Wszczęte śledztwo w sprawie wyborów prezydenckich umorzono po kilku godzinach
Ekspresowe śledztwo w sprawie wyborów prezydenckich, w jednej z warszawskich prokuratur, zakończyło się już po kilku godzinach. To niesamowite jak szybko potrafi działać nasz aparat sprawiedliwości np. w takich sprawach. Śledczy mieli sprawdzić czy organizacja wyborów sprowadza niebezpieczeństwo zagrażające zdrowiu i życiu wielu osób. Jak widać nie sprowadza.
Kryminalne seriale w TVS! Zobaczcie „Prawo i porządek” oraz „Napisała: Morderstwo”
Ekspresowe śledztwo Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów pokazuje jak sprawnie i szybko może działać aparat sprawiedliwości w Polsce. Jak podaje portal RMF 24, śledztwo było – w sprawie sprowadzenia niebezpieczeństwa zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób poprzez przedsięwzięcie działań mających na celu przeprowadzenie wyborów Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w 2020 r. w okresie ogłoszonego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. Dz.U poz. 491 stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 –
Śledztwo powierzono stołecznej Komendzie Policji i po kilku godzinach jak poinformowała PAP prok. Mirosława Chyr, umorzono je nie widząc by do ww. czynu miało dojść. Przypomnijmy, że aktualnie PiS chce przeprowadzić wybory w pełni korespondencyjne i w związku z tym ostatnio zmieniono zapisy w polskim kodeksie wyborczym. W całej awanturze o wybory prezydenckie bierze udział opozycja, która organizacji wyborów w maju po porostu nie chce i uważa to za słaby, polityczny i mocno kontrowersyjny pomysł. Warto dodać, że ustawa trafiła do Senatu, który jak powiedział Marszałek Grodzki chce wykorzystać pełne 30 dni na sprawdzenie jej pod każdym kątem. Nasuwa się od razu pytanie – czy do wyborów w związku z powyższym w ogóle dojdzie?
Otwarcie szkół, przedszkoli i kolejny etap zmian regulacji. Premier przedstawi szczegóły
Strajk przedsiębiorców! 25 kwietnia przez Katowice może przejechać kilkaset aut
21 nowych zakażeń w województwie śląskim. W tym 7-letnie dziecko!
źródło: RMF 24 red: B. Bednarczuk