Wiadomość dnia

Szopka w Panewnikach odsłonięta! Gigantyczna szopka u franciszkanów ściąga do Katowic tłumy! [WIDEO]

Co roku jest inna, ale każdego roku tak samo ogromna i robiąca olbrzymie wrażenie. Szopka w Panewnikach, rok rocznie stawiana w bazylice ojców franciszkanów już odsłonięta. I znowu do Katowic ściąga tłumy!

 

Przyzwyczailiśmy Was do treści pełnych humoru. Tym razem ostatnie wydarzenia nam na to nie pozwalają. ZOBACZCIE co stało się w ostatnim tygodniu oraz to, co powinien wiedzieć każdy mieszkaniec naszego regionu.

TOP 5 SILESIA FLESZ

 

W tym roku szopka w Panewnikach zawiera w sumie 350 elementów - figurki statyczne oraz ruchome, a także choinki
W tym roku szopka w Panewnikach zawiera w sumie 350 elementów – figurki statyczne oraz ruchome, a także choinki

Szopka w Panewnikach ma 600 metrów kwadratowych powierzchni. Jej wysokość do ponad 18 metrów, a szerokość – 32 metry. Centralne miejsce to oczywiście scena narodzenia Chrystusa. Po prawej autor panewnickiej szopki – Paweł Jałowiczor z Jaworzynki – umieścił scenę zwiastowania Najświętszej Marii Panny, w lewej nawie znalazła natomiast miejsce święta Rodzina.

Szopka w Panewnikach, rok rocznie stawiana w bazylice ojców franciszkanów już odsłonięta
Szopka w Panewnikach, rok rocznie stawiana w bazylice ojców franciszkanów już odsłonięta

W tym roku szopka w Panewnikach zawiera w sumie 350 elementów – figurki statyczne oraz ruchome, a także choinki. Niektóre z figur mają ponad 100 lat i półtora metra wysokości. Może je obejrzeć każdy.

Szopka w Panewnikach została odsłonięta tradycyjnie podczas pasterki. Teraz można ją zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-18.00, a w weekendy godzinę dłużej. Franciszkanie z katowickich Panewnik przygotowali w tym roku także specjalną atrakcję dla najmłodszych – w ogrodach klasztornych powstał żywy żłóbek.
(WZ)

Franciszkanie z katowickich Panewnik przygotowali w tym roku także specjalną atrakcję dla najmłodszych - w ogrodach klasztornych powstał żywy żłóbek
Franciszkanie z katowickich Panewnik przygotowali w tym roku także specjalną atrakcję dla najmłodszych – w ogrodach klasztornych powstał żywy żłóbek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button