Kategorie

Zabrze: Miasto chce postawić własną pasiekę! Stanie w ogrodzie botanicznym [ZDJĘCIA, WIDEO]

Producenci miodu mogą jednak spać spokojnie – 100 tys pszczół to bowiem raptem dwie pszczele rodziny i dwa ule. A te staną w celach edukacyjnych w Miejskim Ogrodzie Botanicznym. Już w czerwcu br. każdy mieszkaniec Zabrza będzie miał okazję samodzielnie wykonać miodobranie z prawdziwego pszczelego ula. Pod okiem pszczelarza, w profesjonalnym stroju pszczelarskim, każdy będzie się mógł poczuć jak prawdziwy pszczelarz. Będzie można skosztować wiosennego miodu prosto z plastra, a na pamiątkę otrzymać mały słoiczek miodu. Brzmi interesująco?

 

 

ZDJĘCIA: Takie właśnie ule staną w ogrodzie botanicznym w Zabrzu. W Zabrzu powstanie jeszcze w tym roku pasieka

 

Powiązane artykuły

W Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu staną przeszklone ule, gdzie każdy będzie mógł zobaczyć, co robią pszczoły i jak pracuje pszczelarz. Dzieci będą mogły darmowo wypożyczyć stroje pszczelarskie. Zaplanowano imprezy plenerowe i warsztaty związane z pszczołami. Powstanie też ścieżka edukacyjna z tablicami i domkami dla owadów. Teren, na jakim pszczoły będą pozyskiwały nektar, jest wyjątkowo ekologiczny. Ogród posiada w części parkowej ok. 5000 okazów drzew i krzewów pochodzących z różnych stref klimatycznych całego świata, takich jak np. berberys, dereń, irga, krzewuszka, kasztan jadalny, korkowiec amurski, kuningamia chińska, amorfa krzewiasta, kielichowiec wonny, surmia, tulipanowiec, glediczja, cypryśnik błotny czy też choina kanadyjska. Rośnie tu także wiele gatunków drzew, krzewów i kwiatów objętych w Polsce ochroną prawną.

Pasieka edukacyjna, która powstaje właśnie w Zabrzu, została objęta programem „Muzeum przyjazne osobie z autyzmem” prowadzonym przez Fundację Prodeste. Fundacja zapewni dostosowanie projektu do wymagań osób niepełnosprawnych, dzieci autystycznych oraz osób niewidomych i niedowidzących.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button