Skip to content

Tragedia na A4 w kierunku Katowic. Nie żyje kierowca „dostawczaka”

09 maja 2023
Marcelina Przystał - Skarżyńska
Tragedia na A4 w kierunku Katowic. Nie żyje kierowca "dostawczaka"/fot.Policja Małopolska
Tragedia na A4 w kierunku Katowic. Nie żyje kierowca "dostawczaka"/fot.Policja Małopolska

Tragiczny wypadek na krakowskim odcinku autostrady A4. W kierunku na Katowice, kierowca "dostawczaka" najechał na stojący w korku samochodów ciężarowy. Kierowca dostawczego renault zginął na miejscu.

 

 

W poniedziałek, 8 maja, po godzinie 15:00, policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie otrzymali zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na 414 kilometrze autostrady A4 w kierunku Katowic.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze ustalili, że kierowca dostawczego renault, 70-latek, jadąc prawym pasem ruchu, na jezdni w kierunku Katowic, najechał na stojącą w korku ciężarówkę.

Niestety, kierowca "dostawczaka" zginął na miejscu, pomimo podjętej reanimacji.

Kierowca ciężarówki, 32-latek, nie poniósł poważniejszych obrażeń.

Na miejscu wypadku przeprowadzone zostały oględziny z udziałem prokuratora. Samochód dostawczy został zabezpieczony, a skutki zdarzenia drogowego likwidowane były przez kilka godzin. Przez długi czas panowały też utrudnienia w ruchu na części krakowskiej autostrady A4. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn wypadku.

https://tvs.pl/informacje/remonty-zamkniete-zjazdy-powazne-utrudnienia-na-autostradzie-a4/

Tagi

Podobne wpisy

  • Poszukiwali zaginionego mieszkańca hostelu. Służby ćwiczyły działania kryzysowe w Bytomiu

    Kamil Janisz
  • Miejskie lokale czekają na nowych najemców. Ruszył nabór w programie „Lokal na kulturę”

    Monika Sławik
  • awantura w Psarach

    Psary: Pijany 18-latek zdemolował dom i samochód matki

    Redakcja

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP