11-latka chciała rzucić się pod pociąg. W ostatniej chwili interweniowali policjanci
Policjanci ze Świętochłowic uratowali życie 11-latki, która próbowała popełnić samobójstwo. Policjant zabrał nastolatkę z torów, po których chwilę później przejechał rozpędzony pociąg.
Dyżurny świętochłowickiej komendy otrzymał informację, że wzdłuż torów kolejowych idzie 11-letnia dziewczynka, która chce popełnić samobójstwo. Dziewczynka planowała rzucić się pod nadjeżdżający pociąg.
Dzielnicowy oraz policjantka z drogówki natychmiast pojechali na miejsce. Pod wiaduktem DW 902 zauważyli siedzącą przy torowisku dziewczynkę. Dzielnicowy widząc pędzący pociąg osobowy, złapał dziewczynkę i siłą ściągnął z torowiska. Kilka sekund później przejechał pociąg.
Ostatecznie 11-latka trafiła pod opiekę matki.
Dzieci bardziej są narażone na doznawanie krzywdy niż dorośli, dlatego chronią je szczególne prawa. Młode osoby mają również szczególne potrzeby.
Ogólnopolski, bezpłatny i anonimowy telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży, dostępny jest pod zharmonizowanym w Europie numerem 116111, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
„Zasady ABCD” funkcjonowania telefonu 116 111:
Anonimowo – dzwoniąc, nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska ani adresu zamieszkania.
Bezpłatnie – połączenie jest bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych.
Chętnie – konsultanci 116 111 gotowi są rozmawiać o każdej ważnej sprawie. Jeśli będzie to potrzebne, mogą umówić się na kolejną rozmowę.
Dyskretnie – wszystko, o czym powiesz lub napiszesz, zostanie między Tobą a konsultantami 116 111. Jeśli poprosisz o pomoc w rozwiązaniu Twoich problemów lub zgodzisz się na to, żeby Ci pomóc – konsultanci 116 111 zajmą się tym.
Źródło: Policja Śląska