KrajRegionWiadomość dnia

Siedzisz w domu? To dobry czas na remont. Przeprowadzamy metamorfozę łazienki!

Trwająca pandemia pokazała nam, jak ważne jest dbanie o nasze najbliższe otoczenie. Długie godziny spędzone we własnych domach i mieszkaniach w wielu przypadkach uświadomiły nam, że nasze cztery kąty wymagają zmian i poprawy funkcjonalności. Dziś przyglądamy się łazienkom i szukamy sposobów na metamorfozę tego pomieszczenia.

 

Jak przeprowadzić metamorfozę?

Każde zmiany w naszym domu warto zacząć od określenia budżetu, który jesteśmy w stanie przeznaczyć na ten cel. Po określeniu kwoty polecamy przygotowanie szczegółowej listy rzeczy, które chcielibyśmy zmienić we wnętrzu. Mając taki gotowy, precyzyjny plan możemy przejść do szukania pomysłu na metamorfozę łazienki, skupiając się na wybranych elementach.

Gdzie szukać inspiracji?

Pomysłów na aranżację wnętrz należy szukać wszędzie: przeglądając magazyny z branży architektury wnętrz, oglądając ekspozycje sklepowe, czy śledząc popularne kanały na social mediach związane tematycznie z wyposażeniem wnętrz. Niewyczerpalnym źródłem inspiracji są także portale wnętrzarskie, które poza inspiracjami, zdjęciami z realizacji, dostarczają nam wiele praktycznych porad, na bieżąco informują na o nowościach produktowych. Za przykład posłużyć może portal wnętrzarski domni.pl w którym odnajdziemy wiele pomysłów na metamorfozę łazienki. Czytelnie oznaczone produkty na zdjęciach ułatwią nam odnalezienie konkretnych modeli produktów znajdujących się na inspiracjach.

Produkty oznaczone za pomocą pinów pozwalają w łatwy i szybki sposób odnaleźć i zakupić wybrany towar. Fot. Domni.pl
Produkty oznaczone za pomocą pinów pozwalają w łatwy i szybki sposób odnaleźć i zakupić wybrany towar. Fot. Domni.pl

 

Odnawianie łazienki

Jak tanio odnowić łazienkę? Mając do dyspozycji niewielki budżet, postawmy na wymianę dodatków: dywaników łazienkowych, ręczników, rolety na oknie, czy zasłony pod prysznic. Ciekawym elementem będą także nowe dozowniki, pudełka, akcesoria łazienkowe. Kilka nowych elementów sprawi, że wnętrze nabierze nowego wyglądu. Metamorfoza łazienki tanim kosztem opiera się przede wszystkim na wymianie drobnych elementów, które w połączeniu stworzą ciekawą dekorację. W przypadku planowania większej metamorfozy łazienki możemy zdecydować się na malowanie płytek, czy całkowitą wymianę poszczególnych elementów: płytek, mebli łazienkowych, czy armatury.

Metamorfozę łazienki możemy zacząć od wymiany drobnych elementów: ramy lustra, ciekawych form doniczek, czy dozowników. Fot. Vijo
Metamorfozę łazienki możemy zacząć od wymiany drobnych elementów: ramy lustra, ciekawych form doniczek, czy dozowników. Fot. Vijo

 

Malowanie glazury

W przypadku metamorfozy, która zakłada niewielki koszt, jednym z pomysłów na odświeżenie łazienki jest malowanie płytek. Taka metamorfoza jest najszybszym sposobem i jednym z najtańszych sposobów na efektowną zmianę wnętrza. Jak pomalować kafelki? Przed przystąpieniem do pracy należy przygotować odpowiednie narzędzia, zabezpieczyć dokładnie ceramikę, armaturę i meble łazienkowe. Przed położeniem farby należy dokładnie oczyścić i odtłuścić całą powierzchnię i postępować zgodnie z wytycznymi producenta. Do malowania glazury powinniśmy użyć specjalistycznych farb do malowania płytek ceramicznych. Odpowiedni skład farby daje nam gwarancję uzyskania trwałych powierzchni i zadowalających efektów. Zazwyczaj glazurę malujemy dwa razy, ale zależy to od konkretnej farby.

Wymiana płytek łazienkowych

W wielu przypadkach, metamorfoza łazienki spowodowana jest wymianą pękniętych płytek, czy zniszczonych np. podczas zalania mieszkania. Ile kosztuje wymiana płytki? Jeśli podczas zakupu przewidzieliśmy lekką nadwyżkę materiału, mamy w garażu, czy piwnicy kilka płytek to koszt nie powinien być wysoki. Dotyczy to zarówno wymiany płytek podłogowych, jak i wymiany płytek ściennych. Sprawa komplikuje się w przypadku, gdy nie mamy płytek użytych w danym pomieszczeniu, szukamy jej zamienników, które często są już wycofane ze sprzedaży. W takim przypadku należy liczyć się ze skuciem całej płaszczyzny ściany, czy podłogi i położeniem nowych płytek od nowa, a to znacznie podnosi koszt całej inwestycji.

Planując zakup płytek ceramicznych, warto doliczyć kilka płytek więcej, które mogą przydać się w przyszłości, np. podczas wymiany uszkodzonej płytki. Fot. Ceramika Paradyż
Planując zakup płytek ceramicznych, warto doliczyć kilka płytek więcej, które mogą przydać się w przyszłości, np. podczas wymiany uszkodzonej płytki. Fot. Ceramika Paradyż

 

Nowa armatura łazienkowa

Decydując się na metamorfozę łazienki, możemy skupić się na wymianie elementów, które bezpośrednio wpływają na nasz komfort – ergonomiczną ceramikę, czy trwałą armaturę. W przypadku łazienek, z których korzystają dzieci i osoby starsze, warto wybrać baterie z termostatem, które regulują w odpowiedni sposób temperaturę wypływającej wody, zapewniając bezpieczne użytkowanie. Nowoczesna armatura pozwoli także na zmniejszenie naszych rachunków za wodę.

Metamorfozę łazienki możemy przeprowadzić na wiele sposobów: kupując nowe dekoracje, wymieniając, czy malując płytki. Bez względu na to, jaki zakres prac chcemy przeprowadzić, jedno jest pewne – wszystkie zmiany poprawią wygląd naszej łazienki, a te wykonane samodzielnie przyniosą nam także dużo satysfakcji.

 

źródło: materiały prasowe partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close