Kategorie

Minister MSWiA: Krajowa Mapa Zagrożeń we wrześniu we wszystkich garnizonach policji!

Tylko w jednym miesiącu i w jednej komendzie wojewódzkiej, w związku z funkcjonowaniem pilotażowego programu Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa odnotowano ponad 2000 zgłoszeń. Podsumowania dotychczasowej realizacji projektu dokonał w Białymstoku Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jarosław Zieliński oraz Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku, inspektor Daniel Kołnierowicz.

 

Od 1 lipca na terenie województwa Podlaskiego (tak jak w garnizonie stołecznym i pomorskim) realizowany jest pilotażowo program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W białostockim Parku na Plantach z udziałem sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku insp. Daniela Kołnierowicza odbyło się podsumowanie dotychczasowej realizacji tego projektu. W spotkaniu udział wzięli także: koordynator wojewódzki oraz koordynatorzy miejscy i powiatowi tego przedsięwzięcia.

 

Powiązane artykuły

 

Najwięcej zgłoszeń dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, drugą grupę stanowiły zgłoszenia związane z przekraczaniem przez kierujących dozwolonej prędkości, a trzecią  – nieprawidłowe parkowanie. W zgłoszeniach ze strony społeczeństwa pojawiały się także informacje związane np.  z nielegalnymi wysypiskami śmieci, dzikimi kąpieliskami czy niewłaściwym oznakowaniem dróg. W sumie w lipcu mieszkańcy województwa zgłosili 2065 informacji, z czego 891 – zostało potwierdzonych; w ich przypadku podjęto działania prowadzące do ich wyeliminowania.

 

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński stwierdził, że narzędzie w postaci Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa sprawdza się. Świadczy o tym znaczne zainteresowanie społeczne wyrażone w aktywności związanej z korzystaniem z Mapy. Minister zwrócił uwagę, że 43% przekazanych przez społeczeństwo sygnałów zostało potwierdzonych. Poinformował też, że cały czas trwają prace nad udoskonalaniem nowego narzędzia jakim jest „Mapa…”, m.in. poprzez doprecyzowanie czasu zgłoszenia czy np. informacji zwrotnej dotyczącej usunięcia danego zagrożenia, np. w przypadku niewłaściwego oznakowania drogi. Minister Jarosław Zieliński podkreślił jak ważne są – w kontekście dyslokacji służb – informacje uzyskane od społeczeństwa w ramach funkcjonowania „Mapy”. Na tej podstawie można między innymi efektywniej rozmieszczać patrole. Przy tej okazji podziękował Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Białymstoku i podległym mu funkcjonariuszom za zaangażowanie i wkład na rzecz realizacji i upowszechniania projektu, czego wyrazem jest największa aktywność społeczna (liczba zgłoszeń) spośród trzech garnizonów objętych pilotażem programu. Zaznaczył również, że zgodnie z założeniami – już we wrześniu tego roku Mapa… zostanie wdrożona we wszystkich garnizonach Policji na terenie całego kraju.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button