Skip to content

Ruszają poświąteczne zbiórki żywności

26 grudnia 2023
Redakcja
Ruszają poświąteczne zbiórki żywności. Fot. pixabay.com
Ruszają poświąteczne zbiórki żywności. Fot. pixabay.com

Jedzenie po świętach nie powinno się marnować. Między innymi w Rybniku i Zabrzu ruszają poświąteczne zbiórki żywności.

 

W Zabrzu zbiórkę organizuje Stowarzyszenie Nowe Zabrze wraz z radną Agnieszką Rupniewską. Żywność będzie można oddać 27 grudnia w godzinach od 11 do 13 przed Domem Parafialnym Kościoła św. Anny przy ulicy 3 Maja. - Wielu zabrzan wciąż potrzebuje wsparcia – pisze Agnieszka Rupniewska.

W Rybniku natomiast władze miasta zachęcają do oddawania żywności do tak zwanych lodówek społecznych. Takie na terenie miasta są trzy.

- Została Ci po świętach nadwyżka gotowej do zjedzenia żywności? Nie chcesz jej zmarnować? Zostaw ją w lodówce społecznej lub podaruj na "Wspólny Stół", czyli do kuchni społecznej prowadzonej przez OPS i wolontariuszy – zachęca miasto.

Lodówki społeczne znajdują się przy ul. Zebrzydowickiej 30/3, w dzielnicy Boguszowice Osiedle przy ul. Lompy oraz w dzielnicy Niedobczyce przy ul. Barbary 22. - Każdy może zostawić w lodówce nadwyżkę jedzenia, a potrzebujący mogą z niego korzystać. Prosimy jednak, aby na zostawianym w lodówce jedzeniu była data jego sporządzenia lub data przydatności do spożycia – proszą władze Rybnika.

Podobne lodówki społeczne znajdują się w wielu miastach w regionie. Warto sprawdzić, czy nie ma ich w naszym mieście - tym drobnym gestem naprawdę możemy komuś pomóc.

Tagi

Podobne wpisy

  • Ranny 5-latek wołał o pomoc na klatce schodowej. Matka kompletnie pijana

    Kamil Janisz
  • Blisko 80 mln zł na rozwój onkologii w Sosnowcu. Szpital zakończył dużą modernizację

    Monika Sławik
  • Czad zagraża także latem - wysokie temperatury mogą zwiększać ryzyko zatrucia!

    Monika Sławik

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP