Silesia Flesz najnowsze informacjeSport

Wychowanka MKS-MOSM Bytom walczyła o awans do finału IO

8 sierpnia polska sztafeta kobiet 4×100 m w składzie z bytomianką Magdaleną Stefanowicz walczyła o awans do finału w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Niestety Polki w swojej serii zajęły 5. miejsce i miały zbyt słaby czas, aby awansować do najlepszej ósemki.

Biegaczki rywalizowały w dwóch seriach. Z obu biegów do finału awansowały po trzy najlepsze sztafety, a stawkę uzupełniły dwie kolejne z najlepszymi czasami. Biało-Czerwone w składzie: Magdalena Niemczyk, Kryscina Cimanouska, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda uzyskały czas 42,86 i minęły metę jako szóste.

Ostatecznie zostały sklasyfikowane na 5. pozycji, bo zawodniczki Wybrzeża Kości Słoniowej zdyskwalifikowano, jedna z biegaczek przekroczyła linię toru i zahaczyła Ewę Swobodę pałeczką.

Polki miały jednak zbyt słaby czas, aby awansować do finału. Dla wychowanki MKS-MOSM Bytom, a aktualnie zawodniczki AZS AWF Katowice, był to kolejny start w igrzyskach w Paryżu. Wcześniej rywalizowała na 100 m. W swojej serii eliminacyjnej bytomianka zajęła 7. miejsce z czasem 11,47.

Źródło: UM Bytom