Skip to content

Mieszkaniec Orzesza stracił prawie 90 tys. złotych

01 lutego 2023
Marcelina Przystał - Skarżyńska
Mieszkaniec Orzesza stracił prawie 90 tys. złotych/fot.pixabay.com
Mieszkaniec Orzesza stracił prawie 90 tys. złotych/fot.pixabay.com

Oszustwo na "pracownika banku". Tym razem ofiarą przestępców padł 50-letni mieszkaniec Orzesza. Mężczyzna stracił wszystkie oszczędności swojego życia.

 

 

We wtorek, 31 stycznia rano do jednostki policji w Mikołowie zgłosił się 50-letni mieszkaniec Orzesza. Poinformował, że został oszukany i stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przestępcy skontaktowali się z nim przez telefon mówiąć, że jego pieniądze na koncie bankowym są zagrożone i natychymiast musi je wypłacić. Instruowany przez rozmówców mężczyzna stosował się do ich poleceń, w efekcie czego w ręce oszustów trafiła spora suma gotówki - 88 tysięcy złotych.

Plaga oszustw "na pracownika banku"

Schemat oszustwa „na pracownika banku” zazwyczaj jest podobny - w słuchawce odzywa się głos podający się za pracownika banku, w którym rozmówca ma konto. Na telefonie wyświetla się numer infolinii banku, dlatego połączenie nie wzbudza żadnych podejrzeń. Przestępcy doskonale znają aplikację mobilną i stronę internetową danego banku. Udzielają też merytorycznych odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania, a wręcz przewidują kolejne kroki, jakie należy zrobić. Wiarygodności dodaje fakt, że w telefonie często słychać rozmowy innych konsultantów na tematy bankowe. Dzwoniący mówią płynnie w języku polskim, ale często ze wschodnim akcentem. Uważajcie!

https://tvs.pl/informacje/polske-zalala-fala-oszustw-na-pracownika-banku/

Jesteś świadkiem zdarzenia? Chcesz zgłosić problem? Chcesz byśmy zajęli się tematem, który Cię nurtuje? Pisz do nas na informacje@tvs.pl. Zajmiemy się Twoją sprawą, a informację opublikujemy na www.tvs.pl.

Tagi

Podobne wpisy

  • Ruszyła akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”. Służby apelują o rozsądek podczas wakacji

    Kamil Janisz
  • 11-latek na hulajnodze wjechał pod autobus

    Gliwice: 11-latek na hulajnodze wjechał wprost pod autobus

    Redakcja
  • Festiwal Górnej Odry - region rozpoczyna wakacje nad wodą

    Monika Sławik

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP