KategorieKrajSilesia Flesz najnowsze informacjeSportWiadomość dnia

Polska wygrywa u siebie z reprezentacją Albanii

Pierwsza wygrana w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy

Dziś na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się kolejny mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. Polacy okazali się lepsi, ale wygrali tylko 1:0.

Kilka dni temu polska reprezentacja przegrała w Pradze z reprezentacją Czech 3:1. Był to pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera Fernando Santosa.

Dziś wielu polskich kibiców liczyło na pierwsze zwycięstwo w eliminacjach do Mistrzostw Europy, bo przeciwnikiem była reprezentacja Albanii, znajdująca się w rankingu FIFA na dużo niższej pozycji niż Polska. Sympatycy polskiej reprezentacji nie pomylili się. Polska wygrała, ale tylko 1:0.

Początek meczu nie zachwycał. Polacy popełniali proste błędy, cho tym razem nie doprowadziły one do utraty bramki. Mimo, że Albania nie była faworytem tego meczu, to jej piłkarze stworzyli kilka sytuacji, które mogły zakończyć się golem. Przełom w meczu nastąpił w 41. minucie po wyprowadzonej przez Polaków akcji. Najpierw jeden z z naszych reprezentantów trafił w słupek, ale na dobrze ustawiony był Świderski, który celną dobitką wywalczył dla Polaków prowadzenie. Do przerwy było 1:0.

Można powiedzieć, że Polacy do drugiej połowy podeszli dość spokojnie, co chwilę przejmując inicjatywę i tworząc kolejne sytuacje strzeleckie. Bliski strzelenia gola był Robert Lewandowski, który popisał się pięknym dryblingiem i przerzutką nad bramkarzem. Niestety piłka została wybita i nie wylądowała w bramce gości. Potem Albańczycy mieli trzy bardzo groźne sytuacje, jednak Wojciech Szczęsny nie dał się pokonać. Podobnie było w 87. minucie meczu gdy Albańczykom zabrakło dosłownie centymetrów, by posłać piłkę prosto do bramki naszej reprezentacji. Sędzia doliczył 4. minuty do regulaminowego czasu gry, lecz nie zmieniło to wyniku mecz. Polska wygrała z Albania 1:0.