Silesia Flesz najnowsze informacje

Trzylatek wypadł z okna w Jastrzębiu-Zdroju. Są zarzuty dla pijanych opiekunów

Trzyletni chłopiec, który w miniony piątek wypadł przez okno jednego z bloków w Jastrzębiu-Zdroju jest wybudzany ze śpiączki farmakologicznej.

 

Jako, że proces ten jest dość powolny, lekarze na wybudzenie dziecka potrzebują kilku dni. Chłopiec do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka trafił w stanie ciężkim, z poważnymi obrażeniami i urazami. W tym przypadku można mówić o prawdziwym szczęściu i doświadczeniu lekarzy, którzy stoczyli dosłownie walkę o życie chłopca.

– Wszystko wskazuje na to, że nasi lekarze tę walkę wygrali. Stan chłopca poprawił się ustabilizował, zaczął stopniowo poprawiać i jest to na tyle optymistyczna sytuacja, że nasi medycy zdecydowali o wybudzaniu chłopca ze śpiączki farmakologicznej. Ten proces już się toczy, dziecko najpóźniej jutro zostanie w pełni wybudzone i odłączone od aparatury, do której do tej pory musiało być podłączone. No i wtedy będą podejmowane dalsze decyzje terapeutyczne, ale rokowania na tę chwilę są ostrożnie optymistyczne – mówi Wojciech Gumułka, GCZD im. Jana Pawła II w Katowicach

Jak poinformował rzecznik katowickiego szpitala, mimo powoli poprawiającego się stanu zdrowia chłopca, najbliższe kilka tygodni spędzi on jeszcze w placówce. Czy po opuszczeniu szpitala wróci pod opiekę ojca i jego partnerki, o tym zadecyduje sąd rodzinny. Tymczasem prokurator Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec pary, która w dniu wypadku miała sprawować opiekę nad dzieckiem.

Powiązane artykuły

– Z ustaleń wynika, że w momencie wypadnięcia dziecka obydwojga tych państwa nie było w mieszkaniu. Ten pan wyszedł do sąsiada na chwilę i pani też wyszła na chwilę do ubikacji, która jest wspólna na korytarzu. Co spowodowało, że akurat dziecko zainteresowało się oknem? Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Obydwoje państwo zostali zatrzymani przez policję, przedstawiono im zarzuty z artykułu 160 § 1. kodeksu karnego czyli narażenie tego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji – mówi prok. Jacek Rzeszowski, Prokurator Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju

Co ma na celu prawidłowe zabezpieczenie postępowania karnego. Jak mówi prokurator, środek ten uznany został za wystarczający, na co pozwoliła ogólna ocena sytuacji i zgromadzonych materiałów dowodowych. Obciążeniem dla opiekunów był fakt, że ojciec chłopca z momencie zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości, a jego partnerka pod wpływem alkoholu.

Autor: Fatima Orlińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button