniu pomocy, a próby rozwiązania problemu domowymi sposobami mają niewielkie lub zerowe szanse na sukces. Warto więc zainteresować się realnymi sposobami na poprawę sytuacji i zajrzeć na stronę niekombinuj.pl, gdzie dostępny jest przygotowany przez specjalistów e-book, zawierający liczne podpowiedzi dotyczące sposobów radzenia sobie z łysiną.

 

Według badań łysienie dotyczy niemal 40% mężczyzn w Polsce. Największy odsetek łysych i łysiejących notuje się wśród osób powyżej 50 roku życia (z tą przypadłością spotyka się ponad połowa z nich), jednak zdarza się, że naturalne łysienie rozpoczyna się dużo wcześniej – nawet przed 20 rokiem życia. Nie ulega wątpliwości, że drastyczna zmiana wyglądu, związana z przedwczesnym łysieniem, może okazać się dużym szokiem. Część osób bez problemu przechodzi z nią do porządku dziennego, jednak niektórzy znoszą ten stan gorzej. Zarówno ci, których problem dotknął nieco wcześniej, jak i mężczyźni w sile wieku, często mają problemy z własną samooceną – są przekonani, że łysina lub przerzedzenie włosów źle wpłyną na ich kontakty ze znajomymi, relacje w pracy czy życie uczuciowe. Skrajne przypadki mogą prowadzić nawet do depresji.

 

Sposobów na rozwiązanie problemów z samooceną związaną z łysieniem jest wiele – od konsultacji z psychologiem przez mikropigmentację po przeszczep włosów. Mimo tego niewielu mężczyzn decyduje się na wizytę u specjalisty i cierpi w milczeniu, decydując się co najwyżej na nieskuteczne, a czasami wręcz niebezpieczne domowe metody. Nie warto kombinować! Sposobów na walkę ze skutkami łysienia jest wiele, a korzystanie z nich to nie ujma na męskim honorze. Oprócz merytorycznych porad na stronie niekombinuj.pl znajdą się podpowiedzi, jak NIE radzić sobie z łysieniem, przedstawione z przymrużeniem oka. W końcu nie samą wiedzą człowiek żyje, a dystans do siebie i dobry humor może okazać się niezastąpionym lekarstwem.

Październik 07 (poniedziałek) 00:00 - Grudzień 31 (wtorek) 23:59
5 Gru

V międzynarodowa konferencja MedTrends 2019 – Europejskie Forum Nowoczesnej Ochrony Zdrowia

V międzynarodowa konferencja MedTrends 2019 – Europejskie Forum Nowoczesnej Ochrony Zdrowia

W dniu 5 grudnia 2019 r. w Auli im. prof. Religi w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu odbędzie się międzynarodowa konferencja Medtrends, która ma na celu wymianę wiedzy i doświadczeń między przedstawicielami sektora nauki, medycyny, nowych technologii oraz rozwiązań telemedycznych ze świata biznesu zarówno z Polski jak i innych krajów europejskich na temat wdrażania i kierunków rozwoju nowoczesnych rozwiązań w medycynie, ze szczególnym uwzględnieniem narzędzi e-Zdrowia, medycyny spersonalizowanej i e-edukacji.

Konferencja skupiać się będzie na startup’ach medycznych i biotechnologicznych oraz nowych rozwiązaniach w medycynie, ponadto  podczas konferencji zostaną zaprezentowane start’upy nagrodzone lub wyróżnione w ramach konkursu TopTrends w czasie poprzednich edycji konferencji MedTrends w latach 2015-2018.

Zapraszamy do składania swoich projektów startupowych do tegorocznej edycji konkursu TopTrends – na zwycięzców 3 pierwszych miejsc czekają nagrody pieniężne.

Organizatorem wydarzenia jest Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia – jednostka prowadząca prace naukowo-badawcze oraz działająca na rzecz inicjowania, rozwoju  i transferu nowych rozwiązań związanych z nauką, medycyną, bioinżynierią i bioinformatyką.

Współorganizatorami są Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca oraz Urząd Miasta Zabrze.

Zapisy na konferencję do 3.12.2019 r. za pośrednictwem serwisu internetowego lub osobiście w recepcji konferencyjnej w czasie trwania konferencji, tj. 5.12.2019 r.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej http://medtrends.pl/.

Zapraszamy do udziału.

Grudzień 05 (czwartek) 08:00 - Grudzień 05 (czwartek) 19:00
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close