KrajRegion

Jazzbus Gliwice 2020 – International Meeting of Music Professionals, 5-7 marca Jazovia

Goście z całego świata, europejski format, polski przystanek Jazzbus 2020. Spotkanie muzycznych profesjonalistów zorientowanych na jazz. Centrum Kultury Jazovia w Gliwicach w dniach 5-7 marca będzie gospodarzem międzynarodowego spotkania, którego celem jest zacieśnianie współpracy pomiędzy polskimi i międzynarodowymi instytucjami kulturalnymi związanymi z promocją muzyki improwizowanej, w tym jazzu. Pierwsze takie spotkanie odbyło się w 2018 roku i było punktem nawiązania silnych relacji muzyczno-organizacyjnych. Drugie podejście, to rozwinięcie tej formuły, zastrzyk nowej energii. Wśród zaproszonych gości znajdują się właściciele klubów, dyrektorzy podmiotów kultury oraz festiwali, właściciele wytwórni płytowych, dziennikarze z wielu krajów Europy i świata.

 

Jazzbus 2020 w Gliwicach to wydarzenie złożone ze spotkań biznesowych, wykładów i paneli dyskusyjnych, integracji środowiska muzycznego, a także koncertów showcase, które będą podsumowaniem każdego wieczoru.

Jazzbus Gliwice 2020 - harmonogram imprezy
Jazzbus Gliwice 2020 – harmonogram imprezy

Tematy wykładów i paneli dyskusyjnych:

 • „CreativeEurope in jazz” – Karolina Juzwa (PL), Kenneth Killeen (IR)
 • „Governments support for jazz” -Michał Hajduk (Pl), Jozef Kovalčík (SK)

Prowadzący wykłady i panele dyskusyjne:

Karolina Juzwa – Fundacja Wytwórnia. Uczestniczka projektu Jazz Connective. Wielosektorowa specjalistka kulturalna. Koordynator Fundacji Wytwórnia, kierownik miejsca Wytwórni. Karolina Juzwa jest także silnie zaangażowana w program Creative Europe. W ramach Jazzbus Gliwice 2020 opowie o praktycznych aspektach programu.

Kenneth Killeen  – Improvised Music Company. Uczestnik projektu Jazz Connective. Dyrektor artystyczny Improvised Music Company (IMC), wiodącego irlandzkiego promotora muzyki jazzowej i etnicznej oraz specjalnej organizacji zasobów dla irlandzkich muzyków jazzowych. Kenneth jest zawodowo związany z branżą muzyczną od połowy lat 90. Jako muzyk, nauczyciel, promotor i producent miał okazję współpracować z wieloma wspaniałymi artystami z Irlandii i zagranicy.

Michał Hajduk – Instytut Adama Mickiewicza. Aktywny promotor muzyki, posiada doświadczenie jako manager i kurator klubów muzycznych, booker festiwalowy i manager zespołów. W ramach Jazzbus Gliwice 2020 przedstawi cele działalności Instytutu Adama Mickiewicza, jego programy i możliwości współpracy około muzycznej na wielu płaszczyznach.

Jozef Kovalčík – Słowacka Rada Sztuki. Pan Kovalčik jest dyrektorem Słowackiej Rady Sztuki, filozofem, estetą i pedagogiem. Pracował w Akademii Sztuk Pięknych w Pradze jako nauczyciel i badacz oraz prorektor ds. Edukacji. Pan Kovalčik zajmuje się zawodowo kwestią związku między kulturą wysoką a popularną, teorią projektowania i edukacją w szkołach artystycznych. W ramach Jazzbus Gliwice 2020 opowie o pomocy państwa w muzyce jazzowej.

W ramach konferencji będzie czas na opowiedzenie o:

 • Jazzbus: Ján Sudzina – Hevhetia Rec (SK)
 • Europe Jazz Network: GiambattistaTofoni (IT)
 • Wiele spojrzeń na muzykę w jednym miejscu.

Spotkanie Europe Jazz Network

Jednym z paneli dyskusyjnych będzie także spotkanie z zarządem Europe Jazz Network najważniejszego ogólnoeuropejskiego stowarzyszenia producentów, prezenterów i organizacji wspierających, które specjalizuje się w muzyce kreatywnej, współczesnym jazzie i muzyce improwizowanej stworzonej z wyraźnie europejskiej perspektywy. Obejmuje 156 organizacji (festiwale, kluby i sale koncertowe, niezależni organizatorzy, organizacje krajowe) w 35 krajach.

Każdy wieczór Jazzbus to również koncerty w formacie showcase, które są otwarte dla publiczności – harmonogram:

 

05.03.2020, godz. 20.00 – Jazzbus 2020 Gliwice

 • koncerty showcase – David Kollar/Zbigniew Chojnacki/Michal Kořan, Kuba Seguin Trio
 • gdzie: CK Jazovia, Rynek 10 w Gliwicach
 • bilety w cenie 30 zł [ TUTAJ ]
Jazzbus Gliwice 2020 - dzień 1
Jazzbus Gliwice 2020 – dzień 1

06.03.2020, godz. 20.00 – Jazzbus 2020 Gliwice

 • koncerty showcase –  Mów, Yumi Ito
 • gdzie: CK Jazovia, Rynek 10 w Gliwicach
 • bilety w cenie 30 zł [ TUTAJ ]
Jazzbus Gliwice 2020 - dzień 2
Jazzbus Gliwice 2020 – dzień 2

07.03.2020, godz. 20.00 – Jazzbus 2020 Gliwice

 • koncerty showcase –  Inwardness (Sur/Amar/Pysz),  Izabella Effenberg/Anton Mangold
 • gdzie: CK Jazovia, Rynek 10 w Gliwicach
 • bilety w cenie 30 zł [ TUTAJ ]
Jazzbus Gliwice 2020 - dzień 3
Jazzbus Gliwice 2020 – dzień 3

Informacje: jazovia.pl

Bilety: jazovia.pl

 

źródło: materiały Organizatora
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close