Skip to content

Absurdalny pośpiech w Żorach. Dostała mandat pod szkołą, piętnaście minut później wpadła ponownie

24 czerwca 2026
Redakcja
Dwa mandaty w 15 minut
fot. KMP Żory

Do nietypowego zdarzenia doszło podczas działań kontrolnych żorskiej drogówki.


40-letnia kobieta została zatrzymana za przekroczenie prędkości w rejonie szkoły podstawowej. Po zakończeniu procedury i odebraniu mandatu, wsiadła do samochodu i w momencie odjeżdżania z miejsca kontroli ponownie złamała przepisy. W efekcie w ciągu zaledwie 15 minut została ukarana dwukrotnie.

Działania „Prędkość” na ulicy Osińskiej

Sytuacja miała miejsce na ulicy Osińskiej w Żorach podczas prowadzonych przez policję pomiarów prędkości. Łącznie w trakcie jednodniowych działań w regionie mundurowi ujawnili ponad 80 przypadków łamania obowiązujących ograniczeń.

Punkt kontrolny na ulicy Osińskiej wyznaczono nieprzypadkowo – znajduje się tam szkoła oraz przejście dla pieszych, z którego codziennie korzystają uczniowie. Z tego względu na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Kontrola, mandat i natychmiastowa powtórka

Około godziny 7:30 patrol zatrzymał do kontroli 40-letnią mieszkankę Żor, która jechała o 14 km/h za szybko. Za to wykroczenie kobieta otrzymała mandat w wysokości 100 złotych oraz 2 punkty karne.

Finansowa kara nie skłoniła jednak kierującej do zdjęcia nogi z gazu. Gdy tylko policjanci zakończyli czynności i pozwolili jej odjechać, kobieta gwałtownie przyspieszyła. Tym razem pomiar wykazał, że poruszała się o 18 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy.

W rezultacie 40-latka po raz drugi została zatrzymana przez policjantów. Kolejne wykroczenie popełnione na przestrzeni kwadransa kosztowało ją dodatkowe 200 złotych mandatu oraz 3 punkty karne.

Policja przypomina, że nadmierna prędkość pozostaje jedną z głównych przyczyn najpoważniejszych zdarzeń drogowych. Ma to szczególne znaczenie w rejonach placówek oświatowych, gdzie nawet niewielkie przekroczenie limitu drastycznie wydłuża drogę hamowania pojazdu.


źródło: opracowanie własne na podstawie materiałów KMP Żory

Komentarze dla tego wpisu są wyłączone.

Tagi

Podobne wpisy

  • Wraca festiwal „MOC DĘTYCH” - już w ten weekend Zabrze zabrzmi orkiestrami dętymi!

    Monika Sławik
  • Nowy peron w Ligocie już otwarty

    Kamil Janisz
  • motocykliści pędzili 210 km/h

    Niebezpieczna jazda na drodze wojewódzkiej. Dwóch motocyklistów pędziło 210 km/h

    Redakcja

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP