KategoriaKrajOglądaj w TVSRegion

Górnicza codzienność w „Perłach Śląska”

W najnowszym odcinku programu „Perły Śląska” Mirek Szołtysek, którego serce należy do tego regionu, będzie przybliżał nam zawód Górnika- człowieka, który codziennie ryzykuje swoje życie, na rzecz zupełnie obcych ludzi.

 

W piątek 4 grudnia, w dniu św. Barbary, patronki dobrej śmierci i trudnej pracy, obchodzimy Barbórkę, tradycyjne święto górnicze. Na Śląsku jest to wydarzenie szczególne. Mirek Szołtysek odwiedzi kopalnię KWK Murcki-Staszic, która ma najwyższy współczynnik ryzyka spośród działających placówek. Porozmawia z sygnalistą i sztygarem KWK Murcki- Staszic o pracy, odpowiedzialności która na nich ciąży, oraz o tym, co codziennie ryzykują i jak radzą sobie z nieustającą obawą o swoje życie. Wraz z „Perłami Śląska” odwiedzimy również Panią Katarzynę, żonę emerytowanego już górnika, która opowie nam o tym jak odnalazła się w domowej codzienności obowiązków, mierząc się z ciągłym strachem o życie swojego męża i przyszłość rodziny.

Zobaczcie zwiastun tego odcinka!

Zawód górnika, to zawód trudny i niebezpieczny, często jednak przez ludzi niezwiązanych z górnictwem umniejszany i nierozumiany. Codzienność górników znacznie różni się od tego co większość z nas wyobraża sobie myśląc o przedstawicielach tego zawodu. Na co dzień nie zobaczymy ich w odświętnych mundurach z czako na głowie. O tej trudnej rzeczywistości opowie nam Mirek Szołtysek w nadchodzącym odcinku programu „Perły Śląska”, który zobaczyć będzie można w sobotę o godzinie 17.15 w Telewizji TVS.

W tym wyjątkowym dniu chcemy wyrazić nasze szczególne uznanie dla ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników. Wszystkim górnikom składamy najserdeczniejsze życzenia bezpiecznej i spokojnej pracy w kopalni, oraz żeby przynosiła ona jak najwięcej zadowolenia i jak najmniej problemów. Niech święta Barbara ma Was w swojej opiece, Szczęść Boże!

Początek programu w sobotę 5 grudnia o godz. 17:15 na antenie TVS.

Chcesz być na bieżąco z nowościami? Śledź TVS na Facebooku i na Instagramie!

Facebook Instagram

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close