Skip to content

Powódź 2024: Policjanci mają pełne ręce roboty

24 września 2024
Agnieszka Strzelczyk

Mundurowi z województwa śląskiego cały czas aktywnie pomagają osobom poszkodowanym w wyniku powodzi. Teraz, gdy sytuacja w naszym województwie powoli się stabilizuje, stróże prawa pracują przy uprzątnięciu terenów popowodziowych, zabezpieczają pozostawione domy i budynki gospodarcze, a także dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. 

W województwie śląskim najbardziej ucierpiał w wyniku powodzi powiat bielski, gdzie jeszcze nie wszyscy powrócili do swoich domów. Tam też cały czas służbę pełnią policjanci z katowickiej komendy wojewódzkiej, pobliskich komend i komisariatów, mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie, którzy z zalanego terenu razem z przedstawicielami innych służb usuwają pozostałości po wielkiej wodzie, udzielają pomocy mieszkańcom oraz naprawiają przydomową infrastrukturę. 

Pomimo, że zagrożenie powodziowe mija, policjanci nie odpoczywają i cały czas starają się, aby powrót mieszkańców do ich domów mógł nastąpić jak najszybciej.

Śląscy policjanci mobilizują się do pomocy nie tylko na terenie naszego województwa. Raciborscy mundurowi, na czele ze swoim komendantem podinsp. Markiem Ryszką, w czasie wolnym od służby pojechali do gminy Głuchołazy w województwie opolskim, aby pomóc w sprzątaniu po powodzi. Podobnie zachowali się policjanci z Siemianowic Śląskich, którzy w czasie wolnym od służby pojechali do Stronia Śląskiego i Lądka Zdroju pomagać poszkodowanym powodzianom. 

Tagi

Podobne wpisy

  • Mieszkańcy Halemby zgłosili uwagi do trasy N-S

    Ruda Śląska: Co dalej z trasą N-S? Halemba stawia warunki

    Redakcja
  • remont pofalowanej autostrady A1

    Koniec fal na autostradzie A1. Rusza remont za 36 mln zł

    Redakcja
  • Zespół Patronatów

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP