Śląskie: Jesteś kulturalny i cierpliwy? Ta oferta pracy jest dla Ciebie
ZTM szuka osób chętnych do pracy w roli informatorów terenowych. Do organizatora transportu mogą zgłaszać się zarówno osoby fizyczne, jak i agencje pracy.
– Nasza sieć obejmuje ponad 50 gmin, w których mamy ok. 7 tys. przystanków. W ciągu roku wprowadzamy ok. 3 tys. zmian w rozkładach jazdy. Liczby te obrazują, jak dużo trudnych wyzwań stoi przed nami, aby w terenie zapewnić podróżnym właściwą informację pasażerską – mówi rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek. – Szacujemy, że do realizacji tego zadania będziemy potrzebować nawet 70 osób. Wiele zależy m.in. od tego, czy i w jakim zakresie wesprze nas firma, która wygra ogłoszone przez nas postepowanie – dodaje Michał Wawrzaszek.
Zainteresowani pracą informatora terenowego mogą się zgłaszać do ZTM mailowo na adres kancelaria@metropoliaztm.pl. Wystarczy przesłać zgłoszenie zawierające imię i nazwisko oraz numer telefonu w celu dalszego kontaktu. Firmy natomiast, np. agencje pracy, mają czas na zgłoszenie się do postępowania do 6 marca.
Praca w ZTM. Profil kandydata
Niezależnie od tego, czy kandydat do pracy w roli informatora terenowego nawiąże współpracę z ZTM bezpośrednio (umowa zlecenie) czy pośrednio (przez firmę), wymagania będą takie same. Muszą to być osoby kulturalne, cierpliwe i takie, które potrafią rozmawiać z ludźmi. Nieoceniona będzie znajomość sieci połączeń ZTM. Organizator komunikacji miejskiej będzie również oczekiwał od współpracowników m.in. schludnego ubioru oraz pracy w przekazanych przez ZTM kamizelkach odblaskowych.
Informator terenowy. Na czym polega ta praca?
Praca informatora polega na udzielaniu pasażerom informacji o zaplanowanych zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zadanie to wykonywane jest doraźnie, w pobliżu tych przystanków, które cechują się największą popularnością lub w pojazdach kursujących na zlecenie ZTM. Akcje informacyjne są prowadzone przez ZTM przy okazji wprowadzania największych modyfikacji w sieci połączeń, np. podczas dużych wydarzeń.
Przed akcjami informacyjnymi ZTM zapewnia materiały szkoleniowe i informacyjne. Miejscem pracy może być każdy przystanek, który jest obsługiwany przez autobusy, tramwaje lub trolejbusy w gminach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.