Skip to content

Niższe opłaty na parkingu na Tylnej Mariackiej

03 września 2024
Redakcja
Fot. UM Katowice
Fot. UM Katowice

Katowice postanowiły obniżyć opłatę za parkowanie na parkingu na Tylnej Mariackiej. Parking nie cieszył się do tej pory dużym zainteresowaniem mieszkańców.

 

Od poniedziałku 9 września mniej zapłacimy za parkowanie w Zespole Maszyn Parkujących na ul. Tylnej Mariackiej. Obecnie stawki wynoszą: 6 zł za każdą rozpoczętą godzinę postoju pojazdu dla posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca oraz 12 zł za każdą rozpoczętą godzinę postoju pojazdu dla pozostałych użytkowników ZMP. Opłaty pobierane są codziennie, przez całą dobę. Nowe stawki są o połowę niższe, to odpowiednio - 3 zł za każdą rozpoczętą godzinę postoju dla posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca oraz 6 zł za każdą rozpoczętą godzinę postoju dla pozostałych użytkowników parkingów.

Niższe opłaty mają zostać wprowadzone także na parkingach A, B, C w Strefie Kultury. Tam opłaty pobierane są od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Aktualnie opłaty pobiera się od godziny 6.30 do godziny 17.00. Obecnie stawki wynoszą: 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę postoju pojazdu dla posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca oraz 10 zł za każdą rozpoczętą godzinę postoju pojazdu dla pozostałych użytkowników. Aby ceny lepiej korespondowały ze stawkami wprowadzonymi w ramach nowej polityki parkingowej proponuje się ich obniżenie. Nowe stawki to 3 zł za każdą rozpoczętą godzinę postoju dla posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca oraz 6 zł za każdą rozpoczętą godzinę postoju dla pozostałych użytkowników parkingów. Projekt uchwały został skierowany do konsultacji z organizacjami pozarządowymi. Nowe stawki wejdą w życie po przegłosowaniu uchwały przez Radę Miasta Katowice.

Tagi

Podobne wpisy

  • Rozbito grupę czerpiącą zyski z prostytucji

    Likwidacja zorganizowanej grupy przestępczej na Śląsku. Czerpali korzyści z prostytucji przez prawie 10 lat

    Redakcja
  • Ruszyła akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”. Służby apelują o rozsądek podczas wakacji

    Kamil Janisz
  • 11-latek na hulajnodze wjechał pod autobus

    Gliwice: 11-latek na hulajnodze wjechał wprost pod autobus

    Redakcja

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP