Skip to content

Ruszył turniej hokejowy JANTOR CUP U13 w Katowicach

24 kwietnia 2026
Monika Sławik
fot. KAW

Na lodowisku Jantor w Katowicach przed chwilą rozpoczęła się piąta edycja międzynarodowego turnieju hokeja na lodzie JANTOR CUP U13. Zawody trwają od dziś od godziny 9:00 do niedzieli do godziny 19:00.

10 drużyn z Polski i Europy

W tegorocznej edycji rywalizuje 10 zespołów:

  • Gothique d’Amiens I (Francja)
  • Gothique d’Amiens II
  • Czech Lions (Czechy)
  • Slovakia Lions (Słowacja)
  • AH Cracovia (Polska)
  • HK Spišská Nová Ves (Słowacja)
  • Daugavpils (Łotwa)
  • Griunvaldas (Litwa)
  • Naprzód Janów Katowice I (Polska)
  • Naprzód Janów Katowice II

Turniej skupia zawodników w kategorii do lat 13, w tym młodych hokeistów z Katowic.

Udział lokalnych zawodników i organizacja

Wśród uczestników są m.in. uczniowie katowickich szkół - Szkoły Podstawowej nr 53 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13. Reprezentują oni barwy Naprzód Janów Katowice, który współorganizuje wydarzenie razem z miastem oraz MOSiR Katowice. Naprzód Janów to jeden z najstarszych klubów hokejowych w Polsce, obecnie koncentrujący się głównie na szkoleniu młodzieży. Wstęp na trybuny jest bezpłatny. Organizatorzy przewidzieli również transmisje dostępne online na kanale klubowym.

fot. KAW

źródło: opracowanie własne na podstawie materiałów KAW

Tagi

Podobne wpisy

  • Błąd w dokumentach na lotnisku

    Przez jeden błąd dzieci nie poleciały na wakacje do Egiptu

    Redakcja
  • Samorządowcy apelują do prezydenta. Chodzi o nowe kompetencje dla GZM

    Kamil Janisz
  • Dzień Ojca. Rola taty i troska o zdrowie

    Kamil Janisz

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP