Sport

100 najpopularniejszych sportowców świata! Który jest Lewandowski?

100 najpopularniejszych sportowców na świecie to zestawienie opublikowane przez ESPN. Wśród wyróżnionych znalazło się miejsce tylko dla jednego Polaka. Robert Lewandowski – piłkarz Bayernu Monachium i kapitan Reprezentacji Polski zajął 96. miejsce. Oto czołowa dziesiątka zestawienia ESPN.

100 najpopularniejszych sportowców na świecie

Miejsce 10. – Tiger Woods

Tiger Woods to prawdopodobnie najlepszy zawodnik golfa w historii! W 1997 roku został najmłodszym zwycięzcą turnieju Masters – miał wtedy zaledwie 21 lat i trzy miesiące. Mierzący 185 cm zawodnik na zawodowstwo przeszedł w 1996 roku. Od tego czasu zaliczył 106 wygranych.

Miejsce 9. – Stephen Curry

View this post on Instagram

Happy Birthday Steph! ??

A post shared by Stephen Curry & Family (@allaboutthecurrys) on

Zawodnik Golden State Warriors, z którymi jest związany od 2009 roku, to pierwszy koszykarz w zestawieniu. Stephen Curry aż dziewięć razy grał w meczu All Star!

Miejsce 8. – Rafael Nadal

Hiszpański tenisista jest aktualnie drugi w rankingu ATP World Tour.  32-letni Rafael Nadal gra zawodowo w tenisa od 2001 roku, w tym czasie wygrał ponad 80 turniejów!

Miejsce 7. – Virat Kohli

Touchdown Delhi ?

A post shared by Virat Kohli (@virat.kohli) on

Dla wielu z was będzie to zaskoczenie, ponieważ Virat Kohli to zawodnik mało znany w Europie. Jest to krykiecista z Indii, kapitan tamtejszej reprezentacji kraju.

Miejsce 6. – Roger Federer

? ??? ??? ? ? ? ? ??? ? ? ? ? ??? ? ??? ??? #rf100

A post shared by Roger Federer (@rogerfederer) on

Czwarty aktualnie tenisista świata według rankingu ATP World Tour. Roger Federer wygrał w swojej karierze ponad 100 turniejów. Zawodowo gra od 1998 roku.

Miejsce 5. – Conor McGregor

Irlandzka gwiazda federacji UFC swoją popularność zawdzięcza głównie wybrykom poza oktagonem. Conor McGregor zawodowo stoczył 25 walk, z których wygrał 21.

Miejsce 4. – Neymar

? @martingarrix ??

A post shared by EneJota ?? ? neymarjr (@neymarjr) on

Brazylijski zawodnik gra aktualnie w PSG. Neymar jest w ostatnim czasie kontuzjowany, przez co nie mógł wystąpić w przegranym dwumeczu z Manchesterem United.

Miejsce 3. – Leo Messi

Miejsce na podium dla jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Zarabiający ponad 100 milionów dolarów rocznie piłkarz jest filarem drużyny FC Barcelona. Leo Messi mimo wieku jest ciągle w fenomenalnej formie.

Miejsce 2. – LeBron James

? Wow Life is GREAT‼️‼️‼️

A post shared by LeBron James (@kingjames) on

Prawdopodobnie najlepszy koszykarz świata reprezentuje aktualnie barwy Los Angeles Lakers.

Miejsce 1. – Cristiano Ronaldo

?

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Portugalski piłkarz jest aktualnie w kapitalnej formie, co udowodnił w meczu z Atletico Madryt strzelając hattricka! Cristiano Ronaldo świetnie sprawuje się również w Serie A, gdzie ma na koncie już 19. trafień.