KrajRegion

UWAGA będzie bardzo GORĄCO! Uważajcie na dzieci i osoby starsze! [JAK PRZETRWAĆ UPAŁY?]

Jak przewidują synoptycy, w ciągu najbliższych dni czeka nas fala upałów. W związku z wysokimi temperaturami należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy dzieci, osoby chore i starsze oraz zwierzęta nie są narażone na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.

Jak radzić sobie z wysokimi temperaturami? Przede wszystkim unikać przebywania na zewnątrz. Dotyczy to szczególnie dzieci, seniorów, ciężarnych oraz osób cierpiących na problemy z krążeniem. Należy dużo pić, najlepiej wody mineralnej. Wskazane jest również jedzenie lodów czy owocowych sałatek prosto z lodówki.

W wielu miastach rozstawione są wodne kurtyny, które chociaż trochę mają złagodzić dokuczliwość upałów. Warto korzystać z takich atrakcji i kilka razy przejść przez wodną mgiełkę.

Kąpieliska najlepszym sposobem na upały? Sprawdź, gdzie można kąpać się bezpiecznie na Śląsku! [LISTA KĄPIELISK NA ŚLĄSKU]

  • Pamiętajmy o dzieciach, osobach niepełnosprawnych i seniorach – nie pozostawiajmy ich w zamkniętych samochodach, czy na otwartym terenie, w miejscach nasłonecznionych. Takie postępowanie bezpośrednio naraża ich życie!
  • Nie zapominajmy też o zwierzętach – one również odczuwają negatywne skutki wysokich temperatur. Pozostawienie czworonoga w samochodzie, czy na słońcu naraża go na cierpienie i utratę życia! Pamiętajmy też, by zapewnić zwierzętom nieskrępowany dostęp do wody i możliwość schronienia w cieniu.
  • Wysokie temperatury niekorzystnie wpływają również na sytuację na drogach – kierowcy często tracą czujność, są rozkojarzeni, a ich reakcje są opóźnione, w wyniku czego dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych. W czasie upałów szczególny nacisk kładziemy na zasadę ograniczonego zaufania – kierowca innego pojazdu może źle się poczuć, a nawet zemdleć, co może skutkować niebezpiecznymi manewrami na drodze.
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close