Silesia Flesz najnowsze informacjeSport

Wyniki śląskich zespołów. 20. kolejka Ekstraklasy

Za nami ciekawy piłkarsko weekend, zobaczyliśmy wiele emocjonujących meczów, również tych, w których zagrały śląskie drużyny. Zobaczmy, jak radził sobie Raków Częstochowa, Górnik Zabrze i Piast Gliwice.

Mecz derbowy Raków Częstochowa – Górnik Zabrze – 20. kolejka Ekstraklasy

Drużyna Marka Papuszyna wygrała z Trójkolorowymi 2:0. Pierwszego gola strzelił Vladislavsa Gutkovskisa – akcja zaczęła się od Patryka Kuna, który dośrodkował piłkę Władysław Koczerhin po przyjęciu podał ją do Vladislavasa Gutkovskisa, który płaskim strzałem pokonał bramkarza Górnika Zabrze – Daniela Bielicę. Drugą bramkę zdobył Jean Carlos, który perfekcyjnie wykończył szybką kontrę Rakowa Częstochowa.

Podczas meczu kontuzję w pierwszej połowie zgłosił czołowy obrońca Rakowa – Zorana Arsenic, którego zastąpił Tomas Petrasek. Pierwsza część spotkania była zdecydowanie pod dyktando graczy z Częstochowy, tylko ich nieskuteczność uchroniła Zabrzan przed stratą większej ilości bramek.

Mecz z trybun oglądał nowy szkoleniowiec Reprezentacji Polski – Fernando Santos.

W kolejnych spotkaniach piłkarze Rakowa Częstochowa zmierzą się z Jagiellonią Białystok. Raków jest liderem tabeli Ekstraklasy.

Zajmujący 14. lokatę w tabeli i walczący o utrzymanie Górnik Zabrze podejmą Stal Mielec.

Piast Gliwice – Legia Warszawa – 20. kolejka Ekstraklasy

Wojskowi po arcynudnym meczu wywieźli trzy punkty z Areny Gliwice po wygranej 0:1 z lokalnym Piastem. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Josue, który po faulu na Tomasu Perkhardzie zamienił rzut karny na bramkę.

Swoje szanse na zdobycie gola miały zarówno piłkarze Piasta Gliwice, jak i Legii Warszawa. W 16 minucie Tomas Pekhart uderzył mocno z pola karnego, ale piłka znalazła się w rękach Placha – bramkarza Piasta. W 34. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się napastnik Piasta Patryk Dziczek, wyskoczył najwyżej po dośrodkowaniu, po strzale głową piłka trafiła w słupek. Legionista – Bartosz Slisz, w 52. minucie bardzo uderzył zza pola karnego, piłka trafiła jednak w poprzeczkę. W 89 minucie swoją szansę na wyrównanie losów spotkania miał Piast Gliwice, niestety w sytuacji sam na sam Wilczek vs Tobiasz, to właśnie bramkarz Legii był górą.

Czerwoną kartkę, po dwóch żółtych, otrzymał Bartosz Slisz z Legii Warszawa.

Piast Gliwice, nad którym wisi widmo spadku do 1. Ligi, w 21. kolejce zmierzy się z Cracovią Kraków.

Legia Warszawa – wicelider tabeli z następnej kolejce zagra z łódzkim Widzewem.