Skip to content

Smog w woj. śląskim. Przekroczone normy w kilku miastach

09 stycznia 2023
Agnieszka Strzelczyk

W poniedziałek o poranku w zdecydowanej części województwa śląskiego przekroczone są dopuszczalne normy pyłu zawieszonego w powietrzu.

 

Większe zanieczyszczenie wzięło się stąd, że miniona noc była zimniejsza. To oznacza, że piece pracowały pełna parą. Z drugiej strony nie ma silnego wiatru, który mógłby rozwiewać zanieczyszczenia.

Najwięcej punktów oznaczających przekroczenie dopuszczalnych norm jest w środkowej części regionu. To przede wszystkim Mikołów, Mysłowice, Tychy, Sosnowiec i Radzionków. 

Z kolei na południu województwa w pasie od Pszczyny po Beskidy widać znaczącą poprawę. To skutki rozwiewającego zanieczyszczenia wiatru, który w ciągu dnia jeszcze ma tam przybrać na sile. 

Tagi

Podobne wpisy

  • motocykliści pędzili 210 km/h

    Niebezpieczna jazda na drodze wojewódzkiej. Dwóch motocyklistów pędziło 210 km/h

    Redakcja
  • Zmiany w Łabędach. Od 27 czerwca zamknięty przejazd pod wiaduktem kolejowym

    Kamil Janisz
  • Narkotyki w Zabrzu

    Przejęto narkotyki i papierosy bez akcyzy warte ponad 200 tysięcy złotych

    Redakcja

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP