Silesia Flesz najnowsze informacjeTVS VIDEO

Radio Silesia zasłużone dla miasta Świętochłowice

Nagrody w Świętochłowicach przyznawane są od kilkunastu już lat, a ich ideą jest nagradzanie ponadprzeciętnie aktywnych na rzecz miasta. W tym roku przyznano cztery nagrody: dla osoby prywatnej, organizacji pozarządowej oraz dwie dla podmiotów prywatnych. Pośród nich redakcji Radia Silesia.

 

– Ja się bardzo cieszę, że ta współpraca na linii miasto Świętochłowice, prezydent Daniel Beger, Radio Silesia układa się wzorowo. Wszyscy tutaj propagujemy śląską kulturę, śląską tradycję, spotykamy się we wszystkich dzielnicach Świętochłowic na muzycznych spotkaniach sąsiadów z Radiem Silesia. Spotykamy się tu w Centrum Kultury Śląskiej bardzo często na Dniu Matki, a także nagłaśniamy wydarzenia, które odbywają się w mieście. Niedawno zrewitalizowany Staw Kalina czy tez otwarcie nowego zjazdu DTŚ. No i zawsze pan prezydent jest mile widziany na 96,2 FM w Radiu Silesia – mówi Wojciech Kania, dyrektor Radia Silesia.

Kandydatów do nagrody w każdym roku nominuje prezydent w porozumieniu z radnymi, ale i lokalną społecznością. Kryterium nie jest wyłącznie wpływ działalności laureatów na promocję miasta, ale również popularyzacja o nim wiedzy.

– Oceniając rok 2022 widzieliśmy po raz kolejny bardzo fajną współpracę z Radiem Silesia. Spotkania w dzielnicach, które były organizowane, które cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców nie tylko poszczególnych dzielnic, ale też z różnych innych miejscowości. Nie tylko ościennych. Stąd jestem przekonany, że ta nagroda, która idzie w kierunku Radia Silesia jest jak najbardziej zasłużona – mówi Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Powiązane artykuły

Pośród zasłużonych w tym roku znalazło się Stowarzyszenie Wszyscy Razem, Wszyscy Równi. To grupa kilkunastu osób, które od lat angażują się w pomoc ciężko chorującym dzieciom, w tym na choroby rzadkie. Nagroda to dla wyróżnionych okazja, by poprzeczkę w pomaganiu podnieść jeszcze wyżej.

– Zbieraliśmy pieniążki, momentami przy dobrych akcjach to były ogromne pieniążki, dzięki którym ci, którym to przekazywaliśmy mogli sobie opłacać leczenie, rehabilitacje, wyjazdy za granicę – to, czego w kraju nie mogli uzyskać. Ale z biegiem czasu nabieraliśmy tego doświadczenia, poznawaliśmy środowiska i osoby. Dzisiaj jest taka sytuacja, że często nie potrzebujemy tych pieniążków, ale rodzice mają problem dostać się do specjalisty – mówi Zbigniew Nowak, Stowarzyszenie Wszyscy Razem, Wszyscy Równi.

Zgłoszenia do kolejnej edycji nagrody będą przyjmowane do czerwca przyszłego roku.

 

Fatima Orlińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button