EkoMisja lipiec 2019: Czy dom przyszłości będzie oszczędzał za nas energię?

Kraj produkcji: Polska

Zużycie energii rośnie. I nic tego nie zmieni. Coraz więcej ładujemy, włączamy, doładowujemy, podładowujemy zupełnie nie myśląc czasem o rosnących kosztach. Nie tylko tych finansowych, ale i środowiskowych. Znikające lasy tropikalne, puszcze, zmiany klimatyczne – każde „pstryk: do tego się dokłada. Co zrobić, żeby tego typu zmiany i oddziaływanie na środowisko ograniczyć?

 

 

Zaufać swojemu domowi. O ile jest inteligentny. Jak budować ekologicznie i w poszanowaniu środowiska? Pokażemy Wam z unikalnego w skali regionu miejsca, czyli APA Smart w Gliwicach. Co jeszcze w lipcowej EkoMisji?

Wybierzemy się na jeden z katowickich dachów, aby przekonać się naocznie, że miejskie pasieki zyskują na popularności. A miejski ekosystem na różnorodności. Dbają o to też w Katowicach w inny sposób – siejąc i rozbudowując łąki. Będzie też dowód na to, że wycinka tysięcy drzew i krzewów może cieszyć. Bo w Sosnowcu ma powstać park, który będzie siedliskiem tylko i wyłącznie regionalnej flory.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego programu EkoMisja w Telewizji TVS

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close