Silesia Flesz najnowsze informacjeTVS VIDEO

Finałowy turniej IEM trwa! Łączna pula nagród to 1,5 mln dolarów

Spodek znów stał się areną międzynarodowych rozgrywek e-sportowych. Już od wczesnych godzin porannych przed halą ustawiła się długa kolejka fanów gry Counter-Strike, którzy z trybun chcieli zobaczyć finałowy turniej czołowych drużyn. W tegorocznej, jedenastej już edycji Intel Extreme Masters łączna pula nagród to 1,5 mln dolarów.

Jeśli gra się w gry, to fajnie jest oglądać zawsze lepszych, to fajnie jest też nimi się inspirować. Ma się swoich idoli, ma się swoje drużyny i ulubionych graczy – mówi Rafał, kibic z Lublina.

• To jest coś takiego co i łączy powiedzmy. Jak się jest fanem gierki to są emocje jak na piłce nożnej, jak na meczu , na czymkolwiek. Jednak dużo osób kibicuje tej samej drużynie, co się samemu kibicuje to fajnie się to ogląda. Emocje są, głośno jest w środku, daje to po ciarkach więc naprawdę fajna zabawa pod tym względem – mówi Janek, kibic z Wodzisławia Śląskiego.

Jednak IEM to nie tylko rozgrywki. Wielu graczy przemierza całą Polskę również po to, by przez trzy dni trwania turnieju zapoznać się z nowinkami technologicznymi i gamingowymi gadżetami. Ci odważniejsi mogą spróbować na przykład lotu ze spadochronem, oczywiście wirtualnego. Miłośnicy tradycyjnej rozrywki, będą mogli spróbować swoich sił w kultowych grach.

• Chociażby w League of Legends, podobnie w Valorancie będą organizowane miniturnieje każdy będzie mógł spróbować swoich sił. Nie tylko solo, ale też z paczką znajomych jak wpadnie ekipa to jak najbardziej – mówi Piotr Szychowski, organizator miniturniejów.

• Byłem na paralotni wyniesiony na kilometr i spadałem. Więc bardzo podobne uczucie, tylko że tu było jeszcze gorzej bo można było spadać głową w dół. A na spadochronie tego nie zrobimy, więc bardzo, bardzo fajnie. Polecam – mówi Marek, mieszkaniec Gdańska.

Młodzi ludzie coraz bardziej przygotowują się do wejścia w świat gier. Na przykład w klasach e- sportowych, gdzie uczniowie poznają nie tylko technologię i jej możliwości, ale całą branżę.

Aspekt dziennikarski, aspekt ekonomiczny, z perspektywy podpisywania kontraktów, umów. Myślę, że to dosyć istotne bo ci młodzi ludzie za chwilę wejdą na rynek pracy i warto, by wiedzieli w ogóle jak się poruszać w tej przestrzeni. Stąd pomysł szkoły na kierunek e-sportowy – mówi Barbara Drzazga-Kolbe, wychowawca klasy e-sportowej TEB Edukacja z Koszalina.

Bilety na finałowe rozgrywki na scenie Spodka wyprzedały się już w listopadzie. IEM 2023 wraz z expo potrwają do niedzieli włącznie.

Autor: Fatima Orlińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button