Znacie kosmetyki Avon? Oto ich fabryka. Wideo
To tu powstają kosmetyki Avon, które trafiają do ok. 50 krajów na trzech kontynentach. Oto fabryka Avon w Garwolinie. Obok powstaje centrum badawczo- rozwojowe, które ma zostać otwarte w 2024 roku. Zobacz odcinek programu Biznes bez Granic w TVS.
Oferują produkty do pielęgnacji skóry, makijażu oraz perfumy, a wszystko to sprzedają konsultantki. W Garwolinie, oddalonym o 70 km od Warszawy, od lat działa największa i najbardziej zaawansowana technologicznie fabryka firmy Avon. Niebawem kompleks ten zostanie powiększony o centrum badawczo-rozwojowe. Jego powierzchnia to 1100 kmw. Zobaczcie na wideo, jak wygląda fabryka Avon w Garwolinie.
Historia firmy Avon
Przypomnijmy. Historia firmy Avon rozpoczęła się w 1886 roku w Stanach Zjednoczonych. Początkowo firma nosiła nazwę California Perfume Company. Nazwa Avon pojawiła się w 1928 roku, wtedy też firma rozszerzyła swoją działalność poza granicami Stanów Zjednoczonych i otworzyła swoje biura w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Meksyku.
Z kolei kosmetyki Avon w Polsce są obecne od 30 lat. Firma zaczęła działać w Polsce w czerwcu 1992 roku, a w Garwolinie w 1997 roku.
– W tym miejscu wcześniej działał zakład o nazwie Esmeralda – przypominają przedstawiciele Avonu. I to właśnie w tym zakładzie przy ulicy Stacyjnej Avon rozpoczął w latach 90. produkcję żelu Aqua i dezodorantu w kulce Spa. Potem wykupił zakład i zaczął jego rozbudowę. Obecnie fabryka Avon w Garwolinie podzielona jest na sekcje. Osobne sekcje mają np. perfumy i emulsje, które zawierają w swoim składzie alkohol, osobne kosmetyki kolorowe. To tutaj też od kilku lat produkowane są kosmetyki The Body Shop. To też centrum dystrybucyjne firmy Avon. Obecnie w naszym kraju działa aż 175 tys. konsultantek. Jak chwali się Avon, fabryka w Garwolinie jest największym i najbardziej zaawansowanym technologicznie zakładem produkcyjnym Avon na świecie.
– W 2021 roku wyprodukowaliśmy w Garwolinie 338 mln kosmetyków – przypominają przedstawiciele Avonu. – Z tego prawie 64,5 mln stanowiły perfumy. Było ich aż ponad 3 mln litrów.
Burmistrz Garwolina przyznaje, że już nie można sobie wyobrazić tego miasta bez tej fabryki. – Chodzi o podatki, które są znaczną pozycją w naszym budżecie czy miejsca pracy, ale też udział wżyciu naszej społeczności – mówi burmistrz Marzena Świeczak.
W środę, 21 lutego, o godz. 16.30 fabryka Avon Garwolin będzie bohaterem jednego z odcinków programu telewizji TVS „Biznes bez granic”.