Uber za darmo dla lekarzy! Jak działa Uber Medics?
Darmowe przejazdy dla personelu medycznego. Uber Medics to nowa usługa, która ma wesprzeć walczących z epidemią na pierwszej linii. Informacja o taksówkach dla lekarzy i innych pracowników służby medycznej otrzymali wszyscy użytkownicy popularnej aplikacji.
Szturm na parki! W samoprzylepnych maseczkach!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS
-Jeżeli ta osoba ma wśród swoich znajomych i rodziny lekarza, pielęgniarkę czy pracownika zaangażowanego w walkę z wirusem, powinna skierować do niej ten wiadomość, w której jest link. Tam znajduje się formularz, który pracownik medyczny uzupełnia i wysyła do nas. My sprawdzamy czy ta osoba faktycznie pracuje w szpitalu i może korzystać z tych bezpłatnych przejazdów. Po pozytywnej weryfikacji pojawia się u tej osoby Uber Medics na aplikacji – mówi Michał Konowrocki, Uber Polska.
Pojazdy i kierowcy są gotowi. Pasażerowie będą mogli czuć się bezpiecznie.
-Uber wyposażył każdego kierowcę w maseczki, płyny dezynfekujące, rękawiczki oraz właśnie w tę przegrodę, która dzieli przednią strefę kierowcy od tylnej pasażera. Dzięki temu przejazdy, nie tylko z Uber Medics, choć po to to jest, będą bezpieczne też dla innych pasażerów – mówi Mateusz Gawryś, partner Uber Polska, Profitcar
Przy tworzeniu bazy szpitali z firmą współpracowała Metropolia. GZM liczy na to, że z przejazdów skorzysta jak najwięcej pracowników służby zdrowia. Do tej pory usługa nie została jeszcze zbyt szeroko rozpropagowana.
-Z informacją trzeba dotrzeć trochę bliżej, czyli do tych punktów, z których ten personel medyczny korzystał dotąd. Są to m.in. przystanki transportu zbiorowego. Licząc na to, że te osoby poszukają jakiegoś wsparcia wśród dzieci i wnuków, jak z tego korzystać. Może być taki bariera technologiczna, że po prostu starsze pokolenia nie będą chciały z tego korzystać przez jakieś takie opory i niewiedzę – podkreśla Marcin Domański, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.
Do tej pory usługa przyjęła się już m.in. w Poznaniu i Trójmieście. Przejazdy na Śląsku będą realizowane przez kilkanaście samochodów. Mogą z nich skorzystać pracownicy szpitali w Chorzowie, Bytomiu, Tychach, Sosnowcu, Katowicach i Gliwicach.
autor: Łukasz Kądziołka
Od 6 maja otwarcie żłobków i przedszkoli. Co z dodatkowym zasiłkiem opiekuńczym?
Posyłanie dziecka do przedszkola to nie jest obowiązek [WYTYCZNE GIS, MZ i MEN]