Skip to content

Sejm zdecydował. Co dalej z 500 plus?

08 lipca 2023
Redakcja
Sejm zdecydował. Co dalej z 500 plus? Fot. pixabay.com
Sejm zdecydował. Co dalej z 500 plus? Fot. pixabay.com

To już pewnie. Od 1 stycznia przyszłego roku rodzice dzieci dostaną nie 500 złotych, a 800. Posłowie decyzję w sprawie waloryzacji świadczenia podjęli w piątek.

 

Za nowelizacją ustawy głosowało 406 posłów, przeciwko było 45, nikt nie wstrzymał się od głosu. Za waloryzacją świadczenia 500 plus zagłosowało 228 posłów Prawa i Sprawiedliwości, 121 posłów Koalicji Obywatelskiej i 42 posłów Lewicy. Przeciwko byli posłowie Konfederacji, Polski 2050, Porozumienia oraz posłanka KO Klaudia Jachira.

Przypomnijmy: waloryzację świadczenia 500 plus zapowiedział w maju tego roku prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Pierwsze wyższe świadczenie rodzice dostaną do 29 lutego 2024 roku, z wyrównaniem od 1 stycznia.

Tagi

Podobne wpisy

  • Pyrzowice. Liczba pasażerów w 2023 to zaskoczenie!

    Nowe połączenia rejsowe z Katowice Airport. Pasażerowie polecą do Egiptu i Włoch

    Kamil Janisz
  • Ukradł auto, uciekał ulicami Katowic i rozbił samochód! 46-latek trafił do aresztu

    Monika Sławik
  • Szybciej koleją w Beskidy. Modernizacja linii Żywiec - Sucha Beskidzka na finiszu

    Kamil Janisz

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP