Skip to content

Tragiczny wypadek w kopalni. Nie żyje 36-latek

07 stycznia 2023
Redakcja
Tragiczny wypadek w kopalni. Nie żyje 36-latek

W wyniku tragicznego wypadku, do jakiego doszło 7 stycznia w Lubelskim Węglu Bogdanka na Polu Stefanów życie stracił 36-letni pracownik spółki.

 

O zdarzeniu poinformował Lubelski Węgiel Bogdanka. Doszło do niego na poziomie 990 metrów podczas wykonywania prac związanych z obsługą kolejki.

- Obecnie na miejscu pracuje policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora, oraz przedstawiciele Okręgowego Urzędu Górniczego, których zadaniem będzie ustalenie szczegółowych przyczyn oraz przebiegu tego zdarzenia - informuje LW Bogdanka.

Zmarły mężczyzna miał ponad 10 letnie doświadczenie w pracy pod ziemią, pozostawił żonę i osierocił dwójkę dzieci.

Tagi

Podobne wpisy

  • motocykliści pędzili 210 km/h

    Niebezpieczna jazda na drodze wojewódzkiej. Dwóch motocyklistów pędziło 210 km/h

    Redakcja
  • Zmiany w Łabędach. Od 27 czerwca zamknięty przejazd pod wiaduktem kolejowym

    Kamil Janisz
  • Narkotyki w Zabrzu

    Przejęto narkotyki i papierosy bez akcyzy warte ponad 200 tysięcy złotych

    Redakcja

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP