Kategorie

Tyle wniosków do budżetu obywatelskiego jeszcze nie było! Padł rekord w Gliwicach

Najwięcej pomysłów spłynęło z osiedli Stare Gliwice (37), Łabędy (35) i Sośnica (35), a najmniej – z Brzezinki (2). Złożone wnioski dotyczą głównie budowy nowych dróg rowerowych, chodników, parkingów, placów zabaw i wybiegów dla psów, remontów ulic, modernizacji przejść dla pieszych oraz oświetlenia osiedlowych zaułków i ścieżek spacerowych, a także organizacji całorocznych zajęć sportowych i kulturalnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Z mniej typowych rozwiązań zaproponowano w tym roku: budowę parków linowych dla dzieci, osiedlowych tężni solankowych, kortu tenisowego, farm fotowoltaicznych czy ogrodu ziołowego, postawienie tablic informujących o stanie jakości powietrza, a także utworzenie bulwarów Kłodnicy.

 

Weryfikacją tych oraz pozostałych pomysłów gliwiczan zajmują się pracownicy merytorycznych wydziałów Urzędu Miejskiego oraz jednostek miejskich. Wyniki zostaną opublikowane na www.gliwice.eu 4 maja. Tego samego dnia ogłoszone zostaną osiedlowe listy zadań. Głosowanie na poszczególne przedsięwzięcia rozpocznie się 15 maja, a zakończy 12 czerwca. Wyniki poznamy 14 lipca.

 

Pamiętajmy: aktywność na każdym etapie Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego jest bezcenna! Do dyspozycji 21 osiedli jest bowiem – przypomnijmy – kwota 4,5 mln zł. Zgodnie z obowiązującą procedurą, przynajmniej jedno zadanie w każdym z osiedli ma szansę na realizację w przyszłym roku. Oznacza to, że po głosowaniu i wybraniu przez mieszkańców określonych przedsięwzięć, z budżetu obywatelskiego może zostać sfinansowanych CO NAJMNIEJ 21 zadań.

 

W ostatnim głosowaniu nad budżetem obywatelskim (2016 r.) 14 921 głosów mieszkańców zostało rozdzielonych pomiędzy 56 z 82 proponowanych zadań. Do realizacji w tym roku wybrano m.in. nowe parkingi, wybieg dla psów, place zabaw, kolejne siłownie na świeżym powietrzu, boisko, stoły do tenisa, kącik relaksu, połączenia ulic, wiatę czy tablice edukacyjne, a także teren do gry w bule oraz w disc golfa.

 

Przygodę z budżetem obywatelskim Gliwice zaczęły od sondażu internetowego w 2013 roku. Do końca ubiegłego roku w różnych częściach Gliwic udało się zrealizować 33 przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button