Kraj produkcji: Polska

Rok produkcji: 2021

Przeznaczenie wiekowe: Dla małoletnich od lat 12

Opadanie kącika ust, niedowład ręki, nogi, niewyraźna mowa – to objawy udaru mózgu, który jest główną przyczyną niepełnosprawności i drugim pod względem częstości powodem zgonów. Szybkie rozpoznanie udaru to szansa na skuteczne leczenie i uniknięcie niepełnosprawności. W programie Kierunek Zdrowie porozmawiamy o udarze mózgu.

A powiemy o tym m.in dlatego, że edukacja na temat chorób, dotykających nasze rodziny: udaru mózgu właśnie, a także migotania przedsionków i cukrzycy typu 2 to część akcji edukacyjnej: „Zadbaj o serce w swojej rodzinie”, która ma na celu profilaktykę, leczenie i przeciwdziałanie konsekwencjom chorób cywilizacyjnych.

W ramach tej akcji, autorytety medyczne z zakresu neurologii, kardiologii i diabetologii dzielą się z Państwem swoim doświadczeniem i wiedzą związaną z tymi groźnymi chorobami. Jednym z nich jest nasz gość prof. dr hab. n. med. Anetta Lasek-Bal, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close