Kategorie

Rudnik, Wisła, Ustroń, Tychy, Dąbrowa Górnicza na „liście wstydu” PAS

Polski Alarm Smogowy opublikował listę 490 gmin, które nie zgłosiły się do Programu Czyste Powietrze – dopłacającego do wymiany kotłów na węgiel i drewno. To jedna piąta spośród 2477 gmin w Polsce. Najchętniej walczą ze smogiem gminy z województw małopolskiego i świętokrzyskiego, gdzie wszystkie zgłosiły uczestnictwo w programie.

 

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

Cieszymy się z tak masowego udziału gmin w dystrybucji środków na wymianę kotłów i pieców – powiedział Andrzej Guła, lider Polskiego Alarmu Smogowego – dziwi jednak wciąż duża liczba gmin, które postanowiły w programie nie uczestniczyć, mimo, że mogą otrzymać na ten cel 30 tys. zł. rocznie. Na zapisy pozostało jeszcze kilka dni (do 15 września 2021 r.). Mam nadzieję, że pozostałe gminy dołączą do programu, co pomoże mieszkańcom tych społeczności skorzystać z dopłat.

W całej Polsce jest 490 gmin, które nie podpisały jeszcze stosownego porozumienia. Działacze Polskiego Alarmu Smogowego mówią, że „jego brak to odcinanie mieszkańców od ułatwień w pozyskiwaniu środków na wymianę źródeł ciepła i działanie na ich szkodę

Wśród 36 gmin w województwie śląskim, które nie mają podpisanego porozumienia, możemy znaleźć Dąbrowę Górniczą, Częstochowę, Rudnik, Wisłę, Tychy, czy Ustroń. Znalazły się też na niej małe Jejkowice z powiatu rybnickiego.

Lista gmin, które jeszcze nie dołączyły do PCZP (stan na 9 września 2021 r.)

 

Źródło: Polski Alarm Smogowy

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Prawie 130 tys. osób z prawem do trzeciej dawki szczepionki. Ile osób już się zaszczepiło?

Kiedy ferie zimowe 2022? Sprawdź kalendarz roku szkolnego 2021/2022

Toaleta szkolna z Zabrza stała się słynna na całą Polskę! Ale nic w tym dziwnego, samo zobaczcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button