Śląskie: Antyterroryści wysadzili samochód. Tak przygotowują się do COP24 [FOTO i WIDEO]
Antyterroryści z Katowic zorganizowali szkolenie dla pirotechników różnych służb i jednostek z kraju. Odbyło się ono w Krupskim Młynie. Sami wysadzali to, co wcześniej przygotowali. Wszystko pokazali na specjalnym WIDEO
Zobacz koniecznie: Szokujące nagranie z Katowic! Mężczyzna chciał zgwałcić niewidomego psa!
Wzięli w nim udział pirotechnicy z jednostek specjalnych Policji i Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa i fachowcy w dziedzinie materiałów wybuchowych. Celem szkolenia było zwiększanie wiedzy o występujących mieszaninach wybuchowych, ich składzie i właściwościach, sprawdzenie możliwych skutków ich detonacji oraz doskonalenie współpracy pomiędzy pirotechnikami z różnych jednostek.
Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Katowic zorganizowali na Śląsku cykl szkoleń dla członków zespołów pirotechnicznych z różnych formacji mundurowych. Są one kolejnym z elementów przygotowań do szczytu klimatycznego COP24 i koncentrują się na współdziałaniu służb w zakresie materiałów wybuchowych.
Zobaczcie również: Chorzów ma wreszcie rowery miejskie! 150 rowerów czeka na 15 stacjach
Celem szkolenia było zwiększanie wiedzy z zakresu rodzajów występujących mieszanin wybuchowych i poddawanie ich testom poprzez detonację, a tym samym sprawdzenie siły niszczenia danej mieszaniny wybuchowej.
Zajęcia zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, prowadzili specjaliści – pirotechnicy ze służb uczestniczących w szkoleniu, jak również fachowcy z Instytutu Mechaniki Precyzyjnej Państwowego Instytutu Naukowego oraz Wojskowej Akademii Technicznej. Przekazali oni wiedzę z zakresu technicznego zastosowania materiałów wybuchowych i tworzenia ładunków kumulacyjnych. Dzięki przygotowaniu tego rodzaju materiałów w celach szkoleniowych możliwe jest na przykład sprawdzenie przebijalności płyt pancernych oraz badanie wpływu wybuchu danej mieszaniny na przedmioty i obiekty (do tego celu wykorzystano samochód).
W szkoleniu uczestniczyło blisko 40 osób z jednostek mundurowych z całego kraju m.in. z policyjnych i wojskowych jednostek specjalnych, a także ze Straży Granicznej oraz Służby Ochrony Państwa.
Źródło: Śląska Policja