Silesia Flesz najnowsze informacjeSport

Ruch wrócił do Ekstraklasy. Tak świętowano w Chorzowie

Chorzów świętuje. Ruch po sześciu latach dokonał niemożliwego i wrócił do Ekstraklasy. W sobotę „Niebiescy” pokonali GKS Tychy 1:0.

Już przed spotkaniem było wiadomo, że zwycięstwo da Ruchowi awans. W przypadku remisu Ruch musiałby patrzeć na wyniki Termalici, Wisły i Puszczy.

Do przerwy w Tychach utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero w 63. minucie prowadzenie Ruchowi dał Daniel Szczepan. Taki wynik utrzymał się do końca spotkania. Ruch wraca do Ekstraklasy po sześcioletniej przerwie.

Po spotkaniu piłkarze Ruchu zostali powitani przez swoich kibiców przy ulicy Cichej.

Kolejną drużynę, która awansuje do Ekstraklasy z I ligi poznamy w ciągu kilku najbliższych dni. Najpierw, 6 czerwca, w półfinałach zmierzą się: Bruk-Bet Termalica Nieciecza ze Stalą Rzeszów oraz Wisła Kraków z Puszczą Niepołomice. 11 czerwca rozegrany zostanie finał i wtedy poznamy beniaminka Ekstraklasy.