Patronat

TVS może objąć Patronatem Medialnym różne wydarzenia o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, naukowym, sportowym i społecznym. Aby uzyskać Patronat Medialny Telewizji TVS, należy w pierwszej kolejności zapoznać się z regulaminem przyznawania Patronatów Medialnych Telewizji TVS. Następnie należy pobrać i wypełnić formularz umieszczony poniżej oraz odesłać go pocztą na adres TVS (Plac Grunwaldzki 12, 40-126 Katowice). Osobą przyznającą Patronaty Medialne TVS jest Dyrektor – p. Małgorzata Piechoczek, w porozumieniu z Kolegium Patronackim. O decyzji TVS organizatorzy zostają powiadomieni do 14 dni od daty wpłynięcia wniosku. Decyzja nie wymaga uzasadnienia i jest ostateczna.

Prośby prosimy kierować na adres e-mail: patronaty@tvs.pl.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin przyznawania patronatów Telewizji TVS

Wniosek o przyznanie patronatu

Październik

3 Kwi
30 Lis

Kulturalne Podróże Kulinarne

Kwiecień 03 (wtorek) 10:00 - Listopad 30 (piątek) 17:00
12 Paź
10 Gru

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Ostatni etap Plebiscytu Absolwent XXI wieku właśnie się rozpoczął. Wśród kandydatów znalazły się takie osobistości jak Justyna Kowalczyk, Jarosław Botor czy Julia Kozerska

Plebiscyt Absolwent XXI wieku to pierwsza tego typu inicjatywa, mająca na celu promocję zarówno państwowych, jak i prywatnych uczelni wyższych na Śląsku. Jej celem jest upowszechnienie osiągnięć absolwentów z regionu. Akcja ma też charakter charytatywny – każdy oddany głos to 1 zł dla Fundacji „Dziecięce Marzenia” z Bielska-Białej.

W Plebiscycie Absolwent XXI wieku kandydaci zmierzą się aż w 6 kategoriach – kultura, nauka, działalność społeczna, samorząd i polityka, biznes oraz sport. Pasja i ciężka praca sprawiły, że w Plebiscycie udział bierze ponad 100 kandydatów. To bezsprzecznie największa duma dla śląskich uczelni i szkół wyższych. Wśród nich nie zabrakło tak wybitnych osobistości, jak multimedalistka i Mistrzyni Olimpijska – Justyna Kowalczyk, alpinista biorący udział w tegorocznej akcji ratunkowej na Nanga Parbat – Jarosław Botor czy podwójna wicemistrzyni Polski we freedivingu – Julia Kozerska. Pełną listę kandydatów oraz niesamowite historie, stojące za ich sukcesem, znajdziesz na stronie https://www.aplikuj.pl/absolwent/lista.

W poszukiwaniu najciekawszych kandydatów do konkursu pomogli mieszkańcy z całego województwa, a także patronujące akcji uczelnie wyższe. Wśród nich znalazły się Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Plebiscyt ten, oprócz wyłonienia osób zaangażowanych w lokalne życie społeczne i kulturowe, ma również na celu wsparcie działań Fundacji „Dziecięce Marzenia” z Bielska-Białej. Pomaga ona dzieciom i młodzieży z rodzin zagrożonych patologią, a także zajmuje się opieką nad dziećmi niepełnosprawnymi. Organizuje między innymi świetlice środowiskowe oraz pracownie informatyczne, a także zajmuje się prowadzeniem zajęć integracyjnych i udziela wsparcia materialnego tym, którzy potrzebują tego najbardziej. Każdy głos oddany w Plebiscycie Absolwent XXI wieku to 1zł, przeznaczony na realizację powyższych celów. Pamiętaj – kliknięcie nic nie kosztuje, a może pomóc zmienić życie wielu dzieci!

Finał konkursu odbędzie się 10 grudnia, a każdy zwycięzca otrzyma pamiątkowy dyplom oraz statuetkę. Ponadto zostanie wydana książka, w której znajdziemy sylwetki, historie oraz wywiady z najbardziej cenionymi absolwentami śląskich uczelni wyższych. Biorąc udział w głosowaniu, nie tylko wspierasz szkolnictwo wyższe na śląsku, lecz także pomagasz najbardziej potrzebującym dzieciom z Twojej okolicy. Zróbmy wspólnie coś dobrego!

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.aplikuj.pl/absolwent.

Październik 12 (piątek) 08:00 - Grudzień 10 (poniedziałek) 20:00
24 Paź

Międzynarodowa Konferencja: JAK SPRZEDAĆ POLSKIE PRODUKTY NA RYNKACH EKSPORTOWYCH?

24 października 2018 roku Katowice staną się stolicą polskiego eksportu za sprawą organizowanej przez redakcję portalu IndustryStock.pl

Międzynarodowa Konferencja JAK SPRZEDAĆ POLSKIE PRODUKTY NA RYNKACH EKSPORTOWYCH?

Konferencja jest wyjątkowym wydarzeniem, w którym uczestniczyć będą osoby zaangażowane w procesy internacjonalizacji polskich produktów, know-how oraz polskiej gospodarki – menadżerowie, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele biznesu z terenu całego kraju.

Wiedzę dotyczącą efektywnego prowadzenia działań na zróżnicowanych rynkach eksportowych przedstawi międzynarodowe grono ekspertów m.in. z Polski (dr Jerzy Tuszyński, Grzegorz Bratek), Chin (Hongzi Huang), Hiszpanii (Luis González Fernández) oraz Niemiec (Silvio Haase).

Tematyka, jaka zostanie poruszona podczas Kongresu:

  • Jak efektywnie budować strategie eksportowe?

  • Specyfika rynków eksportowych.

  • Rynek niemiecki – pierwszy krok w eksporcie.

  • Negocjacje międzynarodowe – jak je prowadzić.

  • Skuteczny marketing międzynarodowy.

  • Międzynarodowy savoir vivre.

Konferencja stanowić będzie platformę wymiany wiedzy i doświadczenia o zasadach funkcjonowania na rynkach eksportowych oraz współpracy z zagranicznymi partnerami. Kierownikiem naukowym wydarzenia jest dr Jerzy Tuszyński.

I Międzynarodowa Konferencja odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wydarzenie to będzie towarzyszyło (zlokalizowanym w tym samym obiekcie) XII Międzynarodowym Targom Hydrauliki, Pneumatyki i Mechatroniki. Uczestnicy Konferencji będą mieli możliwość nieodpłatnego zapoznania się z ekspozycją targową i ofertami wystawców.

Szczegółowe informacje o konferencji dostępne są pod adresem http://konferencjaeksport.elamed.pl.

Informacje dla uczestników i partnerów biznesowych:

Justyna Pich, tel. +48 32 788 51 51, +48 885 058 817, e-mail: justyna.pich@industrystock.pl

Informacje dla mediów:

Łukasz Cholewa, tel. +48 32 788 51 26, +48 885 058 811, e-mail: lukasz.cholewa@industrystock.pl

———————————–

Informacje o organizatorze

IndustryStock.com to globalna, renomowana, uznana w świecie platforma internetowa, której misją jest zaspokajanie potrzeb informacyjnych i komunikacyjnych przedsiębiorstw (producentów, dystrybutorów i usługodawców) działających we wszystkich segmentach gospodarki oraz ułatwianie zainteresowanym firmom nawiązywania kontaktów handlowych i kooperacyjnych w skali globalnej. Jej właścicielem jest Deutscher Medien Verlag (DMV).

IndustryStock.pl jest polskim oddziałem portalu, którego – na mocy podpisanej z DMV umowy – wyłącznym polskim przedstawicielem i administratorem jest Elamed Media Group (www.elamed.pl), działający od 1992 roku czołowy wydawca prasy branżowej w Polsce.

—————————–

Deutscher Medien Verlag GmbH, twórca i właściciel marki IndustryStock, jest zlokalizowaną w Cottbus w Niemczech spółką powstałą w 2003 roku i zatrudniającą ponad 60 pracowników. W tej chwili obszar jej działania obejmuje m.in.: Niemcy, Chiny, Czechy, Hiszpanię, Polskę i Węgry.

—————————–

Elamed Media Group jest największym w Polsce wydawnictwem czasopism branżowych, powstałym w 1992 roku i zatrudniającym ok. 100 pracowników. Oprócz 25 tytułów prasowych wydaje także książki specjalistyczne oraz multimedialne materiały edukacyjne. Prowadzi również działalności szkoleniową w obszarach tematycznych wydawanych periodyków.

Komitet Organizacyjny:

Elamed Media Group, Al. Roździeńskiego 188 C, 40-203 Katowice

Kontakt dla uczestników i partnerów biznesowych:

Justyna Pich, tel. +48 32 788 51 51, +48 885 058 817, e-mail: justyna.pich@industrystock.pl

Kontakt dla mediów:

Łukasz Cholewa, tel. +48 32 788 51 26, +48 885 058 811, e-mail: lukasz.cholewa@industrystock.pl

http://konferencjaeksport.elamed.pl

Październik 24 (środa) 08:00 - Październik 24 (środa) 16:00
25 Paź

VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Mat@ndo”

Przed nami VI finał Ogólnopolskiego drużynowego konkursu matematyczno-informatycznego Mat@ndo. 25 października 2018 r. w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej 40 szkół ponadgimnazjalnych przystąpi do rozwiązywania on-line 14 zadań, (10 z zakresu matematyki
i 4 z zakresu informatyki). Czas na rozwiązanie testu wynosi 60 minut.

Wszystkie drużyny biorące udział w finale otrzymają dyplomy okolicznościowe a laureaci mogą liczyć na nagrody rzeczowe.

W trakcie finału zaplanowano również wykłady dot. m.in.: „Czy komputery potrafią rozpoznawać emocje”, „Fascynujący świat nauki” a także spotkania z przedstawicielami świata nauki, prezentacje oraz warsztaty popularno – naukowe.

Organizatorem wydarzenia jest Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o.o., wraz z Miastem Gliwice oraz Instytutem Informatyki Politechniki Śląskiej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Śląski Kurator Oświaty, Rektor Politechniki Śląskiej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Partnerem strategicznym jest firm Euvic Sp. z o.o. z Gliwic.

Październik 25 (czwartek) 10:00 - Październik 25 (czwartek) 20:00
26 Paź
28 Paź

48 TARGI ‚BLIŻEJ ZDROWIA, BLIŻEJ NATURY’

Październik 26 (piątek) 08:00 - Październik 28 (niedziela) 17:00

Listopad

3 Kwi
30 Lis

Kulturalne Podróże Kulinarne

Kwiecień 03 (wtorek) 10:00 - Listopad 30 (piątek) 17:00
12 Paź
10 Gru

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Ostatni etap Plebiscytu Absolwent XXI wieku właśnie się rozpoczął. Wśród kandydatów znalazły się takie osobistości jak Justyna Kowalczyk, Jarosław Botor czy Julia Kozerska

Plebiscyt Absolwent XXI wieku to pierwsza tego typu inicjatywa, mająca na celu promocję zarówno państwowych, jak i prywatnych uczelni wyższych na Śląsku. Jej celem jest upowszechnienie osiągnięć absolwentów z regionu. Akcja ma też charakter charytatywny – każdy oddany głos to 1 zł dla Fundacji „Dziecięce Marzenia” z Bielska-Białej.

W Plebiscycie Absolwent XXI wieku kandydaci zmierzą się aż w 6 kategoriach – kultura, nauka, działalność społeczna, samorząd i polityka, biznes oraz sport. Pasja i ciężka praca sprawiły, że w Plebiscycie udział bierze ponad 100 kandydatów. To bezsprzecznie największa duma dla śląskich uczelni i szkół wyższych. Wśród nich nie zabrakło tak wybitnych osobistości, jak multimedalistka i Mistrzyni Olimpijska – Justyna Kowalczyk, alpinista biorący udział w tegorocznej akcji ratunkowej na Nanga Parbat – Jarosław Botor czy podwójna wicemistrzyni Polski we freedivingu – Julia Kozerska. Pełną listę kandydatów oraz niesamowite historie, stojące za ich sukcesem, znajdziesz na stronie https://www.aplikuj.pl/absolwent/lista.

W poszukiwaniu najciekawszych kandydatów do konkursu pomogli mieszkańcy z całego województwa, a także patronujące akcji uczelnie wyższe. Wśród nich znalazły się Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Plebiscyt ten, oprócz wyłonienia osób zaangażowanych w lokalne życie społeczne i kulturowe, ma również na celu wsparcie działań Fundacji „Dziecięce Marzenia” z Bielska-Białej. Pomaga ona dzieciom i młodzieży z rodzin zagrożonych patologią, a także zajmuje się opieką nad dziećmi niepełnosprawnymi. Organizuje między innymi świetlice środowiskowe oraz pracownie informatyczne, a także zajmuje się prowadzeniem zajęć integracyjnych i udziela wsparcia materialnego tym, którzy potrzebują tego najbardziej. Każdy głos oddany w Plebiscycie Absolwent XXI wieku to 1zł, przeznaczony na realizację powyższych celów. Pamiętaj – kliknięcie nic nie kosztuje, a może pomóc zmienić życie wielu dzieci!

Finał konkursu odbędzie się 10 grudnia, a każdy zwycięzca otrzyma pamiątkowy dyplom oraz statuetkę. Ponadto zostanie wydana książka, w której znajdziemy sylwetki, historie oraz wywiady z najbardziej cenionymi absolwentami śląskich uczelni wyższych. Biorąc udział w głosowaniu, nie tylko wspierasz szkolnictwo wyższe na śląsku, lecz także pomagasz najbardziej potrzebującym dzieciom z Twojej okolicy. Zróbmy wspólnie coś dobrego!

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.aplikuj.pl/absolwent.

Październik 12 (piątek) 08:00 - Grudzień 10 (poniedziałek) 20:00
17 Lis

Konferencja Biblia o finansach

17 listopada 2018 roku w Katowicach odbędzie się całodniowa konferencja „Biblia o finansach”. Wydarzenie organizowane jest przez Ośrodek Fundacji „Światło-Życie” ZAKKAI, Duszpasterstwo Bankowców Archidiecezji Katowickiej oraz Edukację Finansową Crown. Spotkanie będzie poświęcone chrześcijańskiej wizji zarządzania osobistymi finansami.

Konferencja jest adresowana do finansistów, bankowców, przedsiębiorców oraz wszystkich chcących zgłębić związek pomiędzy zarządzaniem pieniędzmi a relacją z Bogiem.

Poruszone będą tematy dotyczące wpływu tej dziedziny ekonomii na emocje, zdrowie, stan duszy współczesnego człowieka osadzonego silnie w kontekście kultury konsumpcji. Wydarzenie będzie ubogacone okolicznościowymi eventami, takimi jak warsztaty o zabezpieczeniach polskich banknotów powszechnego obiegu, oraz prezentacją filmu „Oliwa wdowy”.

Proponujemy namysł nad kwestią własności, pracy, uczciwego i odpowiedzialnego prowadzenia firmy oraz racjonalnego wydawania pieniędzy. Ponadto prelegenci, wykładowcy Edukacji Finansowej Crown, zaprezentują strategie wyjścia ze spirali zadłużenia oraz podpowiedzą jak i dlaczego warto wspierać innych. Sesje wykładowe będą przedstawiać biblijne zasady finansowe oraz ich praktyczne zastosowanie.

Termin: 17 listopada 2018,

Rozpoczęcie: 8.00 Eucharystia (dla chętnych), 8.45 Rejestracja,

9.30 Rozpoczęcie konferencji

Miejsce: sala konferencyjna: Revita Park przy ul. Żelaznej 17d w Katowicach

Cena: 100 zł – zapis do 30 października 2018

110 zł – zapis do 9 listopada 2018

Zapisy: formularz rejestracyjny na stronie bof.zakkai.pl

Facebook: www.facebook.com/events/533476153742982/

Listopad 17 (sobota) 08:00 - Listopad 17 (sobota) 19:00

Grudzień

12 Paź
10 Gru

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Ostatni etap Plebiscytu Absolwent XXI wieku właśnie się rozpoczął. Wśród kandydatów znalazły się takie osobistości jak Justyna Kowalczyk, Jarosław Botor czy Julia Kozerska

Plebiscyt Absolwent XXI wieku to pierwsza tego typu inicjatywa, mająca na celu promocję zarówno państwowych, jak i prywatnych uczelni wyższych na Śląsku. Jej celem jest upowszechnienie osiągnięć absolwentów z regionu. Akcja ma też charakter charytatywny – każdy oddany głos to 1 zł dla Fundacji „Dziecięce Marzenia” z Bielska-Białej.

W Plebiscycie Absolwent XXI wieku kandydaci zmierzą się aż w 6 kategoriach – kultura, nauka, działalność społeczna, samorząd i polityka, biznes oraz sport. Pasja i ciężka praca sprawiły, że w Plebiscycie udział bierze ponad 100 kandydatów. To bezsprzecznie największa duma dla śląskich uczelni i szkół wyższych. Wśród nich nie zabrakło tak wybitnych osobistości, jak multimedalistka i Mistrzyni Olimpijska – Justyna Kowalczyk, alpinista biorący udział w tegorocznej akcji ratunkowej na Nanga Parbat – Jarosław Botor czy podwójna wicemistrzyni Polski we freedivingu – Julia Kozerska. Pełną listę kandydatów oraz niesamowite historie, stojące za ich sukcesem, znajdziesz na stronie https://www.aplikuj.pl/absolwent/lista.

W poszukiwaniu najciekawszych kandydatów do konkursu pomogli mieszkańcy z całego województwa, a także patronujące akcji uczelnie wyższe. Wśród nich znalazły się Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Plebiscyt ten, oprócz wyłonienia osób zaangażowanych w lokalne życie społeczne i kulturowe, ma również na celu wsparcie działań Fundacji „Dziecięce Marzenia” z Bielska-Białej. Pomaga ona dzieciom i młodzieży z rodzin zagrożonych patologią, a także zajmuje się opieką nad dziećmi niepełnosprawnymi. Organizuje między innymi świetlice środowiskowe oraz pracownie informatyczne, a także zajmuje się prowadzeniem zajęć integracyjnych i udziela wsparcia materialnego tym, którzy potrzebują tego najbardziej. Każdy głos oddany w Plebiscycie Absolwent XXI wieku to 1zł, przeznaczony na realizację powyższych celów. Pamiętaj – kliknięcie nic nie kosztuje, a może pomóc zmienić życie wielu dzieci!

Finał konkursu odbędzie się 10 grudnia, a każdy zwycięzca otrzyma pamiątkowy dyplom oraz statuetkę. Ponadto zostanie wydana książka, w której znajdziemy sylwetki, historie oraz wywiady z najbardziej cenionymi absolwentami śląskich uczelni wyższych. Biorąc udział w głosowaniu, nie tylko wspierasz szkolnictwo wyższe na śląsku, lecz także pomagasz najbardziej potrzebującym dzieciom z Twojej okolicy. Zróbmy wspólnie coś dobrego!

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.aplikuj.pl/absolwent.

Październik 12 (piątek) 08:00 - Grudzień 10 (poniedziałek) 20:00
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close