Skip to content

Pięciu cudzoziemców wydalonych z Polski. Wielokrotnie łamali prawo

22 stycznia 2026
Alicja Żółkiewicz
Pięciu cudzoziemców wydalonych z Polski. Wielokrotnie łamali prawo. Fot. Straż Graniczna

Pięciu cudzoziemców zostało wydalonych z Polski po serii poważnych naruszeń prawa. Wśród nich jest obywatel Meksyku, Kolumbii oraz trzech obywateli Ukrainy. Wszyscy stanowili zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.

Decyzje zapadły po analizie ich dotychczasowego pobytu na terytorium Polski. Cudzoziemcy byli wielokrotnie skazywani przez sądy. Najczęstsze przestępstwa dotyczyły prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu oraz łamania sądowych zakazów prowadzenia pojazdów.

Szczególnie niebezpieczne zachowanie wykazał obywatel Kolumbii. Mężczyzna brał udział w pobiciu z użyciem noża. Służby uznały, że nie respektuje on polskiego prawa i stwarza realne zagrożenie dla porządku publicznego.

Dwóch obywateli Ukrainy oraz obywatel Meksyku otrzymali zakaz ponownego wjazdu do Polski na 10 lat. Kolejny obywatel Ukrainy nie będzie mógł wrócić przez 9 lat. Natomiast Kolumbijczyk otrzymał zakaz wjazdu do strefy Schengen na 7 lat.

Obywatel Meksyku oraz Kolumbii przebywają obecnie w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców. Czekają tam na wykonanie decyzji deportacyjnej. Trzej obywatele Ukrainy zostali pod konwojem doprowadzeni do granicy i przekazani władzom swojego kraju.

Źródło: Straż Graniczna



Tagi

Podobne wpisy

  • 11-latek na hulajnodze wjechał pod autobus

    Gliwice: 11-latek na hulajnodze wjechał wprost pod autobus

    Redakcja
  • Festiwal Górnej Odry - region rozpoczyna wakacje nad wodą

    Monika Sławik
  • Śmiertelny wypadek na DK1

    Śmiertelny wypadek w Kobiórze. Nie żyje 41-letni motocyklista, który uderzył w tył ciężarówki

    Redakcja

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP