Skip to content

Na pomoc pogorzelcom. W Jaworznie ruszyła zbiórka pieniędzy

03 września 2024
Redakcja
Fot. PSP w Jaworznie

Ruszyła pomoc dla rodziny, która została poszkodowana w wyniku pożaru, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę w Jaworznie. Dom, w którym mieszkała sześcioosobowa rodzina został niemal doszczętnie zniszczony.

W nocy z soboty na niedzielę rozegrał się tu dramat – dwie osoby zginęły w pożarze domu, a ogień strawił też przyległy do budynku drugi dom. Sześcioosobowa rodzina z tego właśnie budynku straciła dach nad głową. Teraz ruszyła zbiórka pieniędzy, którą zainicjował nauczyciel z Jaworzna i radny z tego miasta. Potrzeba co najmniej 0,5 mln zł.

- To są takie szacunkowe koszty. Jeżeli zbierzemy więcej – super. Jeżeli ciut mniej – też będzie dobrze. Ale mamy jakiś dobry początek, start, żeby rodzina wiedziała, że ktoś się nimi interesuje, ludzie naprawdę mocno się zmobilizowali, wszyscy chcą pomagac, więc te pieniądze zbieramy. Jeżeli będzie szansa wyremontować cały dom – to świetnie. Będą też potrzebne pieniądze, żeby wyposażyć ten dom w pralkę, lodówkę i tak dalej - mówi Mariusz Kowalski, nauczyciel, radny z Jaworzna.

Na pomoc ruszyli też sąsiedzi, mieszkańcy i szkoła, w której uczą się dzieci poszkodowanej rodziny. Pomoc zaczęła płynąć już w niedzielę rano.

- Już około południa mieliśmy zorganizowane tutaj ubranka, najpotrzebniejsze rzeczy do szkoły. Także uczniowie wczoraj byli już obecni w szkole, mieli najpotrzebniejsze materiały i rzeczy - mówi Agnieszka Rams, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Jaworznie.

Na razie nie wiadomo, czy budynek, w którym mieszkała poszkodowana rodzina, będzie w ogóle nadawał się do remontu, czy trzeba go będzie wyburzyć. Wkrótce pogorzelcy mają otrzymać mieszkanie socjalne od miasta.

- Miasto oczywiście jest gotowe do tego, żeby państwu pomóc, w granicach możliwości, w granicach prawa - mówi Filip Szatanik, Urząd Miejski w Jaworznie.

Przypomnijmy: do pożaru doszło w nocy z soboty na niedzielę przy ulicy Wyspiańskiego w Jaworznie. Zapalił się dom w zabudowie bliźniaczej, po chwili ogień zajął drugi budynek.

- Podczas trwania akcji gaśniczej odnaleziono ciała dwóch mężczyzn, których tożsamość ustalamy - mówi mł. asp. Justyna Wiszowaty, KMP w Jaworznie.

Wesprzeć zbiórkę pieniędzy na odbudowę domu poszkodowanej rodziny można na portalu Zrzutka pod hasłem „odbudowa domu po pożarze”.

TU MOŻNA WESPRZEĆ ZRZUTKĘ

Tagi

Podobne wpisy

  • Policyjny pościg przez Pszczynę. 32-latek trafił do więzienia

    Kamil Janisz
  • Przebudowa stacji Gliwice Łabędy osiągnęła półmetek

    Kamil Janisz
  • Rafał Bartnikowski z kompletem gwiazdek. „Nikt nie zatrzyma mnie” powalczy o Hit Roku 2026

    Monika Sławik

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP