Skip to content

Poniedziałkowy odjazd z PKP Intercity. W każdy tydzień nowe, tańsze połączenia

08 marca 2026
Monika Sławik
Rusza przebudowa przystanku w rybnickim Paruszowcu. Fot. PKP
Fot. PKP

PKP Intercity uruchomiło akcję Poniedziałkowy Odjazd, w ramach której w każdy poniedziałek zwiększana jest pula tańszych biletów na wybranych trasach krajowych. Każdego tygodnia ogłaszane są nowe kierunki objęte ofertą.

Akcja ma charakter rotacyjny. W kolejne poniedziałki wskazywane są inne miasta i połączenia. Pasażerowie mogą więc planować zarówno krótsze wyjazdy weekendowe, jak i dłuższe podróże po Polsce. 

Co tydzień inne miasta 

Poniedziałkowy Odjazd to akcja przewoźnika, obejmująca wybrane połączenia, zmieniające się co tydzień. W ramach akcji zwiększana jest liczba dostępnych tańszych miejsc na wskazanych trasach. Inicjatywa dotyczy podróży w drugiej klasie oraz obejmuje relacje w obu kierunkach, wraz ze stacjami pośrednimi. 

Okazja do wyjechania poza region?

W jednej z pierwszych odsłon akcji, wśród objętych promocją miast znalazły się między innymi Warszawa, Poznań, Lublin, Łódź oraz Częstochowa. Gdzie warto się wybrać na wycieczkę poza region? Warszawa to propozycja dla osób szukających połączenia historii z nowoczesnością. Poznań przyciąga klimatycznym rynkiem, Lublin zachwyca zabytkową starówką, a Łódź stawia na postindustrialny charakter. Z kolei Częstochowa pozostaje ważnym ośrodkiem pielgrzymkowym. Korzystając z nadchodzących coraz cieplejszych dni, można powoli planować jednodniowe lub dłuższe wycieczki

Źródło: PKP Intercity

Tagi

Podobne wpisy

  • Narkotyki w Zabrzu

    Przejęto narkotyki i papierosy bez akcyzy warte ponad 200 tysięcy złotych

    Redakcja
  • Święto Miasta Tychy 2026. Co warto wiedzieć przed trzydniowym świętowaniem?

    Kamil Janisz
  • Błąd w dokumentach na lotnisku

    Przez jeden błąd dzieci nie poleciały na wakacje do Egiptu

    Redakcja

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP