Skip to content

Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany w Mysłowicach

05 marca 2026
Redakcja
pijany kierowca ciężarówki
fot. KMP Mysłowice

Poniedziałkowy poranek w Mysłowicach mógł zakończyć się tragicznie. Funkcjonariusze drogówki wyeliminowali z ruchu kierowcę potężnego zestawu ciężarowego, który prowadził auto, mając niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Skrajna nieodpowiedzialność 43-latka została przerwana na ulicy Białobrzeskiej.

 

Do zatrzymania doszło o świcie, około godziny 5:15. Policjanci prowadzący rutynowe kontrole w rejonie ulicy Białobrzeskiej wytypowali do sprawdzenia samochód ciężarowy marki Renault z naczepą. Już pierwsze sekundy rozmowy z kierowcą nie pozostawiły złudzeń, że doszło do poważnego złamania prawa.

Ponad 1,7 promila o świcie

Od siedzącego za kierownicą 43-letniego obywatela Turcji mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło najgorsze przypuszczenia - urządzenie wskazało 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Prowadzenie samochodu osobowego w takim stanie jest skrajnie niebezpieczne, jednak w przypadku 40-tonowego zestawu z naczepą, każda sekunda opóźnionego refleksu mogła doprowadzić do katastrofy w ruchu lądowym.

Noc w celi i sądowy finał

Kierowca został natychmiast zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Ciężarówka musiała zostać zabezpieczona, a 43-latek spędził noc w celi. Dopiero po wytrzeźwieniu usłyszał prokuratorski zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Co grozi kierowcy?

  • Kara pozbawienia wolności do 3 lat.
  • Wysoka grzywna oraz obowiązek wpłaty świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym.
  • Wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

O ostatecznym wymiarze kary dla obywatela Turcji zadecyduje teraz mysłowicki sąd.

źródło: KMP Mysłowice

Tagi

Podobne wpisy

  • motocykliści pędzili 210 km/h

    Niebezpieczna jazda na drodze wojewódzkiej. Dwóch motocyklistów pędziło 210 km/h

    Redakcja
  • Zmiany w Łabędach. Od 27 czerwca zamknięty przejazd pod wiaduktem kolejowym

    Kamil Janisz
  • Narkotyki w Zabrzu

    Przejęto narkotyki i papierosy bez akcyzy warte ponad 200 tysięcy złotych

    Redakcja

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP